Děti z Bullerbynu

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11902/deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 4.63331

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn (1947)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Děti z Bullerbynu

Theresa28
včera

Kniha mého dětství, moc se mi líbila. Určitě se k ní někdy zase vrátím. Minimálně ji budu číst svému synovi na dobrou noc.

KarelK.

Četli jsme to ve škole, ale dneska si z toho nic nepamatuju... bylo to dávno, ve druhé třídě...

Zdeniczka

Další z knížek mého dětství. Příběhy Lisy a ostatních dětí mě moc bavily. A jsem ráda, že mi ji kdysi rodiče pořídili i domů. Až děti trochu povyrostou, určitě po ní sáhnou také. :)

bellinkabell

Kniha mého dětství.

Dimas

Dobrodružné dětství bez televize a mobilů. Krásná nostalgie...

Hani77

Tuto knihu jsem sice znala z dětství, ale nikdy jsem ji celou nečetla. Před cca 3 roky jsme ji četly s dcerami, a protože už obě uměly číst, tak jsme se střídaly u předčítání :-). Líbila se mi, ale ne natolik, abych ji četla podruhé. A já se jinak ke knihám ráda vracím :-).

1bublina
30.12.2018

Knihu mi často četla maminka před spaním, pak už jsem ji četla i sama. Opravdu krásná kniha, často humorná.

KURACHJO2018
18.12.2018

Knihu, kterou jsem v dětství přečetl i pozpátku a moje děti taktéž. Teď ji čtou u mě při návštěvách vnoučata a já se při jejich předčítání vracím do krajiny dětství, paní Lingrenová, moc krásná práce se Vám povedla, miliony dětí jsou k vaší knize provázány celý svůj život.

DuchDoby
15.12.2018

Existuje někdo, kdo v mládí nechtěl do Švédska za Lassem, Bossem, Ollem, Britou a Annou a Lisou?

Chalupice
07.12.2018

Naprostá klasika, kterou má snad v knihovně každý. (Alespoň pevné doufám.)
I když od posledního čtení teto knihy uběhlo x let, je to přesně ta kniha, kdy si naprosto živě vzpomínám na barvité ilustrace a vůni knihy.
Proste dětství.

Marlite
05.12.2018

Kouzelná kniha, kterou nyní čtu ve švédštině.

Dresia
02.12.2018

Tohle se dá číst pořád dokola. NÁDHERA.

Skalara
19.11.2018

Povinná četba na základní škole :) Nejlepší příběh byl jak učitelka byla nemocná :D

Bookworm11
31.10.2018

,,Děti z Bullerbynu" je jedna z knih mého dětství. Čtu ji každý rok, přestože jsem z ní už vyrostla a nikdy mě neomrzí.

Tuto07
16.10.2018

Výborná kniha pro děti 4-12 let. Jinak nádherná ilustrace.

jfialova
11.10.2018

Vynikající kniha nejen pro děti :-) Od dětství jsem ji nečetla a teď jsem si tedy dala repete s vlastními dětmi. Moc se nám líbila, některé příhody jsem už zapomněla, takže i pro mě to byla zábava a každý večer jsme se na čtení všichni těšili.

Marekh
09.10.2018

Knihu jsem přečetl během jednoho dne. Tuto knihu jsem četl poprvé, v dětství jsem knihu nečetl. Myslím si, že tato kniha se bude líbit dětem, je nadčasová, bude určitě vyhledávána a čtena i dnešními dětmi. Určitě se také ke knize s oblibou vracejí čtenáři dříve narození, kteří se navrátí do svých dětských let a budou vzpomínat.

Hlavní postavou je Lisa, která má 2 bratry (Lasse, Bosse) a přátelí se se dvěma kamarádkami (Anna, Britta) a chlapcem Ollem. Navštěvují školu, rádi chodí k dědečkovi, kterému čtou noviny. S těmito dětskými hrdiny zažijeme spoustu dobrodružství, různých her, zasmějeme se jejím lumpačinám. Líbilo se mi, že s našimi hrdiny projdeme průřezem celého roku (Vánoce, Velikonoce, stavění májky).

Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou výborné.

hippiesak
25.09.2018

Moje jedno z TOP když jsem byl malý. První část jsem hltal, bylo to tím retrem, tou nostalgií, ale jak byly díly ke konci delší a delší, tak jsem si říkal, že už by mohl být konec :) On přeci jenom čtenář 36 let nebude ta správná cílovka :) Moje děti jsou ještě malé, ale věřím tomu, že za pár let to přelouskají již sami a bude je to bavit :)

haki34
30.08.2018

normálne sa divím sama sebe, že k jednej z mojich najobľúbenejších detských kníh som nenapísala koment !! tak náprava :) nedávno sem dočítali s mojimi deťmi, a už minimálne 3 generácia našej rodiny sa s kolektívom z Bullerbynu zasmiala a pobavila... (decká ryčali smiechom hlavne pri pasíži s hrou na indiánov - útok na kravy, zastupujúce nepriateľských Komančov :D...ale pobavil aj vodník hrajúci na hrebeni, cesta do školy, hry...)
Zistili sme, že deti všade na svete vymýšľajú rozne neplechy a hrajú sa rovako ako u nás... spoznali sme švédske zvyky, tradície (Vianoce a vianoční škriatkovia, hľadanie veľkonočných vajec..-.) jedlá - vždy ma fascinovala studená ovocná polievka, ktorú ukoristila mamičke pirátka Lisa....

a pokračovať by sa dalo dlho, predlho :) napríklad, ako počujem cinkať zvončeky na konskom postroji, zahrabaná s Lisou pod teplými prikrývkami a sneh fučí nad nami a sane letia zimnou nocou....
Rozhodne doporučujem !!!

P.S. Kus klobásyy tej najlepšej je u nás už zaužívanou frázou :D

rreegg1
28.08.2018

Nejzamilovanejsi knizka meho detstvi, ctena nekolikrat. Uz se tesim jak se do ni po letech zactu i se svou malou dcerkou, az ji knihu predstavim:)
Pamatuji si, ze detska fantasie mi tu jela na plne obratky:)

28.08.2018

Super,!

SSTknihy
14.08.2018

Co se dá napsat o knize, kterou jsem v dětství četla snad stokrát. Snad jen to, že je prostě skvělá, boží, zábavná, vtipná, poetická, krásně ilustrovaná, milovaná. A nejlepší na tom je, že je vlastně tak trochu o ničem – šest dětí žije ve třech statcích kdesi na švédském venkově a prostě se baví tak, jak se děti na venkově baví. A on z toho vzniknul takový klenot. Takže jen jednoduše: díky, paní Lindgrenová!

Madli
05.08.2018

Děti z Bullerbynu jme četli ve škole a moc se mi ta knížka líbila. Pak jsem si ji přivezla z chaty a znovu ji přečetla. Byla to moc povedená kniha a proto dávám 5 hvězdiček. Stokrát DOPORUČUJI!!!!!

zdenaR
19.07.2018

Nejoblíbenější kniha mého dětství :-))))

Sarajana
18.07.2018

Řekla bych, že je to jedna.z nejlepších dětských knížek.

katuu123
11.07.2018

Tuto knížku jsem četla ve 3. třídě. Ještě teď, jakožto studentka na ni ráda vzpomínám. Pokud nevíte, jakou knížku koupit školákovi, určitě zvažte tuto. Nenadarmo se stala bestselerem...

MrKrahujec
11.07.2018

Tak tuhle knihu miluju i nenávidím zároveň! No, nenávidím je asi příliš silné slovo, spíš bych měl napsat, že mám na ni tak trochu jako vztek (a to ještě ten dobromyslný), protože mě už spousty let jaksi dopředu odzbrojuje. Měl jsem to velké životní štěstí, že se mi podařilo strávit velkou většinu dětství celkem podobným způsobem, jak je v té knížce popsáno. Bydleli jsme sice v Praze, kde jsem chodil i do školy, ale každý volný den plus kompletní prázdniny jsme jezdili na chalupu na severu Čech, kde jsem žil v téměř dvě stě let starém roubeném domě, hned pod zříceninou středověkého hradu, jak se říká přímo v lůně kopců, skal a rybníků, takže kdykoliv jsem se rozhodl, že sepíšu své vzpomínky na dětství (a že jsme si užili legrace!), pokaždé po pár stránkách zjistím, že mi místo mých vzpomínek vzniká krásný plagiát z Dětí z Bullerbynu (no, krásný, spíš poněkud odvařený). No a to už se mi stalo tolikrát, že mi nezbývá, než vzdát paní Lindgrenové hold: Jste nenapodobitelná!

Vendula39
26.05.2018

knížka byla dříve moje oblíbená, ale někdy si ji ráda znovu přečtu.

evelýny
29.04.2018

Knihu četla nejdříve moje dcera jako povinnou četbu ve škole. Před 20 lety mi dalo opravdu hodně práce ji v knihkupectví sehnat. Mojí dceři se kniha velmi líbila.
Vzpomněla jsem si, jak já musela louskat Honzíkovu cestu a Malého Bobše a jak mě to nebavilo.
Po 20 letech jsem se ze zvědavosti zaposlouchala do audioknihy - načteno paní Libuší Šafránkovou a načteno opravdu famózně. I mně se tento příběh líbil.
Neobyčejné vyprávění o obyčejných dětech z Bullerbynu. Každá doba holt chce to své. Jsem ráda, že moji dceru povinná četba bavila.
A jsem ráda, že mohu konečně říci:,,Přečetla jsem Děti z Bullerbynu." :-)))

Taťka Hraboš
20.04.2018

Velmi milé čtení, které (i když jsem to původně nečekal) si podmanilo i naše dva kluky. Nedokážu ovšem říci, v čem kouzlo téhle knížky spočívá - je to vlastně docela obyčejné povídání o docela obyčejných dětech, občas okořeněné špetkou humoru. I když pro nás a tím spíš pro naše děti už je ta "obyčejnost" dost relativní - ať už s ohledem na odlišnost švédských poměrů a zvyků, nebo hodně vzdálenou dobu, v níž se příhody dětí odehrávají.