MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako ušlo to,ale jsou to pořádné horory.Z toho budu mít celoživotní depresi.
,,Mrtvice z hororů národních".

25.09.2016 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Kniha je velmi půvabně napsána,ale zároveň se čte pomalu.
Postavy nejsou dokonalé a Scarlett mě skoro celou knihu neskutečně štvala,avšak to z nich dělá opravdové lidi.Melanie a Carreen se líbí snad každému,jenže celý román o vzorných superhrdinech by byl poněkud nezáživný.
Když se to vezme kolek a kolem,kniha se mi líbila a určitě si přečtu druhý svazek.

20.09.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vážně skvělý zážitek.Obdivuji autora za styl psaní a fascinující použití jazyka,který byl sice místy poněkud náročný a nutil vás použít mozek,avšak co můžete čekat o příběhu vyprávěného smrtí.A ten konec,to jsem málem plakala.
Liesel byla reálná a člověk si tu dospívající darebačku,jenž krade knížky,prostě zamiluje.
Román mě určitě nezklamal a doufám,že si od autora ještě přečteme podobně skvělou věc.

09.09.2016 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Výborné dialogy a skvělé postavy.Moc hezké čtení!!!

03.09.2016 5 z 5

Anna a Anna Anna a Anna Charlotte Inden

Na začátku jsem se nemohla začíst,ale závěr byl strašně dojemný a romantický,takže místo původíních tří hvězd dávám čtyři.
Nenáročná oddechovka k moři(-:

31.08.2016 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

První díl se mi líbil o trošičku víc.Ale pořád skvělé,Tysona jsem si zamilovala a i Clarisse byla zábavná.

28.08.2016 4 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Přečteno za dva dny.Je to nádherná a extrémně dojemná knížka,naprosto jsem Katy chápala.
Dokonce se mi o Katy zdálo.Vřele doporučuji dívkám tak od těch jedenácti.
Text má velice dobrou úroveň a krásně se čte.
ZA mě beze zbytku pět hvězd.

23.08.2016 5 z 5

Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Veronika Válková

Fajn knížka,ale Bára se v cele sérii chová na devět deset.
Pro me bylo hodne zvláštní,ze ve dvanácti neměla prsa.Jako já vím,ze většina dívek je v tím veku jeste nemá,jenže já začala normální podprsenku nosit v jedenácti.
Zajímavý pohled.
Doporučuji tak v desíti letech.

21.08.2016 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Moc hezké vyprávění o nelidskosti a o tom,jak malá Lenik rodině přišla.
Krásné popisy dětských her,akorát by mohla byt o meč delší.

21.08.2016 4 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Velmi dobre zakončení série.Vazne jsem si oblíbila Nitena,Darovou a Johanku.
A doslov me potěšil.

18.08.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Budeme to číst na podzim ve škole(respektive povinná četba).Trochu se toho bojím.Jsem sice opravdu vášnivá čtenářka,avšak slyšela jsem,že jsou to dost hororové básně a už tu knihu předzívám Mrtvice.
Ale nechám se překvapit...

13.08.2016 4 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Páni...
Tohle bylo silné kafe.Kniha mě od začátku chytla,přečetla jsem přes dvě stě stran za den.
Faridu nesmírně obdivuji,stejně jako ostatní dívky,které se nebály uprchnout.Nejvíc asi dvanáctiletou Besmu,jenž je skoro stejně stará jako já a Faridu,protože je strašně inteligentní a dokázala vymyslet takový plán.
I literárně mě kniha velice příjemně překvapila.Slovník byl velmi pestrý,takže chválím i překladatele.
Musíte si přečíst!!!

10.08.2016 5 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Knížka se mi docela líbila.Jenom mi připadalo,že Lea byla tak trochu nerealistická.Skoro všechno jí vyšlo.Nicméně kvalita textu byla překvapivě dobrá a jsem dost zvědvá na další díly.Marcela je skvělá,že první knihu napsala ve třinácti.

09.08.2016 4 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Kniha byla půvabná a velmi dobře se četla,až na to,že jsem od poloviny knížky věděla,kdo je Táta Sekáč.
Jinak vřele doporučuji pro dospívající slečny!!!

02.08.2016 5 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Moc hrzky napsaná kniha.
Vazne, dobry jazyk,dej inspirovaný různými mytologiemi.
Už se těším na Kněžku.

31.07.2016 5 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Jedna z nejlepších knih paní Válkové.Jenom mě štvala ta pasáž na začátku,jak rodiče Báře říkali,že je dítě.Bára dítě být nechec(přestože se chová poněkud dětinsky),ale když je řeč o tom,že by mohla být v pubertě,to zase také ne.Myslím,že by ji autorka mohla nechat vyspět,protože v šestce jsme vážně žádnou takovou dívku neměli.

23.07.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha byla velmi dobrá.Hodně čtivě napsaná,Hazeliny pocity pochopitelné,ale ne ploché.Augustova smrt mě chytila za srdce,avšak nerozplakala(i když to možná bylo tím,že jsem předem věděla,že zemře).
Jediné co,mne trochu štvalo,bylo to,že rakovina nebyla popsána podle pravdy.Ano,četla jsem poznámku autora,ano,vím,že to tak má být a že podle většiny jsem teď asi nudná učitelka bez špetky fantazie(překvapivé,když strašně ráda píši příběhy a básničky,že?),ale já bych se z knížek také něco nového dověděla.
Ale filozofická stránka knihy byla vynikající.Původně jsem dala čtyři hvězdičky,ale po opětovném přečtení svých slov jsem tu poslední hvězdu přeci jenom přidala.

19.07.2016 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Skvělá kniha!
Zpočátku jsem si myslela,že mě to moc nezaujme,ale pak mne děj strhl.Mistrovsky napsané,docela vtipné, a ten konec.
Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

14.07.2016 5 z 5

Příběhy ze Shakespeara (I) Příběhy ze Shakespeara (I) Charles Lamb

Jako dobré,moc hezky vyprávěné a ilustrované,díky této knize jsem však dospěla k názoru,že Shakespearova doba byla velmi rasistická a nábožensky intolerantní.Ale co můžeme od počátků novověku čekat,že?
Vždyť i dnes je spousta podobně předpojatých lidí.

10.07.2016 4 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Vážně úžasná kniha.Nemám slov.
Mistrovsky napsaná,plná překvapivých zvratů,výborných postav,skvěle vedených dialogů,kterým autor rozhodně nešetřil.
A ten konec...mě vážně dostal.Mnoha lidem se nelíbí,ale myslím si,že je to takhle dobře.Každopádně jsemzvědavá,co nám přinese další a bohužel poslední díl této jedinečné ságy.
Navíc je také pozoruhodné,že ačkoliv je spisovatel muž,dokázal se krásně vžít do dospívajících hrdinek,popsat pocity a tužby děvčat tak,aby nevypadaly směšně a banálně a neuvěřitelně.
Všechny jeho postavy se staly velmi reálnými.Obzvlášť se mi líbila Sofie,hlavně díky konci,kdy mi připadalo,že Sofie není skutečně zlá,zlá,navěky zlá.

06.07.2016 5 z 5