Vílí křídla

kniha od:

Vílí křídla https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87973/rafaelova-skola-rafaelova-skola-vil-87973.jpg 4.6 209
Koupit Koupit eknihu Bazar

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?... celý text

Komentáře (59)

Komentáře 59 Recenze 6

lucygreen
lucygreen
30.08.2023 5 z 5

Super kniha. První polovina byla taková seznamovací, jak už to u takovýchto delších sérií bývá. Proto jsem ze začátku uvažovala nad hodnocením tak tří hvězdiček, ale druhá polovina byla napsána opravdu poutavě a ani se nemuselo dlouho čekat na velké zvraty, děj nebyl nijak natahovaný a četlo se to moc dobře. Celkově námět je nádherný, opravdu se ani dospělí nemusejí bát, že by to bylo jen pro děti. Už se těším na další díly. Nevěděla jsem jestli nedat 4 hvězdičky, ale 5 si kniha zaslouží, za to jakou přidanou hodnotu má.

calwen1633
calwen1633
18.10.2022 5 z 5

Kniha přečtena za pár dní. Doslova originální děj před autorkou smekám na nic podobného ve fantasy jsem zatím nenarazila a v české literatuře fantastiky série nemá obdoby. Líbí se mi jak je zde zapojena esoterika, ekologie ale i mytologie nenásilnou formou sice nejsem již cílová skupina ale hrozně mě to bavilo :)


mrabla
mrabla
24.07.2022 5 z 5

Nikdy mě nenapadlo, že by mohlo vzniknout něco jako "český Harry Potter" a že by se mi to mohlo tak líbit.... Je to fakt kouzelné!

zirafinec
zirafinec
23.10.2021 5 z 5

Já tuhle sérii miluju. Postavy jsou mi velmi sympatické a děj se nikde nezadrhává. Po pátém přečtení, které se uskutečnilo v rekordním čase (jeden den) musím stejně jako předtím doporučit všemi deseti.

Čteno jako e-kniha.

petrzel
petrzel
31.07.2021 5 z 5

Krásná kniha ,dceru moc zaujala.

Áža707
Áža707
04.07.2021 4 z 5

V příběhu se seznamujeme s dívkou Marinou, která nastupuje na Rafaelovu školu, protože její maminka si to přála a ke všemu se s jejím tělem děje něco podivného - ano jednoho dne z ní bude víla. Potkává se svými spolužáky a dalšími elementály a čeká ji nejedno dobrodružství.

Kniha je velice čtivá a myslím si, že osloví hlavně mladší čtenáře, ale rozhodně si najde své fanoušky i u starších jedinců. Styl psaní je velice pěkný, bohužel mě občas přišlo, že jsme v ději trochu moc poskočily, i když se situace dala lépe rozvést. Nesmím zapomenout na úplně luxusní ilustrace, které knihu provázely.

Strašně moc se mi líbila myšlenka, že se někteří elementálové rodí do lidského těla a když se nedostanou někam, kde by své schopnosti mohly rozvíjet, tak trpí bolestmi. Jednotlivé vlastnosti i právě zdravotní problémy pro jednotlivé elementály jsou velice promyšlené a dle mého originální. Další zajímavou a velice nápaditou věci je, že i když jste dryáda, tak musíte projít všemi proměnami v ostatní bytosti. Takže jeden rok budete vílou (prima na Rafaelově škole a první díl série), dalším rok prožijete jako nága, v tercii faunem. atd. V poslední řadě se mi líbí propojení fantasy světa a dnešního světa - děti mají telefony a píšou emaily.

Postavy byly zajímavé a rozhodně jsem našla své oblíbence. Občas mi přišlo, že není jasné kolik jim je, v některých chvílích mi nepřišlo, že by se dívky chovaly na dvanáct, ale mnohem starší (např. se malují rudou rtěnkou).

Příběhu nechybí správné tajemství - kdo je Marinina matka, která ji opustila? A i trocha napětí - kdo se snaží Mariny zbavit. A i trochu tajemná, protože na Marinu a její rodina byla svržena kletba.

Knihu mohu doporučit pro všechny milovníky fantasy a Českého prostředí.

4/5

Artemis886
Artemis886
21.05.2021 5 z 5

Tenhle příběh mě fascinoval od začátku svým příběhem, světem, postavami a hlavně hlavní hrdinkou Marinou, oblíbila jsem si ji hned, kvůli její odvážnosti a charakteru.
Svět který tady autorka popisuje je tak nádherný, že kdyby byla možnost se tam podívat okamžitě bych šla. Elementární bytosti, příroda a samotná Gaia zde dělají nádherný zážitek ze čtení. Neumím se dočkat až si přečtu další díly

Knihomollla
Knihomollla
07.03.2021 5 z 5

Tato kniha je přímo nadpozemská. Příběh, který mě nikdy neomrzí, plný kouzelné atmosféry a něžné lásky. Myšlenky Mariny, která je mi velmi sympatická. Oblíbila jsem si její tvrdohlavost a odhodlanost stát si za svým.

Miluji tento díl a celou tuto nadpozemskou sérii.

Magdiczka
Magdiczka
09.02.2021 5 z 5

Takový milý příběh. Chtěla jsem si přečíst něco lehčího a tohle bylo perfektní.

Verunka926
Verunka926
20.12.2020 3 z 5

Na tuto knihu jsem byla moc zvědavá a když jsem se konečně dostala k jejímu přečtení, udivilo mě, jak moc čtivá byla. Příběh byl jednoduchý a přesto pěkný. Marinu jsem měla ráda a už se těším na další díly.

Katelovesbooks
Katelovesbooks
22.11.2020 5 z 5

Knížka byla super už se těším na další díly. Byla čtivá a děj se mi líbil.

FlLys
FlLys
08.11.2020 3 z 5

Pěkná knížka pro holčičky. Moje představy o vilách jsou tedy dost jiné. Podle mě české vily nemaj křídla. A taky si nemyslím že by byly přelétavé co se chlapů týče. Kdyby nějaké divoženky, ale víla je pro mě éterická bytost s těmi nejušlechtilejšími vlastnostmi. Ale moc se mi líbí představa, že mezi lidmi jsou elementálové a ty trpí bolestmi. Hned jsem se tam poznala.

PajaPaja007
PajaPaja007
03.11.2020 5 z 5

Velke prekvapeni a zazitek. Dekuji.

Lily-fairy
Lily-fairy
21.08.2020 4 z 5

Kdysi, v páté třídě, jsem zde zanechala 5 hvězdičkové hodnocení a zařadila knihu ke svým nejoblíbenějším. Teď jsem po necelých pěti letech zpět a musela jsem hodnocení srazit. Knize bych udělila 3 hvězdičky, ale rozhodla jsem se pro průměr. Protože vím, že pro správnou věkovou kategorii je kniha dokonalá.
A co mi na ní teď vadilo? Styl psaní, který dost často připomínal wattpad, a postavy. Nebo spíš Marina. Chvílemi se chovala na mnohem více, ale bylo nám stále připomínáno, že jí je 11 a je jenom nejlepší, nejvhytřejší... Ale ten svět je pořád kouzelný. V rereadingu série plánuji pokračovat, protože se nemůžu dočkat, až se dostanu do dalších dílů, které snad budou víc ya.

ja.knihomolka__
ja.knihomolka__
20.07.2020 4 z 5

4,3⭐️/5⭐️
U knihy hned musím vyzdvihnout obálku, ilustrace a taky mapu! Byla mi poskytnuta i krásná tematická záložka.

A co mi vyhovovalo, byla ta čtivost! Četlo se to neskutečně rychle. Super byly i krátké kapitoly.
Ale docela mi vadilo, že hlavní hrdinka Marina je hodně “dětská”, ale zároveň vyspělá. Nevím, jak to popsat.

Líbil se mi ale nápad na příběh a hlavní zápletka, kterou jsem sice asi 50 stran předtím, než autorka napsala pravdu, odhalila, ale i tak mě to překvapilo a bylo to zajímavé!

Bohužel tam na mě bylo ale málo akce... Nevím, jestli to bylo tím, že jsem před touhle knihou četla nějakou hodně akční knihu, ale někdy jsem se tam bohužel nudila.

Je to taková pohodová kniha, na léto skvělá volba, ale mně tam pořád něco chybělo. :D

Vrátíme se zpátky k hlavní hrdince - záviděla jsem jí dobré známky :D, ale vadilo mi, že ona všechno dělá, pomáhá, což se dá čekat, protože je to hlavní hrdinka, ale já bych dala i trochu prostoru i vedlejším postavám, které byly taky super.

Ale ten fantasy svět! Wow! To je geniální nápad!
Prostě to, jak autorka vykreslila svět, tu obrovskou školu a přírodu kolem ní, postavy... to se mi moc líbí a za mě je to velké plus!
Obdivuji autorku a knihu doporučuji!

Ivčulí
Ivčulí
04.06.2020 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, co to asi může být, to bude nějaká pohádka pro náctileté, i když jsem četla, že se do této knihy zamilovaly i dospělé ženy... A ono to tak opravdu je. Po přečtení této knihy jsem ihned objednala dvě další ...

sgjoli
sgjoli
24.05.2020 5 z 5

Tato kniha byla pro mne velkým a hodně příjemným překvapením. Tušila jsem, že by mne tato kniha mohla bavit, ale kniha mne uchvátila ještě víc! A co na tom, že je to označováno jako kniha pro děti/mládež.
Bavil mne autorčin styl psaní - milý a laskavý. Číst tuto knihu mi přišlo jako pohlazení po duši. Při čtení téhle knihy jsem se cítila hrozně dobře. Autorka tu skvěle skloubila napětí, romantickou zápletku, trochu mystična s fantasy prvky, léčitelstvím, ekologií a esoterikou. Možná to na první pohled může působit jako nesourodý pelmel, ale funguje to naopak velmi dobře.
Jelikož se příběh odehrává ve škole, je třeba počítat s tím, že většina hlavních postav jsou buď děti nebo jejich učitelé. A také že se zde děti musí vypořádat se svými školními problémy, ale mně to nevadilo. Naopak myslím, že to autorka měla skvělé vymyšlené. Stejně skvěle je tu pojatý i ten svět nadpřirozených bytostí.
Potkáte se tu s řadou nadpřirozených bytostí - od víl, přes dryády, fauny až po kentaury a sirény. Celý ten školský systém tu byl dobře propracovaný a mě to bavilo. Jako vstupní díl do série mi to přišlo výborné, člověk tu pozná nejdůležitější základy fungování tohoto světa.
Navíc je tu i řada záhad a různých otázek, na které chce hlavní hrdinka a potažmo i čtenář znát odpovědi. Kniha je díky tomu i dost napínavá a čtivá. Cítila jsem nutkání pořád a pořád číst a knihu neodkládat, protože jsem chtěla všemu přijít na kloub.
Jsem nadšená, dávám jednoznačně 5 hvězd a snad se co nejdřív dostanu k dalšímu dílu.

JankaV80
JankaV80
05.01.2020 5 z 5

Tahle kniha, kterou začíná fantasy ze světa elementálů situované do Rafaelovy školy na Křivoklátsku, mě velmi příjemně překvapila a to přesto, že jsem dospělý člověk. Fantasy kniha je od české autorky, což mě moc těší. Je to důkaz toho, že i u nás jsou spisovatelé, kteří umí psát poutavě.
Příběh vypráví o dvanáctileté dívce Marině, která na přání své maminky, která rodinu opustila, když ji byl rok, nastoupí na přírodovědně víceleté gymnázium s názvem Rafaelova škola. Není to ale škola každá jiná, je to škola pro elementály jako jsou víly, nágy, fauni, dryády, aj. A jak to tak už vypadá, je to škola, ve které by se mohla dočkat ze stran profesorů pomoci a najít maminku. Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá :-)
Knihu určitě doporučuji, je psaná jednoduše, srozumitelně, všechno v ní je krásně vysvětlené a v ději jsem se neztrácela. Těším se na další díl z této série.

popeluška
popeluška
30.12.2019 5 z 5

Milá a moc krásná kniha. Jsem nadšená a těším se na druhý díl. Maximálně jsem si knihu užila :-)

kozlík24
kozlík24
11.10.2019 5 z 5

Je to nejlepší série, co jsem zatím četla. Miluji, jak série roste se čtenářem!

Alíša236
Alíša236
01.09.2019 4 z 5

Dostala jsem na tuto knihu doporučení a nelituji. Čtení mě bavilo a vím co dceři doporučit až bude ve správném věku. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

ŠošoGrayrose
ŠošoGrayrose
01.08.2019 4 z 5

Wow!! Tato knížka neskutečně ohromila. Musím říct, že mě čeští autoři (kromě pár) nesedí. Tato knížka, ale i autorka u mne zabodovaly. Ten svět z prastarých mýtů a příběhů, no prostě paráda. Čte se to jedna báseň a já se autorce klaním za tento nádherný svět. Zajímalo by mne, jestli má autorka duši elementála a pokud jo, tak jakého??? Půl * dolů za Veroniku a další půl za to, že se možná Marina někdy chovala, až příliš dětsky.
Doporučuji;•)

Mauricie
Mauricie
27.04.2019 5 z 5

Přiznám se, že při čtení mě napadla jistá podobnost s Harry Potterem. Ale zatímco Rowlingová vytvořila zcela nový svět, v případě Rafaelky autorka čerpá z prastarých mýtů a legend, tyto příběhy dává do souvislostí, dále rozvíjí a propojuje i s poznatky z přírodovědy, léčitelství a ezoteriky. Vnímavému čtenáři předkládá spoustu námětů k přemýšlení. Pokud si začnete jednotlivé informace ověřovat, může se stát, že načas uvěříte ve svět elementárních bytostí nenápadně se pohybujících mezi námi.

Linda007
Linda007
01.04.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila. Je pro děti, takže je také dost předvídatelná. Ale co mi opravdu vadí je Marina. Marinka je ve všem nejlepší a všichni učitelé ji protěžují, opravdu hnus. Myslím, že by se neměli děti učit, že musí být vždy perfektní. Líbí se mi svět elementálů a bylinky.

Čtenářka602
Čtenářka602
20.03.2019 5 z 5

Kniha byla super!!! Je harmonická, no prostě vílí..;)
Mne tedy pomáhala jako takové uklidnění ke spaní. Co se týče děju: jen mne štval Martin Špaček. Strašně by mne zajímalo, kdo na Marinu poslal orli.

Velmi doporučuji.

Ivka14
Ivka14
15.12.2018 4 z 5

Velice milá knížka,kde malá Marina zjišťuje informace o její zmizelé mamince.

milunka21
milunka21
11.09.2018 5 z 5

Moc krásná kniha pro dívky. A přesto že jsem starší, příběh mě chytl a okouzlil. Moc se těším na další díl. :-)

Espresso
Espresso
08.08.2018 5 z 5

Tak konečně jsem k narozeninám dostala vlastní vydání od jedničky do čtyrky. Nádherné obálky. Už si nemusím zamlouvat knihu pořád dokola v knihovně, byla jsem s tím asi dost otravná. Naštěstí knihovnice miluje Rafaelku taky, takže mě chápala. :-D Těším se na pětku, což asi bude hodně romantický díl. Autorka na blogu psala, že se objeví Mariny lev a já siaž doteď myslela, že je to Arthos. Jsem tým Arthos, takže to bude hodně těžký.

broskev28
broskev28
22.07.2018 2 z 5

Rovněž nejsem cílová skupina, ba nacházím se spíše na opačném konci věkové úsečky, ale obvykle nemám problém s knihami pro mládež - koneckonců jako knihovnice bych měla vědět, co komu nabízím a doporučuji.
Nápad "přírodní školy" mi připadá skvělý, mnohem lepší než Bradavice, a její jméno mě taky nadchlo. Knížka zaměřená na rostliny a stromy, na přírodní jevy. Začátek nové kapitoly = nádherná ilustrační kresba, jako z Mattioliho herbáře; na každou jsem se těšila a zkoušela jsem hádat, o jakou bylinku jde.
Ovšem vlastní příběh, jednotlivé postavy a především hlavní hrdinka, tam jsem se opravdu nechytala. Kdyby to Marina psala jako svůj deník, tak bych to možná ještě jakžtakž chápala, ale v této formě mi to prostě nesedělo.
A co mě rozzlobilo nejvíc: postava Puka. Není to poprvé, co jsem se ve fantasy žánru potkala s jeho jménem a jeho začleněním do nového příběhu, ale nikdy to nebylo tak hloupě až infantilně.
Takže pro mne velmi nemilé zklamání - po Nemetonburku jsem tak nějak čekala víc. Ale kdoví, třeba se mi podaří přečíst i další díly a změním názor. Pokud má Kikulka 97 pravdu, mám se na co těšit.

Kikulka97
Kikulka97
07.06.2018 5 z 5

Skvělá česká autorka a tohle je jen první díl z celé série. A můžu říct, že další díly jsou jen lepší a lepší

Aaginka
Aaginka
16.03.2018 5 z 5

Četla jsem ji jako mladší a teď jsem si ji chtěla trochu oživit. Pořád mě baví a je taková vílí a kouzelná.

IsobelleFarbs
IsobelleFarbs
29.12.2017 5 z 5

Jelikož jsem se tyto Vánoce konečně dostala k vlastnímu vydání, tak jsem se rovnou vrhla na znovu přečtení. A ta knížka je prostě skvělá! Milovala jsem ji jako mladší a i teď ji mám moc ráda a jsem nadšená.
Marinu si prostě nejde nezamilovat. A to nemluvím o ostatních postavách, každá z nich má skvěle vykreslený charakter a je v něčem výjimečná. Já si třeba naprosto zamilovala také Puka a Arthose.
Ale v čem je tahle kniha, tak úžasná kromě postav? Moc se mi líbí, že pojednává o trochu méně používaných fantastických tvorech, jako jsou třeba fauni, dryády, namfy atd.
Líbí se mi celý koncept Rafaelovy školy, kdy se studenti každý rok promění v jednoho z elementárních tvorů. Rafaelka je plná magie a kouzel, takové Bradavice bez čarodějů.
Navíc se v ní skrývají nápadnější i méně nápadnější informace a rady ohledně ekologie, esoteriky, léčitelství a okolo přírody vůbec.
Rozhodně doporučuji a to nejen dětským čtenářům.
A ještě musím pochválit obálku a grafiku druhého vydání knihy, je prostě kouzelné.

bubblebut
bubblebut
28.11.2017 5 z 5

Jako malá jsem tuhle knížku milovala, okouzlila a nadchla mě tím nejlepším možným způsobem.

any333
any333
13.09.2017 5 z 5

Nejspíš proto, že jsem toho o knize tolik slyšela, mě trochu zarazilo provedení. Trvalo mi, než jsem si zvykla na autorčin neobvyklý styl psaní, tak jednoduchý, ale nakonec se mi to podařilo.
Opakem provedení byl námět, který jakožto velmi originální oceňuji a těším se, co se to dál s elementály bude dít. A navíc, nějaká taková škola v Česku? Krásné, kdyby vážně existovala, hned bych se tam k nim na gymnázium napsala.
Jediné, co mi jako další trochu vadilo, byla nenadálá zjištění o rodiných svazcích, je to prostě všude, a Marinino smýšlení nad Martinem. Snad mohla vědět, že jí to nevyjde, tak proč to pak pořád musí omývat?
Každopádně se těším na další díl a odhalení, která s sebou přinese. A taky na Buližníkovy hlášky, pod některými z tohohle dílu jsem se prohýbala smíchy.

Nairis
Nairis
26.05.2017

Absolutně úžasná, dobrá oddychovka od běžného, občas trochu nudného světa :-)
Nápad je skvělý, jen občas připomíná dětské knížky, nato, že je pro starší. Možná by to chtělo trochu barvitější text a občas i děj, jinak oblíbená knížka!

MirijamFrankl
MirijamFrankl
01.05.2017 5 z 5

Úplně úžasná kniha,jsem závislá na světě Rafaelovy školy a navíc se to skvěle čte.Oceňuji i postavy a nápad zasadit školu pro elementární bytosti přímo do Čech.
Už se těším na další díly.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
12.04.2017 5 z 5

Krásný návrat do odby,kdy jsem byla Rafaelkou naprosto,ale naprosto unešená a zůstávám věrnou fanynkou dodnes.Navíc je toto vydání krásné,reedice se moc povedla.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
03.04.2017 5 z 5

Jak tak koukám,Rafaelka se dostala do nejzobrazovanějších knih...což je jedině správně!
Celá řada je prostě boží.

Morčička
Morčička
26.12.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, jedna z mých nejoblíbenějších, celá série je výborná.

sarach1
sarach1
06.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha.