Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války

Až do téhle chvíle si Bára myslela, že v drnových domečcích žijí jen hobiti. Díky atlasu zjistila, že tak v minulosti žili i Islanďané. Zatímco v Evropě zuří třicetiletá válka, obyvatelé malého ostrůvku u islandského pobřeží mají jiné starosti – nalovit hodně ryb a nasbírat na strmých útesech dost vajec divokých ptáků, aby měli vůbec co jíst. Při obojím jde o život. Rybáře může na širém moři snadno překvapit nečekaná bouře a při sběru vajec stačí malá chyba, a nešťastník se zřítí z více než stometrové výšky do divokého příboje... Tohle ovšem Islanďané pokládají za takovou „každodenní normálku“. Ale jednoho dne se na obzoru objeví piráti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247917/mezi-piraty-dobrodruzstvi-za-tricet-247917.jpg 4.439

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti (11.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Bambook

Kniha Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války

Madli

Tato kniha mě velmi zaujala. Na začátku hlavně ta rvačka, v průběhu dobrodružství a šťastný konec, moc pěkná.

lemur007

Úžasné

DaxasDK

Kniha je ze série Kouzelný atlas - putováním časem. Tento díl je z doby pirátů. Příběh vypráví je o holce, která má kouzelný atlas, pomocí kterého se vrátí do minulosti. Kniha obsahuje spoustu faktů, ale jak se začtete, tak ani nevíte, že je to naučná kniha. Mě bavila od začátku do konce.

MirijamFrankl
27.04.2017

Hodně mě zaujalo téma(Island,17.století).Příjemně se to četlo,jak je u téhle autorky zvykem,děj se mi docela líbil,hlavně část na lodi.
Za mě doporučuji milovníkům historie od útlého věku!

Simeona
26.07.2016

Kniha mě zklamala. Možná, že jsem očekávala příliš mnoho. V knize není žádná zápletka, ale pouze popisuje život Islanďanů. Zajímavější děj se odehrává až ve tři čtvrtině knihy, kdy se hlavní postava (Bára) dostane na palubu pirátu. Ale i tak mě kniha moc neoslovila.

Bulba
10.07.2016

Autorka se v sérii Kouzelný atlas zaměřuje na známější i méně známé úseky historie - tato kniha pojednává o tom méně známém (podobně jako Vikingové). Nevím, jak moc se tyto knihy líbí jejich cílové skupině (v některé jsem četl od 11 let), ale mě se líbily všechny a čtu je jedním dechem, i když je mi téměř o 50 let více. Pokud má někdo rád poutavě (a odlehčeně, takže se člověk někdy i zasměje) vyprávěné dobrodružné knihy, tak doporučuji.Jako bonus se seznámí s určitým úsekem minulosti.

Viki22
05.08.2015

Hezká kniha zdálo se mi ,že je tam trochu málo děje ,a když jsem ji dočítala tak jsem myslela ,že se tam snad nezmíní o Oddovi a o síra Olafovi nakonec naštěstí ano ........Hezká kniha:-)

Pavlnka
27.06.2015

Tuhle autorku prostě zbožňuji, i když jsem dospělá. Znovu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Větou bez samohlásek boduji u svých vlastních dětí :).