Vílí křídla

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87973/rafaelova-skola-rafaelova-skola-vil-87973.jpg 4.6198

Kniha Vílí křídla

zirafinec
23.10.2021

Já tuhle sérii miluju. Postavy jsou mi velmi sympatické a děj se nikde nezadrhává. Po pátém přečtení, které se uskutečnilo v rekordním čase (jeden den) musím stejně jako předtím doporučit všemi deseti.

Čteno jako e-kniha.

petrzel
31.07.2021

Krásná kniha ,dceru moc zaujala.

Áža707
04.07.2021

V příběhu se seznamujeme s dívkou Marinou, která nastupuje na Rafaelovu školu, protože její maminka si to přála a ke všemu se s jejím tělem děje něco podivného - ano jednoho dne z ní bude víla. Potkává se svými spolužáky a dalšími elementály a čeká ji nejedno dobrodružství.

Kniha je velice čtivá a myslím si, že osloví hlavně mladší čtenáře, ale rozhodně si najde své fanoušky i u starších jedinců. Styl psaní je velice pěkný, bohužel mě občas přišlo, že jsme v ději trochu moc poskočily, i když se situace dala lépe rozvést. Nesmím zapomenout na úplně luxusní ilustrace, které knihu provázely.

Strašně moc se mi líbila myšlenka, že se někteří elementálové rodí do lidského těla a když se nedostanou někam, kde by své schopnosti mohly rozvíjet, tak trpí bolestmi. Jednotlivé vlastnosti i právě zdravotní problémy pro jednotlivé elementály jsou velice promyšlené a dle mého originální. Další zajímavou a velice nápaditou věci je, že i když jste dryáda, tak musíte projít všemi proměnami v ostatní bytosti. Takže jeden rok budete vílou (prima na Rafaelově škole a první díl série), dalším rok prožijete jako nága, v tercii faunem. atd. V poslední řadě se mi líbí propojení fantasy světa a dnešního světa - děti mají telefony a píšou emaily.

Postavy byly zajímavé a rozhodně jsem našla své oblíbence. Občas mi přišlo, že není jasné kolik jim je, v některých chvílích mi nepřišlo, že by se dívky chovaly na dvanáct, ale mnohem starší (např. se malují rudou rtěnkou).

Příběhu nechybí správné tajemství - kdo je Marinina matka, která ji opustila? A i trocha napětí - kdo se snaží Mariny zbavit. A i trochu tajemná, protože na Marinu a její rodina byla svržena kletba.

Knihu mohu doporučit pro všechny milovníky fantasy a Českého prostředí.

4/5

Artemis886
21.05.2021

Tenhle příběh mě fascinoval od začátku svým příběhem, světem, postavami a hlavně hlavní hrdinkou Marinou, oblíbila jsem si ji hned, kvůli její odvážnosti a charakteru.
Svět který tady autorka popisuje je tak nádherný, že kdyby byla možnost se tam podívat okamžitě bych šla. Elementární bytosti, příroda a samotná Gaia zde dělají nádherný zážitek ze čtení. Neumím se dočkat až si přečtu další díly

Knihomollla
07.03.2021

Tato kniha je přímo nadpozemská. Příběh, který mě nikdy neomrzí, plný kouzelné atmosféry a něžné lásky. Myšlenky Mariny, která je mi velmi sympatická. Oblíbila jsem si její tvrdohlavost a odhodlanost stát si za svým.

Miluji tento díl a celou tuto nadpozemskou sérii.

Magdiczka
09.02.2021

Takový milý příběh. Chtěla jsem si přečíst něco lehčího a tohle bylo perfektní.

Verunka926
20.12.2020

Na tuto knihu jsem byla moc zvědavá a když jsem se konečně dostala k jejímu přečtení, udivilo mě, jak moc čtivá byla. Příběh byl jednoduchý a přesto pěkný. Marinu jsem měla ráda a už se těším na další díly.

Katelovesbooks
22.11.2020

Knížka byla super už se těším na další díly. Byla čtivá a děj se mi líbil.