Děti z Bullerbynu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11902/big_deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 4.64134
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947


více info...
Nahrávám...

Komentáře (581)

Kniha Děti z Bullerbynu

Mi--LADA
04. června

Knížka mi připomíná prázdniny, když jsem jí na verandě předčítala sourozencům, co ještě neuměli číst. Voní po lučních kytkách, co rostly za naší chatou, je vzpomínkou na náš smích nad dětskými příhodami i nad rošťárnami postav. Lingren uměla psát tak, že i jeden někdy zapomněl na koupání v řece a raději četl o zážitcích jiných. Geniální, jak se uměla trefit do dětského světa a jejich duše, podobných autorů moc není. A to víme asi (skoro) všichni.
Nestárnoucí a pořád dobrá literatura, která patří do části našich dětských zážitků.

LittleRebelle6
29. května

Vždycky když jsem kluhke knížku dočetla, pustila jsem se do čtení znova. Tohle je prostē klasika. A už se tēším až si ji přečtu znova. Protože jsem ji dlouho nečetla.


veronika4937
26. května

Asi nejoblíbenější knížka mého dětství, přečetla jsem jí mnohokrát a teď poprvé i dětem. Vždycky jsem si přála ocitnout se v Bullerbynu a prožívat všechna ta dobrodružství.

marcela3655
25. května

Povinná četba s dcerou..... Na 2 třídu náročná

Christie2020
25. května

Asi bych taky chtěla bydlet v Bullerbynu. :-)

Racek213
20. dubna

Ach ano, knížka mládí ... nebo Kalle Blomqist zasahuje ... knihy z chladné země, která se před více jak 250 lety rozhodla, že už nebude s nikým válčit a bude si žít po svém. A to se jim dařilo, díky tomu, že byla solná i sebevědomá.. Co však z ní bude dál, nevím. Nějak se to tam bourá. Ničí je ta jejich slušnost a korektnost, řekli byste to?
Měl jsem možnost prožít v této zemi několikrát své prázdniny, jako dospělý jsem ji procestoval a ano, ona ta Astrid si nemusela vymýšlet. Bože bože, proč to tak nemůže být všude...

Orvi
20. dubna

Je mi jasné, kterou knihu budu vedle mumínků číst dětem. Jen mě štvali krkolomné vlastní názvy. Asi ty postavy všechny přejmenuji... A hlavně statky!

Čtenářka73
19. dubna

Jasná volba pro téma Kniha mého dětství. Šetřila jsem si ji a četla po kouskách a užila jsem si to stejně jako už snad třicetkrát před tím. Kéž by každé dítě mělo tak idylické dětství!

1 ...