Vílí křídla

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87973/rafaelova-skola-rafaelova-skola-vil-87973.jpg 4.6161

Rafaelova škola 1.

Fantasy, Esoterika, astrologie, okultismus, Dívčí romány
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Vílí křídla

Verunka926
20.12.2020

Na tuto knihu jsem byla moc zvědavá a když jsem se konečně dostala k jejímu přečtení, udivilo mě, jak moc čtivá byla. Příběh byl jednoduchý a přesto pěkný. Marinu jsem měla ráda a už se těším na další díly.

Katelovesbooks
22.11.2020

Knížka byla super už se těším na další díly. Byla čtivá a děj se mi líbil.

FlLys
08.11.2020

Pěkná knížka pro holčičky. Moje představy o vilách jsou tedy dost jiné. Podle mě české vily nemaj křídla. A taky si nemyslím že by byly přelétavé co se chlapů týče. Kdyby nějaké divoženky, ale víla je pro mě éterická bytost s těmi nejušlechtilejšími vlastnostmi. Ale moc se mi líbí představa, že mezi lidmi jsou elementálové a ty trpí bolestmi. Hned jsem se tam poznala.

PajaPaja007
03.11.2020

Velke prekvapeni a zazitek. Dekuji.

Lily-fairy
21.08.2020

Kdysi, v páté třídě, jsem zde zanechala 5 hvězdičkové hodnocení a zařadila knihu ke svým nejoblíbenějším. Teď jsem po necelých pěti letech zpět a musela jsem hodnocení srazit. Knize bych udělila 3 hvězdičky, ale rozhodla jsem se pro průměr. Protože vím, že pro správnou věkovou kategorii je kniha dokonalá.
A co mi na ní teď vadilo? Styl psaní, který dost často připomínal wattpad, a postavy. Nebo spíš Marina. Chvílemi se chovala na mnohem více, ale bylo nám stále připomínáno, že jí je 11 a je jenom nejlepší, nejvhytřejší... Ale ten svět je pořád kouzelný. V rereadingu série plánuji pokračovat, protože se nemůžu dočkat, až se dostanu do dalších dílů, které snad budou víc ya.

ja.knihomolka__
20.07.2020

4,3⭐️/5⭐️
U knihy hned musím vyzdvihnout obálku, ilustrace a taky mapu! Byla mi poskytnuta i krásná tematická záložka.

A co mi vyhovovalo, byla ta čtivost! Četlo se to neskutečně rychle. Super byly i krátké kapitoly.
Ale docela mi vadilo, že hlavní hrdinka Marina je hodně “dětská”, ale zároveň vyspělá. Nevím, jak to popsat.

Líbil se mi ale nápad na příběh a hlavní zápletka, kterou jsem sice asi 50 stran předtím, než autorka napsala pravdu, odhalila, ale i tak mě to překvapilo a bylo to zajímavé!

Bohužel tam na mě bylo ale málo akce... Nevím, jestli to bylo tím, že jsem před touhle knihou četla nějakou hodně akční knihu, ale někdy jsem se tam bohužel nudila.

Je to taková pohodová kniha, na léto skvělá volba, ale mně tam pořád něco chybělo. :D

Vrátíme se zpátky k hlavní hrdince - záviděla jsem jí dobré známky :D, ale vadilo mi, že ona všechno dělá, pomáhá, což se dá čekat, protože je to hlavní hrdinka, ale já bych dala i trochu prostoru i vedlejším postavám, které byly taky super.

Ale ten fantasy svět! Wow! To je geniální nápad!
Prostě to, jak autorka vykreslila svět, tu obrovskou školu a přírodu kolem ní, postavy... to se mi moc líbí a za mě je to velké plus!
Obdivuji autorku a knihu doporučuji!

Ivčulí
04.06.2020

Nejprve jsem si říkala, co to asi může být, to bude nějaká pohádka pro náctileté, i když jsem četla, že se do této knihy zamilovaly i dospělé ženy... A ono to tak opravdu je. Po přečtení této knihy jsem ihned objednala dvě další ...

sgjoli
24.05.2020

Tato kniha byla pro mne velkým a hodně příjemným překvapením. Tušila jsem, že by mne tato kniha mohla bavit, ale kniha mne uchvátila ještě víc! A co na tom, že je to označováno jako kniha pro děti/mládež.
Bavil mne autorčin styl psaní - milý a laskavý. Číst tuto knihu mi přišlo jako pohlazení po duši. Při čtení téhle knihy jsem se cítila hrozně dobře. Autorka tu skvěle skloubila napětí, romantickou zápletku, trochu mystična s fantasy prvky, léčitelstvím, ekologií a esoterikou. Možná to na první pohled může působit jako nesourodý pelmel, ale funguje to naopak velmi dobře.
Jelikož se příběh odehrává ve škole, je třeba počítat s tím, že většina hlavních postav jsou buď děti nebo jejich učitelé. A také že se zde děti musí vypořádat se svými školními problémy, ale mně to nevadilo. Naopak myslím, že to autorka měla skvělé vymyšlené. Stejně skvěle je tu pojatý i ten svět nadpřirozených bytostí.
Potkáte se tu s řadou nadpřirozených bytostí - od víl, přes dryády, fauny až po kentaury a sirény. Celý ten školský systém tu byl dobře propracovaný a mě to bavilo. Jako vstupní díl do série mi to přišlo výborné, člověk tu pozná nejdůležitější základy fungování tohoto světa.
Navíc je tu i řada záhad a různých otázek, na které chce hlavní hrdinka a potažmo i čtenář znát odpovědi. Kniha je díky tomu i dost napínavá a čtivá. Cítila jsem nutkání pořád a pořád číst a knihu neodkládat, protože jsem chtěla všemu přijít na kloub.
Jsem nadšená, dávám jednoznačně 5 hvězd a snad se co nejdřív dostanu k dalšímu dílu.