Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Až do téhle chvíle si Bára myslela, že v drnových domečcích žijí jen hobiti. Díky atlasu zjistila, že tak v minulosti žili i Islanďané. Zatímco v Evropě zuří třicetiletá válka, obyvatelé malého ostrůvku u islandského pobřeží mají jiné starosti – nalovit hodně ryb a nasbírat na strmých útesech dost vajec divokých ptáků, aby měli vůbec co jíst. Při obojím jde o život. Rybáře může na širém moři snadno překvapit nečekaná bouře a při sběru vajec stačí malá chyba, a nešťastník se zřítí z více než stometrové výšky do divokého příboje... Tohle ovšem Islanďané pokládají za takovou „každodenní normálku“. Ale jednoho dne se na obzoru objeví piráti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247917/mezi-piraty-dobrodruzstvi-za-tricet-247917.jpg 4.448
Série

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti 11.

Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Bambook
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války

Přidat komentář
inachisio
28. srpna

Originální a hezky vyprávěný příběh.

Knihomolka506
17. března

Napínavý příběh napsaný stylem pro děti a jejich rodiče, aby si ten příběh četli spolu. Za mě plný počet hvězd, protože nikoho tak nevezme děj jako dobře napsaná historická kniha. Tenhle díl je o pirátech, pokladu a jedné obyčejné holce s kouzelným předmětem.


Halt468
08. února

Dokonalé.

Madli
11.07.2019

Tato kniha mě velmi zaujala. Na začátku hlavně ta rvačka, v průběhu dobrodružství a šťastný konec, moc pěkná.

lemur007
23.01.2019

Úžasné Bářino dobrodružství. Tohle mě obzvláště bavilo, protože mám ráda Island a něco nového jsem se o něm díky knize dozvěděla.

DaxasDK
10.01.2019

Kniha je ze série Kouzelný atlas - putováním časem. Tento díl je z doby pirátů. Příběh vypráví je o holce, která má kouzelný atlas, pomocí kterého se vrátí do minulosti. Kniha obsahuje spoustu faktů, ale jak se začtete, tak ani nevíte, že je to naučná kniha. Mě bavila od začátku do konce.

MirijamFrankl
27.04.2017

Hodně mě zaujalo téma(Island,17.století).Příjemně se to četlo,jak je u téhle autorky zvykem,děj se mi docela líbil,hlavně část na lodi.
Za mě doporučuji milovníkům historie od útlého věku!

Simeona
26.07.2016

Kniha mě zklamala. Možná, že jsem očekávala příliš mnoho. V knize není žádná zápletka, ale pouze popisuje život Islanďanů. Zajímavější děj se odehrává až ve tři čtvrtině knihy, kdy se hlavní postava (Bára) dostane na palubu pirátu. Ale i tak mě kniha moc neoslovila.

1

Doporučujeme

Osada Havranů
Osada Havranů
Old Surehand 1
Old Surehand 1
Indiánské léto
Indiánské léto
Boj o ostrov
Boj o ostrov