Mezi Indiány: dcera náčelníkova

Na tom, jak se člověk rozhoduje, záleží víc, než si zatím Bára dovedla představit. Když ji ovšem atlas nečekaně přenese na úplně stejné místo jako minule a ona se rozhodne tentokrát vydat jinudy, začne se odvíjet úplně jiný příběh. Ocitne se v zajetí indiánů, má velký strach o holý život a také se bojí, aby nepotkala sebe samu. A na závěr nás čeká překvapivé rozuzlení jedné záhady. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338421/big_mezi-indiany-dcera-nacelnikova-slX-338421.jpg 4.451

Kniha Mezi Indiány: dcera náčelníkova

Knihomolka506
21.09.2021

O tomhle tématu se moc rozepisovat nebudu, protože to není můj střed zájmu :)
K příběhu : Bára (a hlavně skvělé autorčiny dějepisné znalosti) nás opět překvapí dalším výletem do minulosti , který bude a je jako v každém díle zásluha kouzelného atlasu. Bára tentokrát skončí v zajetí indiánského kmene, kde jak už je zvykem u každé Bářiny výpravy musí vyřešit úkol nebo pomoct tam, kde je nutné, aby se dostala domů.

Veveruška898
12.08.2021

Jako všechny bárovky, i tato naprosto fantastická

Adelhyskova
11.04.2020

Možná tahle knížka byla o něco méně akčnější narozdíl od ostatních Bárovek, ale zase tam byl velice zajímavě popsaný život indiánů ve vesnici. Knížka se mi moc líbila. A ten nápad s tou fantazií byl boží !

Halt468
06.02.2020

Super.

anežkak.
09.11.2019

Skvělá knížka, podle mě nejlepší z celé série.

oskli
27.07.2019

Myslím, že tahle kniha je taková slabší. trochu nemastná neslaná. Bavil mě popis života a vztahů ve vesnici, ale dobrodružná vsuvka s osvobozováním Otetianiho byla zdlouhavá. Červenokabátníci a modrokabátníci mi byli úplně šumák. Vlastně celé to válečné pozadí mě štvalo. Ale možná jsem se mohla zeptat syna, jak to ve svých osmi letech vnímal on. Za sebe hodnotím jako výrazně slabší díl oproti třeba Egyptu, Římu nebo Době ledové.

Elizza
30.12.2018

Za mě trochu slabší díl. Krásně to popisuje život indiánů, ale možná je trochu opomenuto, že je to primárně určeno pro děti.
Spousta těžko vyslovitelných jmen, celkem málo obrázků, pomalý děj.
Kniha mi přišla zajímavá, ale nevím nevím, jestli bych to tak viděla i pár let zpátky.
Rozhodně to není špatná kniha, ale historické fakty jsou tu trochu na úkor děje.

blackhorse
19.11.2017

Ta fantazie.... To bych chtěla zažít! MOC MOC DOPORUČUJI!!!!!!!!