MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Úplně úžasná kniha,jsem závislá na světě Rafaelovy školy a navíc se to skvěle čte.Oceňuji i postavy a nápad zasadit školu pro elementární bytosti přímo do Čech.
Už se těším na další díly.

01.05.2017

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

VAROVÁNÍ-OBSAHUJE SPOILERY!
Sice ještě čtu,mám přeštených teprve sedm dílů,ale je to nádherné.Hezky se to čte.Oceňuji,že se autor vyhnul klišé,které by doprovázelo celou sérii-hrdina versus antihrdina.To,že zabili Morgaratha ve druhém díle a nehonili se za ním celou ságu,jak jsem očekávala,byl mistrný tah.

29.04.2017

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Zrovna jsem dočetla a jsem naprosto nadšená.
Nápad-dokonalý,originální,takové dělení,základ s dvojčaty,to tu ještě nebylo.
Děj je napínavý od začátku dokonce,plný nečekaných zvratů,které jsem nahlas oceňovala výkřiky.Neobsahuje logické nonsensy.
Líbí se mi,že autorka postavy hodně promyslela.Každá má své dobré i zlé vlastnosti a hlavně hlubokou minulost(hlavně Kipova historie,ta mě úplně dostala).
Autorčin styl psaní jsem si jednoduše zamilovala,skvěle popisuje akce,daří se jí popisy krajina,takže to není nevýslovná nuda a oceňuji i její dobré dialogy.
Moc mě mrzí,že do češtiny nebude přeložena dvojka,tak ji budu muset přečíst na čtečce v angličtině,ale co se dá dělat.
Za mě Haigová obrovský aplaus a jedničku s hvězdičkou.

28.04.2017 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná knížka.Čtena nejednou.

27.04.2017 5 z 5

Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války Veronika Válková

Hodně mě zaujalo téma(Island,17.století).Příjemně se to četlo,jak je u téhle autorky zvykem,děj se mi docela líbil,hlavně část na lodi.
Za mě doporučuji milovníkům historie od útlého věku!

27.04.2017 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

To je snad poprvé,kdy je kniha horší než film-a všichni se na tom shodují.Jednohlasně.

25.04.2017

Krásná a celkem napínavá kniha.Čtyři hvězdičky dávám zato,že jsem si příliš nevychutnala postavy,trochu jsem se ztratila a než jsem viděla film,pořád jsem pletla Fionu a Olivu.
Jinak skvěle napsané a strhující,správně strašidelné a promyšlené.Fotografie skutečně sedí.

19.04.2017 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

To DuncanIdaho:
Přesně.Jenom nesouhlasím,že by to puberťáci pokládali za smyšlenku.Já to třeba četla ve dvanácti a rozhodně mě to zasáhlo.

14.04.2017

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Krásný návrat do odby,kdy jsem byla Rafaelkou naprosto,ale naprosto unešená a zůstávám věrnou fanynkou dodnes.Navíc je toto vydání krásné,reedice se moc povedla.

12.04.2017

Boj o Ameriku - Nečekané setkání Boj o Ameriku - Nečekané setkání Veronika Válková

Knížka sice není příliš akční,ale příběh se mi vážně líbil,u Báry jsem si také konečně všimla trochu té puberty,která už k jejímu věku patří.Z hlediska historie mě to rovněž zaujalo,podobných knih jsem moc nečetla.
Postavy si člověk zamiloval,jak už to v téhle řadě je,u každé člověk ihned pozná,jestli je dobrá či zlá,ne jako ve skutečném životě.
Již se velice těším na Dceru náčelníka.

09.04.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Aliance byla podle mne nejslabší částí série.Zaprvé mi přišlo,že děj se neustále babral v tom samém tématu,a tedy kdo je a kdo není divergentní.Začalo mě štvát i urážlivé,dětinské chování postav.
Na druhou stranu,styl si udržel nenáročnou úroveň(a díky za to,jinak bych nedokázala dočíst).Střídání úhlů pohledu sice nebyl zlý nápad,jenže jsem kromě koncovek minulého času nikdy nepoznala,kdo teď vypravuje.Někdy trvalo i půl kapitoly,než jsem zjistila:What the hell,to říká Tobias?
Přestože jsem věděla,co se stane na konci,dojalo mne to a málem jsem to obrečela.Epilog mi vyrazil dech.
Myslím,že zlatá střední cesta je pro tuto knihu to pravé hodnocení.

03.04.2017 3 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Jak tak koukám,Rafaelka se dostala do nejzobrazovanějších knih...což je jedině správně!
Celá řada je prostě boží.

03.04.2017 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Jako obvykle.Tahle kniha byla sice hodně o bitkách,ale krásně se to četlo a dojímalo mne,jak se vyvinul vztah mezi Willem a Alyss.Až celou řadu dočtu,vrátím se zase k těm začátkům.
Rozhodně jsem si také zamilovala Skandijce a Trobara.

02.04.2017 5 z 5

Ghúlmošky navždy Ghúlmošky navždy Gitty Daneshvari

V desíti nebo jedenácti letech totálně hotová,napětí stoprocentní.Dnes už bych si asi nepřečetla,ale neodsuzuji ji,protože prostě není pro můj věk.

30.03.2017 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

To Vasilisek:
Tak od jedenácti,dvanácti,Já ji třeba četla asi před rokem a půl,tedy ve dvanácti letech.

30.03.2017

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Klasika-čtivé,sympatické,napínavé.Jediné,co mi tam asi chybělo,byli společné chvíle Willa a Halta,i když to se doufám v dalších dílech změní!
A při nejhorším se vrátíme zase na začátek k tomu patnáctiletému, nejistému puberťákovi,který teprve zjišťuje,co to je hraničářský život.

25.03.2017 5 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Když jsem knihu začínala coby povinnou četbu do školy,moc jsem si neslibovala.Myslela jsem,že to bude příliš klučičí a napsané staromódním,těžkopádným stylem.
Vinnetou byl všechno,jen ne to,co jsem očekávala.
Příběhu jsem-okamžitě- propadla.Zamilovala jsem si greenhorny a westmeny,Apače a surveyory.
Místy mne příběh rozesmutnil a místy rozesmál,udržoval mne napjatou a já s chutí četla do půl druhé ráno.
Oceňuji i filmové zpracování,ačkoli je jádro opředeno jiným příběhem,to nejdůležitější,tedy bratrství Vinnetoua a Old Shatterhanda, zůstavá.

19.03.2017 5 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Kvalitně napsané,děsivé svědectví.Hodně jsem se toho dozvěděla o kavkazské historii a kultuře.Jen se to dost těžko četlo a často jsem se ztratila v jejích známých.

12.03.2017 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Hraničáři ani tentokrát nezklamali.Jako obvykle jsem se nahlas smála Haltovým hláškám a tajila dech při napínavých scénách.Autorův styl je prostě dokonalý,v knize nemá žádná hluchá místa.
Epilog mě hodně dojal.
POZOR!SPOILER(i když ne moc velký)
Bude mi chybět Will jako opravdový učeň.Ačkoli počítám,že se ještě má co učit.

08.02.2017 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Ze začátku mě to moc nechytalo,štvalo mě neustále Ne že bych si toho všimla a některé citáty z bible,ale zvlášť ke konci jsem se naučila přemýšlet stylem této knihy a postavy si zamilovala.Posledních dvacet stran jsem doslova zhltla.
Zajímavá kniha,která rozhodně stojí za přečtení.

31.01.2017 4 z 5