Katy

Může člověk létat... když nemůže chodit? Byl to tak nádherný pocit, zhoupnout se a letět vzduchem, volná jako pták. Katy má pět mladších sourozenců. Vymýšlí pro ně skvělé hry, ale také ráda riskuje a pouští se do nejrůznějších dobrodružství. Miluje jízdu na skateboardu, leze na stromy a organizuje výpravy do tajné zahrady. Často se jí zdá, jak létá, a ráda vzpomíná na šťastné chvíle, kdy ji její máma jako malého caparta houpala v parku na houpačce. Po nešťastném úrazu to však vypadá, jako by o veškerou kuráž i chuť do života přišla. Bude se jí vůbec ještě někdy chtít létat? „Knížka Co provedla Katy, která patří k dětské klasice, byla jednou z mých nejoblíbenějších. Ačkoli byla napsána v devatenáctém století, je to pořád krásný příběh – jen nám dnes připadá nerealistický. Trochu jsem ho tedy předělala: odehrává se v dnešní době, a ačkoli první polovina knihy odráží legrační příhody z původní předlohy, konec jsem předělala tak, aby byl mnohem realističtější. Doufám, že všechny skutečné Katy to ocení!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299899/big_katy-iF9-299899.jpg 4.779
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Katy

Kniha Katy

VioletMokrasova
21.10.2021

Úžasná knížka, dávám šest hvězd. Myslela jsem si že se mi Katy nebude líbit protože byla popisována jako divoška, což je přesný opak mě. Taky jsem si myslela že se mi nebude líbit první půlka ale líbila se mi. Katy byla sice divoká a zlobivá ale moc hezky se chovala ke svým sourozencům. Katy mě nezklamala. Naopak úplně mi přirostla k srdci. Její táta byl prostě doktor. Moc se mi líbilo jak měl Katy rád a byl takový hodný a sympatický. Izzie se mi na začátku vůbec nelíbila. Byla na Katy docela zlá. Po tom úrazu se ale něco změnilo. Přišla mi taková hodná schopná pomoct a zřejmě si uvědomila že může být hodná a laskavá když chce. Clover se mi opravdu moc líbila. Byla moje oblíbená postava hned po Katy. Trochu mě naštvalo když se skamarádila s Elsie. Jinak byla hodná a milá. Elsie se mi v první půlce vůbec ale vůbec nelíbila. Byla věčně ukňouraná. V druhé polovině si to ještě zhoršila protože, sebrala Katy Clover. Potom začala být ale hodná. Myslím že Katy měla ráda vždycky, jenom jí to nedávala moc na jevo. Na konci jsem si Elsie zamilovala. Mrňata mi přišla sladká. Cecy byla dobrá kámoška jenom na konci nám holka trošku zblbla. Helen byla sebejistá a optimistická. Moc Katy pomohla. Dexter byl úplně boží. Katy se mi líbila moc zvlášť po její nehodě protože, si stejně jako Helen uvědomila co chce. Konec knížky se mi moc líbil přestože je neuzavřený. Katy totiž neumřela jako třeba Jodie v knížce moje sestra Jodie. Katy žije! A nikdo neřekl že se ještě chodit nenaučí!

Klarkare
17.10.2021

Knižka sa mi veľmi páčila, bola dojemná a občas som sa zasmiala. Bolo mi Katy veľmi ľúto, že nemohla chodiť, a páčilo sa mi, že to tak úžasne zvládala.

A.books
19.04.2021

U knížky jsem i brečela

pakoshka
04.01.2021

Nebudu hodnotit, neb už pár let nejsem cílovka
Ovšem takových 15 let zpátky jsem na Jacqueline Wilsonové vyrůstala. Katy je přesně její styl, je to čtivá, trochu prvoplnánová kniha, líbí se mi spíše autorčina dřívější tvorba - ona totiž po těch letech psaní vykrádá sama sebe.

LillyM.
22.08.2020

Katy mi bylo moc líto, ale jsem na ní pyšná, jak skvěle se s vozíčkem popasovala. Kniha se mi líbila, byla napsaná tak něžně, až jsem měla někdy chuť plakat.

delfínek105
12.07.2020

Katy jsem si hned oblíbila, protože je taková divoká a zlobivá . Líbí se mi, jak ráda leze po stromech a ráda jezdí na skateboardu. Od Izzie vůbec nebylo hezký, že vzala Katy její skateboard, přestože na něm srazila Elsie, ale to neudělala schválně. Izzie vzala Katy ten skateboard hned po jejích desátých narozeninách ,kdy ho dostala, takže si ho Katy moc neužila. Katy je svým sourozencům dobrou sestrou, je na ně většinou hodná, hraje s nimi hry a bere je na pikniky do tajné zahrady. To je asi dost plný dům, když je šest dětí. Elsie a Izzie mě v první půlce hrozně štvaly , byly protivné a Izzie na Katy byla moc přísná, pořád se na ni zlobila. Překvapilo mě, že se potom chovaly ke Katy tak mile. Ta Katyina kamarádka Cecy mi připadala docela hodná. Když pak Katy spadla z tý houpačky na stromě, tak jsem pořád ještě doufala, že se uzdraví a bude moct chodit. Bylo mi Katy moc líto, že už nemůže chodit a musí jezdit na vozíku, protože už nemohla dělat spoustu věcí, co měla ráda, a navíc se na ni lidi na ulici pořád koukali. Bylo zajímavý, jak se Katy nakonec s tím , že nemůže chodit, vyrovnala tak rychle.

midone
04.05.2020

Já nemám slov. Tahle knížka je určená pro mladší čtenáře, ale je tam zakomponováné vážné téma. Dala mi opravdu hodně a je nad čím se zamýšlet. Četla jsem ji když mi bylo deset let, jenže je tak dobře podaná a napsaná, že už v té době jsem nad ní hodně přemýšlela. Není to jako malý princ, kde v tom děti vidí pohádku a dospělí filozofické dílo, ne v téhle knize i děti, kterým je primárně určena, mohou vidět tu hlavní myšlenku knihy.

Damaj
22.01.2020

Úžasná knížka. Moc se mi líbilo téma, čtenář se může vžít do hlavní hrdinky Katy, která je po úrazu připoutaná na vozík. Je zde vykresleno, jak se smiřuje s úrazem, sžívá se s vozíkem, pohlížejí na ni lidé okolo...
Katy (stejně jako postavy jiných autorčiných knížek) je "živá", prožívá to, co můžeme i my, chvíli je hodná, pak zlobí, neposlouchá, ... Je to jako bych četla pravdivý a dobře napsaný příběh.