MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

!POZOR! OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!
Velice dobrá kniha,ale mám tentokrát pár výhrad.
Zaprvé si myslím, že by se v knihách,pokud je označujete pro mládež,ne dětské, mělo trochu přestat idealizovat,jelikož mě už tolik nebaví číst seznamy Horácových a Willových úspěchů a věřit, jak zůstali superskromní a přátelští.Docela bych uvítala složitější postavy a situace.
Proto pro mne byl v jistém ohledu Šakinova smrt plusem.
Naopak na knize oceňuji,že nám Flanagan představil úplně nové světy(Toskano,Nihon-džin) a zajistil přitom návrat některých starých známých.
Velikým kladem desáté knihy je rovněž vztah mezi Evanlyn a Alyss, protože zase nejsou hned po usmíření nejlepší kamarádky.
Musím ovšem vyzdvihnout humor autora,Hraničářův učeň je jedna z mála knih,co se u nich nahlas směji.
Takže jinak moc fajn knížka a možná se k ní i vrátím.

24.07.2017 5 z 5

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tak Dickens to není,pochopitelně,ale pro náctileté slečny na prázdniny.
Moc pěkná romantická linka velice sympatická hrdinka.Situace se velmi podobají realitě a některá Viktorčina dobrodružství bych si s klidem prožila s ní.

19.07.2017 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Od knihy jsem moc neočekávala,hlavně co se stylu psaní týče.Nakonec mě to ale strašně bavilo.Četlo se to opravdu skvěle,líbily se mi postavy a složitý děj.I samotné poselství a námět knihy mě zaujal.Prostě paráda,nemám slov.Dalo by se to skvěle zfilmovat.

14.07.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl byl o dost lepší než první.
Líbila se mi napínavá,strhující zápletka.Líbily se mi hlubší charaktery dětí.Líbila se mi logika celého příběhu.Líbil se mi i kvalitní,záživný a návykový styl psaní.
A k některým fotografiím jsem se doslova musela vracet.
A ten cliffhanger mne zabijí,jsem hrozně napjatá,jak to pro celý podivný svět dopadne,jestli získají děti zpátky svou slečnu Peregrinovou,zda se Jacob vrátí do současnosti a jak se vyvine vztah mezi ním a Emmou.

12.07.2017 5 z 5

Mezi Indiány: dcera náčelníkova Mezi Indiány: dcera náčelníkova Veronika Válková

Tato kniha se moc hezky četla a navíc byla plná zajímavých informací, navíc i hlavní hrdinka mi byla sympatická a nechovala se jak desetiletá.
Jedna z nejlepších ,,bárovek".Doporučuji.

01.07.2017 5 z 5

Ranní rosa Ranní rosa Nada Al-Ahdal

Zajímavá kniha o krutém životě jemenských dívek.Obdivuji Nadu.Nevím,co bych a takové situace udělala,zvlášť v jedenácti letech.

28.06.2017 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

To nejlepší nakonec.V této knize mi Tábor polokrevných,Percy i jeho přátelé doopravdy přirostly k srdci.Bitva byla popsána skvěle,moc se mi líbily nečekané zvraty a psychologie postav,která byla rovinutější než v předchozích dílech.
Samozřejmě oceňuji rozvíjející se vztahy hrdinů a zároveň poselství,poučení,které teta kniha příjemnou cestou podává: že nikdo by neměl být přehlížen,což je odpovědí na mnohé dnešní kauzy a problémy světového formátu.Některé začaly právě tím,že někdo neměl nejšťastnější dětství.
Love Percy Jackson!

23.06.2017 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Zatím nejlepší kniha od Agathy,co jsem četla,předčila dokonce i Orient-Expres!
Zaprvé je psaná moc příjemným stylem,fascinuje mne zdvořilost minulých dob.
Pak je tu nanejvýš napínavá a zajímavá zápletka plná zvrat.Zápletka,která se sice zašmodrchává,vražd přibývá,nikdo neví,komu může věřit a každá drobnost může být falešná či nefalšovaná stopa,ale pořád na konci dává dokonalý smysl.
Oceňuji rovněž hlubokou,šílenou psychologií postav.I díky nim bylo v knize tolik zvratů.
A i v téhle seriózní detektivce se našlo místo pro trochu happy endů,shipování a správně klišoidních konců!

18.06.2017 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Silný,dojemný příběh.Čekala jsem něco vleklého,první půlku divkou jízdu a pak rozímání na lukách,ale kniha mne překvapila svou dynamičností i ve druhé části.A k tomu zamyšlení nad vývojem Afghánistánu,náboženství a politiky,ale také mezildských vztahů a dospělostí.
Kéž by měl Hosseini víc knih,už jsem přečetla všechny jeho romány.

16.06.2017 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Kniha se mi opravdu líbila,zaujalo mne zajímavé podání příběhu,to,že celou knihu neřešili jeden velký a jeden malý,ale i dva veliké současně.Jenom mě už tolik nebavila poslední část,kdy stíhají Tennysona.
Opět musím ocenit autorův bravurní smysl pro humor.Kvuli němu dam 5 hvězd.

08.06.2017 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Krásná kniha.Četla se neuvěřitelně snadno,pan Flanagan dokáže popsat sebnudnější scénu tak,že to člověka zkrátka strhne.
Děj dospívá,postavy jsou promyšlenější a mají více chyb,také se ta, objevují nová odhalení a překvapivé zvraty,které prožíváme společně s hrdiny.
A ještě ke všemu je to strašně vtipné.
Už se těším na devátý díl.

31.05.2017 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Moc se mi to líbilo,bylo tam několik nečekených zvratů.Halt mi po téhle knize přirostl ještě víc k srdci,už to není jen fiktivní postava,nýbrž skutečný člověk.Kniha se četla doslova sama,minimum hluchých míst.Také jsem ráda,že postavy v sérii jsou postupně čím dál propracovanější,Will do toho s Alyss taky nejde po hlavě,Horác nezabíjí nepřátele pohledem a Will má svoje nálady a nejistoty.
Nemůžu se dočkat devátého dílu.

31.05.2017 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Kniha se mi líbila,hezky napsaná,zajímavá vražda,vynikající psychologie vraha.Asi by mi však víc sedlo,kdyby byla vyprávěna z pohledu vypravěče nebo malého Belgičana.A také některé pasaáže byly příliš vleklé.Jinak jsem ale opravdu ráda,že jsem si na knihu udělala čas a rozhodně se s Agathou při nějakém jiném případu setkám zase!

27.05.2017 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nečekala jsem,že se to bude tak dobře číst,ale styl psaní je naprostý lehký a čtivý.Postavy jsem si zamilovala a až do poslední stránky jsem netušila,kdo je vrahem.
Tímto se Christie řadí mezi moje top autory.

21.05.2017 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

učitě si pčetu znova, i když se obvykle ke knihám nevracím.

17.05.2017 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Naprosto fantastická kniha,jedna z nejlepších válečných.Úžasně se to čte,postavy jsou jako živé z masa a kostí,příběhu nechybí poutavost a časté zvraty,nad kterými jsem otevírala pusu dokořán.
Historický román s prvky dtektivní práce,super!

17.05.2017 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Tato kniha je velmi zvláštní.
Dle mého nešlo o úplně typický román,beletrii,ale spíše o něco jako epický dokument.Asi jako když se kupříkladu díváte na dokument o tučňácích,ve kterém vám však nevykládá spoustu vědců o anatomii peří tučňáků,nýbrž spíš tučňák v podstatě ,,líčí" svůj život a tak.
Tomu odpovídá i styl psaní-takhle by to zvládl napsat i zdatnější sedmák,osmák,možná dokonce i žák šesté třídy na základní škole.
To,co činí knihu výjimečnou,je ale příběh.
Líbí se mi jak děj ze čtyřicátých,tak odhodlání Fumiko.Obdivuji ji i pana Bradyho,že byl ochoten přicestovat do Japonska a promluvit.
Za mě dobrá,velice zajímavá kniha,kterou sice přelousknete za jeden den,její poselství vám však zůstane v hlavě po celý život.

13.05.2017 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Vynikající knížka!Líbí se mi autorův styl psaní,jednoduchý,ale okouzlující a místy i vtipný.Takovému krávamobilu jsem se smála asi pět minut.
Hodně oceňuji prolínání řeckého světa s tím naším.
SPOILER:
Scena s Panem mne dostala!A chudák Grover!Velmi mile mě překvapilo,že se ho Dionýsos zastal.Zklamalo mě,že Percyho první pusa je vylíčená jednou větou.A že to nakonci teda nenapravili.No,pořád je tu ještě pátá kniha a celá série Bohové Olympu.

13.05.2017 5 z 5

to paulhunter:No,to byste se divil/divila!Že to prý spadá pro kategorii osmnáct plus!Dnešní puberťáci mluví hůř i v jedenácti.Věřte mi,jsem s nimi každodenně a doba,kdy se posílalo k šípku,je už dávno pryč.

10.05.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Na začátku mě to moc nebavilo,sice se to četlo dobře,rychle,ale první setkání s Akinlim mi připadala taková,no,moc pohádková.Později jsem si však Sirénu zamilovala.Kahlen a především Miaka mi nesmírně přirostla k srdci a zvykla jsem is i na to,že Sirény mluví s Oceánem,což mi na začátku připadalo trochu uhozené.
Čte se to neskutečně skvěle,je to návykové,romantické,dramatické a napínavé.
Oceňuji take ten ne stoprocentně šťastný a přeslazený konec.
A poděkování na posledních stránkách knihy je opravdu povzbuzující,autorka se mi líbí i jako člověk,veselá,optimistická,vděčná,mladistvá.
Už se těším,až si přečtu i sérii Selekce.

07.05.2017 5 z 5