Mezi Indiány: dcera náčelníkova

Mezi Indiány: dcera náčelníkova https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338421/bmid_mezi-indiany-dcera-nacelnikova-slX-338421.jpg 4 75 17

Na tom, jak se člověk rozhoduje, záleží víc, než si zatím Bára dovedla představit. Když ji ovšem atlas nečekaně přenese na úplně stejné místo jako minule a ona se rozhodne tentokrát vydat jinudy, začne se odvíjet úplně jiný příběh. Ocitne se v zajetí indiánů, má velký strach o holý život a také se bojí, aby nepotkala sebe samu. A na závěr nás čeká překvapivé rozuzlení jedné záhady. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

Snílek1980
19.02.2024 4 z 5

Od dětství indiány miluju, takže mě tenhle díl vysloveně potěšil. Moc mě bavilo dozvídat se podrobnosti o běžném životě v indiánské osadě. Vážně lituji, že když jsem chodila do základní školy, nebyly tyhle knížky k dispozici. Suchopárné hodiny dějepisu by se rázem staly záživnějšími.

martin č.
29.09.2023 4 z 5

Tenhle díl jsem přečetl celý během krátkých jízd trolejbusem do práce. Pravda, děj a zápletka byl daný dopředu předchozím dílem a dobrat se k tomu podstatnému v samém závěru mi přišlo tentokrát trochu zdlouhavé. Věřím nicméně, že dětským čtenářům se indiánské prostředí může líbit.

Páájinka
05.09.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Nejlepší ze série.

Kikulka97
06.08.2023 5 z 5

Boží alterantivní linka, která mě chytla několikanásobně víc, než ta v Boji o Ameriku. Opět to mělo nápad, nové prostředí, nové zvyky, moc mě to bavilo. Patří k top knihám v sérii.

Knihomolka506
21.09.2021 5 z 5

O tomhle tématu se moc rozepisovat nebudu, protože to není můj střed zájmu :)
K příběhu : Bára (a hlavně skvělé autorčiny dějepisné znalosti) nás opět překvapí dalším výletem do minulosti , který bude a je jako v každém díle zásluha kouzelného atlasu. Bára tentokrát skončí v zajetí indiánského kmene, kde jak už je zvykem u každé Bářiny výpravy musí vyřešit úkol nebo pomoct tam, kde je nutné, aby se dostala domů.

Veveruška898
12.08.2021 5 z 5

Jako všechny bárovky, i tato naprosto fantastická

Adelhyskova
11.04.2020 4 z 5

Možná tahle knížka byla o něco méně akčnější narozdíl od ostatních Bárovek, ale zase tam byl velice zajímavě popsaný život indiánů ve vesnici. Knížka se mi moc líbila. A ten nápad s tou fantazií byl boží !

Halt468
06.02.2020 5 z 5

Super.

anežkak.
09.11.2019 5 z 5

Skvělá knížka, podle mě nejlepší z celé série.

oskli
27.07.2019 3 z 5

Myslím, že tahle kniha je taková slabší. trochu nemastná neslaná. Bavil mě popis života a vztahů ve vesnici, ale dobrodružná vsuvka s osvobozováním Otetianiho byla zdlouhavá. Červenokabátníci a modrokabátníci mi byli úplně šumák. Vlastně celé to válečné pozadí mě štvalo. Ale možná jsem se mohla zeptat syna, jak to ve svých osmi letech vnímal on. Za sebe hodnotím jako výrazně slabší díl oproti třeba Egyptu, Římu nebo Době ledové.

Elizza
30.12.2018 3 z 5

Za mě trochu slabší díl. Krásně to popisuje život indiánů, ale možná je trochu opomenuto, že je to primárně určeno pro děti.
Spousta těžko vyslovitelných jmen, celkem málo obrázků, pomalý děj.
Kniha mi přišla zajímavá, ale nevím nevím, jestli bych to tak viděla i pár let zpátky.
Rozhodně to není špatná kniha, ale historické fakty jsou tu trochu na úkor děje.

blackhorse
19.11.2017 5 z 5

Ta fantazie.... To bych chtěla zažít! MOC MOC DOPORUČUJI!!!!!!!!

Annna333
30.10.2017 5 z 5

To pokračování... ten příběh... ta fantazie... to je mooooooooooooooc krásná kniha.

AgnessN.R.
17.09.2017 5 z 5

Bárovky miluji, to jo. Ale Bára už není to děcko, za kterým jsem se tak ráda vracela, protože teď přemýšlí jako patnáctiletka(na to jsem zvyklá u YA knížek, ale u Báry mi to fakt nesedí). Ještě mi trochu vadilo, že tam nebylo tolik dobrodružství jako v jiných dílech. Většinu knížky se nic moc nedělo, na druhou stranu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. A taky musím pochválit krásné ilustrace. Za mě slabších 5*. Já teda měla Báru radši, když se chovala jak desetiletá.

bagel
22.08.2017 5 z 5

Jako obvykle výborné, plusem bylo líčení života Indiánů, jejich zvyků a názorů.

MirijamFrankl
01.07.2017 5 z 5

Tato kniha se moc hezky četla a navíc byla plná zajímavých informací, navíc i hlavní hrdinka mi byla sympatická a nechovala se jak desetiletá.
Jedna z nejlepších ,,bárovek".Doporučuji.

Pavlnka
01.06.2017 5 z 5

Opět úžasné, jen mě mrzí, že jsem ještě nečetla Nečekané setkání, na které příběh navazuje.