Císař Nihon-džinu

Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí – ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn. Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc. Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75637/cisar-nihon-dzinu-ieu-75637.jpg 4.6804

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 10.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Emperor of Nihon-Ja, 2010

Kniha Císař Nihon-džinu

Sariega
předevčírem

doporučuju

Ailee

Dobré zakončení série... teoreticky zakončení. U jiných sérií by zde bylo nějaké velké finále, nějaká událost, která by to celé zakončila, ale tenhle díl končí, jako kdyby dál mohla pokračovat. Mám z toho takové zvláštní pocity.

ZuKo

Halt mě začal hodně iritovat s tím jak pořad věci schazoval a to i v předchozích dílech. Také mě zaráží, že těm mladým musí být něco hodně přes dvacet a Halt se k nim chova jak k dětem a oni se chovají jak děti. Teď by ty přiběhy měly mít trochu jinou strukturu než ty na začatku.

TeoK7

Jedna z mých nejoblíbenějších HU

jean_ralphio

poprve, co me hranicar nebavil, ta horacova anabaze v uvodu me skoro unudila k smrti.

dia.riedl

Dějově trochu jednodušší a pomalejší, ale nové prostředí bylo celkem zajímavé. Horáce mám díl od dílu radši, Will mi na druhou stranu připadá občas ještě takový nedospělý. Co se týče romantiky, úplně mi to do příběhu nesedí, ani do celé série, nevím..I když jedna dvojice se k sobě podle mě hezky hodí, s druhým párem je to rozpačité, hlavně proto, že Alyss mi je děsně protivná..

Jess106

Bohužel, tenhle díl nebyl tak dobrý jako ty předchozí, ale na jeho obranu nemůžu říct, že by se nedal číst. Trošku utahanější děj, víc popisů vojenských taktik a méně věnování se postavám. Je úctyhodné, že autor zakulhal až u desátého pokračování,. Doufám, že další díl bude lepší.

N30Ncz
31.12.2019odpad!

Už totální slatanina... Opetovna recyklace textu a odkazy na děj o kapitolu zpět, příběhové a logické díry, postavy o ničem, císař antypatický pozér, ....
Velké zklamání

Amulet Samarkandu