Dívka v modrém plášti

Píše se rok 1943 a v nacisty okupovaném Amsterdamu vládne přídělový systém. Mladičká Hanneke se ale vyzná. Na černém trhu se pohybuje jako ryba ve vodě a dokáže obstarat většinu věcí, které lidé potřebují. Při jedné z donášek ji její pravidelná zákaznice požádá o pomoc. Nechce sehnat maso nebo petrolej. Chce, aby Hanneke našla židovskou dívku, kterou u sebe ukrývala. Vzala si jen svůj modrý plášť a zmizela neznámo kam. Hanneke zprvu ani neuvažuje o tom, že by se do nebezpečného pátrání pustila. Pak ale položí první otázku. Když dostane odpověď, chce najednou vědět víc. Postupně je vtažena do pavučiny tajemství a ohromujících odhalení, která ji zavedou až do samého srdce studentského protinacistického odboje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337890/big_divka-v-modrem-plasti-FRk-337890.jpg 3.9197
Literatura světová, Válečné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Girl in the Blue Coat, 2016

Kniha Dívka v modrém plášti

Mr.Pajek

Příjemné psaný příběh, četlo se samo. Postavy pěkně vykreslené.

Mejsii

Pekna knizka, hlavni hrdinka je sympaticka mlada divka. Kniha je podle me vhodna i pro maldsi ctenare, neni v ni zadne nasili, ale zaroven se ctenar dozvi neco z historie.

zdehan

Pěkný čtivy příběh i když smutný ale stojí za přečtení.

oka3408

Velmi čtivý příběh. Doporučuji

Mayami
31.12.2020

Skvelé. Príbeh som si užívala od začiatku až do konca. Prepracovaný dej zasadený do skutočného prostredia vojny v Amsterdame.

ještěrka38
14.12.2020

Pěkný příběh se smutným koncem.

jeníček
14.11.2020

Příběh je napínavý, dobře se čte.

JaKa1974
21.07.2020

Kniha je plná skutečných a smutných událostí. Krásně se čte.