Císař Nihon-džinu

Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí – ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn. Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc. Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75637/big_cisar-nihon-dzinu-ieu-75637.jpg 4.6953

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 10.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Emperor of Nihon-Ja, 2010

Kniha Císař Nihon-džinu

slayerCZ
23. listopadu

5 hvězd jako projev velké úcty :D Další komentář není třeba :)

04. listopadu

Tak skoro po roce jsem se vrátila zpátky do Willova příběhu a musím říct že mě jako vždy nezklamal. Příběh byl napínaví od začátku do konce a konec konců nebýt Willa a jeho přátel, tak by to pro císaře nedopadlo tak, jak to dopadlo. Takže super a uvidíme, jak dlouho mi zabere přečíst díl, číslo 11.

kiki3215

Hraničářova učně jsem rozečetla před nějakou dobou. První díly jsem doslova hltala a těšila se na další díly... Pak Will dospěl a pro mě to byla docela rána, protože jsem měla pocit, jako by se uzavřela jedna velká kapitola a kouzlo příběhu se vytratilo - i přes to jsem však pokračovala ve čtení. Neříkám, že knihy nebyly dobré, svým způsobem mě všechny bavily - ale nebylo to ono. Nakonec jsem celou sérii odložila stranou a dala si několika měsíční pauzu. Po té jsem se však vzchopila, vrhla se na desátý díl HU a vrátilo se mi to samé nadšení, které mě doprovázelo na začátku série.

Císař Nihon - džinu nebude mým nejoblíbenějším dílem, řekla bych že patří spíše ke slabším pracím Johna Flanagana, ale jsem ráda, že jsem ho přečetla a můžu začít číst Ztracené příběhy.

Zojka

(+ SPOILER) no tak to musí být fakt dobrý, táhnout se jak daleko s bandou dřevorubců do slibované kamené pevnosti a narazit tam na rozpadající se dřevěnou hradbyčku

SHi

Zatím určitě můj nejoblíbenější díl. Japonské prostředí a zvyky byly příjemnou změnou, stejně tak nové postavy v čele se sympatickým císařem. Autor se tentokrát opřel o japonskou společnost v době samurajů, podařilo se mu nastínit jejich nadřazenost a nedůvěru vůči cizincům i oddanost panovníkovi usilujícímu o reformu. Potěšilo mě i to, že tu o něco více prostoru (nutno uznat, že ne o moc) dostal i Horác, který obvykle bývá zastiňován Willem a Haltem.
Celkově platí totéž, co pro ostatní díly - jedná o moc milou četbu, která skýtá dobrodružství, pobavení i poučení. V podobě audioknihy čtené Matoušem Rumlem o to lepší, jeho přednes v rámci celé série je prostě úchvatný. Ale ač mám tuto sérii opravdu ráda a ač bych tomuto dílu na hodnocení ráda dala plný počet (obzvlášť pro zajímavou první část knihy zaměřenou na Horácovo putováním s císařem a pro krásné dojemné loučení k závěru), hvězdičku strhávají tytéž nedostatky, které provázejí každý díl – občasná stereotypnost, rozhovory plné popichování, které už je někdy spíše protivné než vtipné, a idealizace, která z jistých postav čiší až běda.

Temsiss

Vážně upřímně nechápu některé komentáře zde. Ano, kniha je jednodušší, děj je občas předvídatelný a občas je to i přehnané. Ale také je to určeno pro mladší děti kolem 11 let, ne pro dospělé čtenáře :)
Mně, jako dospělému čtenáři, se kniha líbila. Sérii dočítám hlavně ze setrvačnosti a abych měla přečtenou celou sérii, jelikož jsem ji začala číst jako mladší.
Líbí se mi, že autor nás pokaždé zavede na jiná místa - v tomhle případě do Japonska. Vykreslení této exotické země bylo zajímavé, autor zde zahrnul i jejich zvyky, což mi přišlo super. Správné chování a morální ponaučení zde samozřejmě nesmí chybět, stejně jako přestřelky Halta a Willa.
Je to oddechové čtení, když přihlédnete k cílové skupině, je to určitě zajímavá četba. Na konec bych chtěla ocenit přezdívky, které naši hrdinové dostali. Protože všechny byly samozřejmě projevem velké úcty!

Gordonlord

Tohle bylo extrémně slabé.

Většinu knihy se zde plká o tažení proti rebelovi, který chce svrhnout císaře. Armády sem, levé křídlo tam, posila tady, pravé křídlo támhle. Horác je nezvykle bystrý, Will je hrozně chytrý, Evanlynn je děsně úžasná a vůbec naše děcka jsou hrozně šikovná. Naše taktika proti nepříteli je taková a taková. Toť v kostce vše, co se v knize odehrává.

Napětí žádné. Od začátku je jasné, že naším hrdinům se prostě vůbec nic nestane a všechno jim hned na první dobrou ukázkově vyjde. No - a jaké překvapení. Ono se skutečně nikomu nic nestane a opravdu jim všechno vždy perfektně vyjde.

Nebylo by to tak otravné, kdyby měl Flannagan v rukávu nějaké dobré, zajímavé nápady a děj se trochu hýbal a dýchal atraktivitou a životem. Ale zde se jede jen a pouze po vyznačené koleji, jenž jsem popsal v prvním odstavci. Dokonce ani postavy (až na závěrečné vyříkání si problému mezi Alyss a Evanlynn) se nikam nepohnou se svými charaktery. Vše do puntíku jede mechanicky podle zažitých vzorců z minulých dílů, pouze bez nápadů, vzrušení, napětí a jakýchkoliv zajímavých momentů.

Z knihy přímo dýchá, že autor už je s nápady v koncích, je kreativně vyčerpán a pravděpodobně se mu do knihy ani nechce, ale smlouva ho váže a on prostě musí.

Asi jsem tupý idiot, nebo žiju fakt v jiném světě, když se dívám na to extrémně vysoké hodnocení, ale tohle bylo pekelně slabé, ať se na to dívám sebesmířlivějším okem. A to věřte, že tuhle sérii mám fakt hodně rád.

annes

Čekala bych trochu pestřejší závěr celého dílu. Dle mě nepřinesl nic moc extra nového - Horác opět bojuje, Will je Will, Halt je přicmrdávač a Elis s Evanlyn jsou vyjednavačky. Každý má svou typickou roli a děj se věnuje převážně sestavování armády a válčení, takže za mě teda nic moc.
Celkem se těším na následující povídky, doufám totiž že se objeví nějaké příběhy z Haltova mládí či Gilanova učňovství, tak uvídme :-)