Králové Clonmelu

Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti? Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40947/hranicaruv-ucen-kral-40947.jpg 4.51008

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 8.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

The Kings of Clonmel, 2008

Kniha Králové Clonmelu

VeruMalfoy

V 8. díle vystupuje do popředí Halt. Konečně pochopíme, kým doopravdy je navenek i uvnitř. Poznáváme jeho rodinu a okolí, z kterého Halt pochází. O to víc teď jeho postavu obdivuju. Kéž by takových jako Halt bylo víc.

vojta888

Znovu skvělá kniha do které ses naprosto vžil.

tlllk

Fajn oddychovka, trochu predvídateľná, len neviem prečo sa to nevolá Sekta časť prvá, tieto konce - nekonce mi akurát tak zdvíhajú tlak.

26.12.2020

Kdyby se ti tři blázni nedostávali do neustálých problémů a nebezpečí, tak si to ani neumím představit. Prostě super.

cibulka 8
30.11.2020

Další úžasné dobrodružství. HU prostě nezklame.

annes
08.11.2020

Velmi se mi líbí, že každý díl přináší nějaký nový a zcela jedinečný svízel, který musí Will se svými přáteli řešit. Vážně smekám!
Na to, že se jedná vlastně o knihy pro děti je v nich krásně ukázáno smýšlení záporáků všeho druhu a i zajímavá řešení, jak se s nimi vypořádat. (super inspirace do rpg her)
Samozřejmě v dnešní době nikoho nebacíte přes hlavu, když ho chcete umlčet a spousta jednání by byla protiprávní, ale ve světe fantasy to můžete udělat prostě po svém.

Sariega
29.10.2020

doporučuji

Luigi1
26.10.2020

Opět zdařilé pokračování pravých hraničářů.Doporučuji