Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11902/bmid_deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 5 4627 4627

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947


více info...

Přidat komentář

Spiderman
11.06.2024 5 z 5

"Já si myslím, že to práskne každou chvíli." "Kousek falmucké uzenky, té nejlepší", "Ty perle tu nechal ten, co tu žil před mnoha lety." "Mandlička je na dva kusy, Oskar Agdu dostat musí." "Jmenuji si Lisa a je mi 7 let."...tak tyhle hlášky u nás v rodině natolik zlidověly, že je pořád používáme. :-D

Mirek240
10.06.2024 3 z 5

Pamatuju si, ze tato kniha byla prvni, kterou jsem si vypujcil na prukaz do mistni knihovny pred skoro 40 lety :) dnes jsem ji docetl synovi pred spanim a musim muj komentar rozdelit na dve casti. Skvele historky, ktere syna bavily, ale mozna to bylo tim, ze jsem v prubehu cteni ty pribehy upravoval. Uprimne je na teto knizce poznat, ze byla napsana v jine dobe a neco co bylo pred 60 lety absolutne ok, v soucasne dobe uplne nefunguje. Prekvapil me i jazyk, kterym byla kniha napsana, proste takto soucasne deti nemluvi, nekterym vyrazum jsem mel problem rozumet i ja :) kazdopadne ale syna kniha bavila a smal se, Lasse je ted jeho hrdina, ale stalo me to teda dost rychlych reakci na aktualni pribehy.


Slezadav
05.06.2024 5 z 5

Absolutní top mezi knihami pro děti. Oboum mým dětem se moc líbilo sledovat dobrodružství kamarádů z Bullerbynu. Dokonce tak moc, že dcerka skoro plakala, že už je knížka přečtená.
Moc hezky jsou popsané činnosti, které dnešní děti (zejména městské) nemají moc šancí zažít. Např. ovce ve škole nebo lovení raků.
Obdivuji ovšem Bulerbynské rodiče, že se nebáli děti v tomto věku na některé jejich výpravy pouštět.

Alea2014
04.05.2024 4 z 5

Tato knížka mě bavila , ale dávám čtyři hvězdy z toho důvodu že chvílemi ne vše mě bavilo a třeba knížka Pipi dlouhá punčocha mě bavila víc ale to je věc názoru. Ale jinak doporučuji je totiž z větší části zábavná a dobrodružná . Doporučuji číst zhruba od osmi nebo sedmi let , sama jsem ji četla v osmi letech.

LadaJana
03.05.2024 5 z 5

Klasika - takové pohlazení po duši. Knihu jsem četla jako malá a i to bylo několik dekád od 1. vydání. Před pár lety jsem jí četla 5. leté dceři a k mému překvapení jí milovala stejně jako já. Je to prostě klasika, která má co říct i po skoro 80 letech.

Lienilda
17.04.2024 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější knížka z dětství, i když Kája Mařík byl také dobrý (a 7 dílů mi vydrželo podstatně déle než Děti z Bullerbynu). Lisu jsem jako vypravěčku příběhu zbožňovala a přála si také žít v Bullerbynu a prožívat to co ona. V dětství jsem četla nespočetněkrát.

Teď jsem poprvé četla svým dětem a také se jim to moc líbilo. Knížku Pipi Dlouhou punčochu jsem neměla a ani filmy mě nikdy moc nebraly. Jsem zvědavá jestli změním názor, až se k ní s dětmi také časem dostaneme.

ZáchodovýČtenář
16.04.2024 5 z 5

Jako dítě jsem Děti z Bullerbynu milovala. V naší rodině se čtou už čtvrté generaci a pořád se dětem líbí. Pro nás starší je to krásná vzpomínka na roky, kdy našim největším problémem byli otravní sourozenci.

Proste_kniha
31.03.2024 3 z 5

Pipi je lepší

simca9342
10.03.2024 5 z 5

" Z pravěku"

Jako malá jsem je mohla číst pořád. Ale stále vychází nové a pěkné knihy, takže není čas se neustále zastavovat u jedné. Přece o téhle dětské knize napíšu pár slov.

Děti, rodiče a jejich domácí mazlíčci žijící v jedné malé vesnici ve Švédsku vypráví svůj příběh. Dohromady ano , ale hlavním vypravěčem je Lisa - malá sedmiletá holka na svůj věk chytrá tak, že by mohla psát knihy.
To jak se Anna s kamarádem Lassem často hádá nebo jak Annina sestra Britta chystala s kamarády útěk, který se nepovedl. Také ale poznáme oslavy známých svátků (Vánoce, Velikonoce,...) a švédský způsob života.
Výhoda kamarádství je bydlet poblíž. Ve Švédsku jsou domy tak blízko sebe, že můžete přeskočit plot a jste u kamaráda. Takhle žijí děti v celém Švédsku a prostřednictvím života v této zemi nám autorka ukázala nejenom typickou rodinu, ale taky tradiční švédské zvyky.

mario.nette
05.03.2024 5 z 5

Tohle jsem četla na základce - někdy v sedmé třídě. O prázdninách na chatě a milovala jsem to. Moc krásná knížka :)

Emik87
13.02.2024 5 z 5

Můj nejoblíbenější příběh od autorky. Takové pohlazení po duši. :)

elexmil
26.01.2024 5 z 5

Nechápu jen 92 procent, jedna z mála knih, kdy bych předpokládala, že bude mít stoprocentní oblíbenost. Milovaná kniha mého dětství.

mila2411
17.01.2024 5 z 5

Klasika. Obrázky co mě přenesli do školy někdy v roce 1984. Děj vonní venkovem, bezstarostností a kamarádstvím. Teď v době, kdy je všechno jinak a NE zrovna lepší je to milý návrat o velký kus zpátky.

girdi
13.01.2024 5 z 5

To je tak perfektní se s dětmi vrátit do vlastního dětství. Jedna z knih, které si syn zamiloval díky předčítání ve školní družině. Takže jsme z knihovny u rodičů vytáhli salátové vydání a znovu si užili všechny příhody dětí z Bullerbynu. Nadčasové!

LenkaStr
07.01.2024 5 z 5

Kdyby se mě někdo zeptal na oblíbenou knihu mého dětství a směla bych vybrat jen jedinou, byla by to tahle. Četla jsem ji tolikrát, až už sotva držela pohromadě, měla jsem to brožované vydání z osmdesátých let, jehož obálka je tu vyobrazená (jo, jsem stará větev a nestydím se za to). Jistě, po letech si vybavuju už spíš jen střípky, ale stejně pořád cítím tu atmosféru, jak vyprávění poklidně plynulo, žádná velká dramata a zvraty, prostě pohoda, milé postavy, soudržnost té pidikomunity stranou od civilizace. Achjojo. Těžko říct, zda bych knihu po těch letech vnímala jinak, nejspíš jo, takže to nebudu pokoušet. A ilustrace Heleny Zmatlíkové? Luxus!

PinkBunny
02.01.2024 5 z 5

Krásná dětská knížka, kterou jsem jako malá moc milovala a četla ji opakovaně. Bonusem jsou navíc krásné ilustrace. Opravdu moh doporučit.
Čteno jako kniha

Venda32
17.11.2023 5 z 5

Bravurně napsáno tak, jako by vedle vás seděla sedmiletá holčička a vyprávěla vám příběh sama. Přesto v knize najdete i úsměvné historky, kdy se pousměje i větší čtenář.
Bullerbyn je v knize popsán s takovou láskou a krásou, že mě při předčítání dceři před spaním kolikrát napadlo, jak ten tehdejší život byl někdy i přes obrovské těžkosti krásný.
Nádherné ilustrace jen doplňují pětihvězdičkové hodnocení.
Tohle se prostě bude líbit všem.

Zemlja
04.10.2023 3 z 5

Všechny děti kolem mě ji měly, a četly ji. Mně přišla trochu nudná. Pippi je zábavnější.

Ayla767
11.09.2023 5 z 5

Opět jedna z nejoblíbenějších knížek z mého dětství. Dostala jsem ji pod vánoční stromeček :-) . Tyto a jiné příběhy mi připomínají naše vlastní malá dobrodružství ( Gabra a Málinka, Pohádky kocoura Moura ) .

elenai
03.09.2023 5 z 5

Milovaná knížka z dětství. Jak strašně jsem chtěla být v Bullerbynu a být součástí dobrodružství se všemi šesti dětmi. A i teď, ve svém věku, s nimi zase a znovu prožívám ty jejich prosté, ale intenzivní radosti. Ale vždycky mi bylo trochu líto Britty, přišla mi taková trošku odstrčenější od děvčat, přitom byla rozumově úplně někde jinde. Prokazovala i jistou moudrost na rozdíl od ostatních. To kluci spolu tvoří bezva trio. 95%,