Tance nág

Marina konečně ví, že není jen obyčejná třináctiletá dívka od Berouna. Nemá už jen taťku, babičku a dědu. Vždyť se šťastně shledala s maminkou, královnou víl a svými sourozenci. Zdá se, že Marinu čeká život spokojené studentky v sekundě Rafaelovy školy. Při metamorfóze ztrácí vílí křídla a stává se nágou, stejnou bytostí, jako je její sestra Meluzína. Se spolužáky se ocitá v tajuplném hradě krále Basilea, učí se tančit břišní tance a poznávat drahé kameny. Jenže pak objeví hrozivé tajemství, které její sestra schovává v nepřístupné věži. A maminka se stále musí skrývat před tatínkem. Působí tak opravdu kletba, která visí nad Marininým rodem? Hrozí kletba také Marině? Ublíží ta kletba jednou její největší lásce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136512/rafaelova-skola-tance-nag-136512.jpg 4.583
Série:

Rafaelova škola (2.)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
any333
01. ledna

Sžila jsem se s autorčiným stylem a když jsem nevnímala Marininy myšlenky o hledání lásky, bylo to hezké počtení. Kdyby tato škola skutečně existovala, rád bych na ni začala chodit. A ty poznatky o kouzelných věcech mi taky přišly poučné.
Meluzínin příběh mě dojal. Vedle v zajímavostech někdo uvedl, že je to podle pověsti, obdivuji tedy autorčinu informovanost. Jsem zvědavá, jak to s ní a také s Marinou a Plantefoliem bude dál.
A jsem jediná, kdo asi nezapomene na scénu s debrecínkou? To mě vážně dostalo.

IsobelleFarbs
01. ledna

I druhý díl je strašně krásný, možná i o trošičku lepší jak první. Kniha se krásně čte, ať jste malí nebo starší. Tenhle díl má u mě také plus za Meluzínu. Moc se mi líbil její smutný příběh. A Lucien a Plantefolie jsou také úžasní. Už se těším až si znovu přečtu další díl.

Morčička
26.12.2016

Výborná kniha, četla jsem ji jedním dechem.

carllie
22.06.2016

Super knížka! Velice mě překvapil konec, ale i tak jsem velmi spokojená. Těším se na další díl.

Anett05
05.03.2016

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Skoro bych řekla, že byla lepší než Vílí křídla. Moc se těším až si přečtu třetí díl.

beruskanini
30.11.2015

nej kniha já fantazymaniak jsem!

Roselunda 1928
23.08.2015

Přišlo mi to ještě víc pitomé, ještě víc sladké a ještě víc neuvěřitelné než jednička. Jinak, dobrý nápad, a styl psaní se mi neprotivil tak jako ve Vílích křídleh.

Ellnesa
09.07.2015

Když jsem byla mladší, tak se mi knížka líbila, ale teď už tolik ne. Je to kniha spíš pro mladší a "fantasymaniaky" :)

MirijamFrankl
19.05.2015

Moc dobré. Jednička je trošku lepší, ale tohle taky vážně stojí za to. Doporčuji

Elis.161
18.11.2014

Genialita! Opravdu nádherná knížka stejně jako první díl. Jediné co mi trochu vadilo, tak že tam něco mohlo dopadnout líp, ale vzhledem k tomu, že jsou ještě další díly, tak mi to nevadí. :)))

Jolilinka
28.10.2014

MILUJU, MILUJU, MILUJU tuhle knížku! Je mi fuk, co říkají ostatní, je to nej kniha na světě! Jednička byla sice o trochu lepší, celkový dojem mi pokazil životopis Marininy sestry Meluzíny, ale jinak super! :) Rozhodně si přečtěte!

brčko-A
03.09.2014

Další pěkná knížka,těším se na další díly.

Casio_cz
30.04.2014

Škoda že nemám pokračování.

EsTaVa
19.01.2014

Pokračování, které se mi také líbilo a moc jsem si knihu užila. Chvílemi byt tento díl smutný, Marina musela pomoct Meluzíně.

anibeni
15.04.2013

Opět musím napsat, že kniha se mi velmi líbila, daleko méně již styl psaní... Každopádně tento díl je určitě lepší než první..

Yalka
31.03.2013

Na začátek podotýkám, že sérii čtu hlavně proto, abych si udělala vlastní názor, protože na tom ujíždí dcera. Některé dějové prvky a to, jakou roli hrají v příběhu, se mi hodně nelíbí (věštění, horoskopy apod.). Nepochybně to negativně ovlivňuje i moje hodnocení knížek. Takže si klidně k mému hodnocení připočtěte i nějakou hvězdu navíc. Naopak pozitivně mě v tomto dílu zaujalo navázání na příběh o Meluzíně od Jana z Arrasu. Musela jsem si to dostudovat, za to má autorka u mě rozhodně velké plus. Opravdu nádherné jsou obě ilustrace na předsádce, pokud by to šlo, klidně bych si je koupila jako plakát. Hledala jsem je na internetu ve větším rozlišení, ale nenašla.

Líbilo se mi asi o něco víc než první díl. Příběh byl sevřenější a ocenila jsem, že Marině se nestalo tolik nehod jako v prvním dílu, kdy se stále někam ztrácela a něco vyváděla, v tom se fakt nedalo orientovat…

Stejně jako u prvního dílu: nemohla jsem se začíst. Na to, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je to dosti ponuré, Vildovi a Buližníkovi se hláškování dle mě moc nedaří (usmála jsem se asi tak jednou až dvakrát), ostatní se o ně snad ani nepokouší. Stále se mi špatně orientovalo v postavách, tápala jsem např., jestli rodina Simči, Kamči, Daniely a Plantefolieho je královská (žili přeci na tom hradě), skoro celou knihu jsem přemýšlela, jestli jsou Meluzínini nevlastní sourozenci nebo ne. Ano v knize to vysvětlené je (konkrétně toto hned na začátku), ale dle mě je tohle přesně ten typ informace, které by se měla u nových postav párkrát zopakovat, jinak se čtenář ztrácí. Ovšem oproti prvnímu dílu je to v pohodě, nových postav tu není zas tak moc.

Protože mě tentokrát děj zaujal o poznání víc než v dílu prvním, bylo mi líto, že hlavní zápletka byla na konci divně useknutá (dle mě nedostatečně byla vysvětlená motivace Meluzíny k tomu, jak se rozhodla).