Katy

Může člověk létat... když nemůže chodit? Byl to tak nádherný pocit, zhoupnout se a letět vzduchem, volná jako pták. Katy má pět mladších sourozenců. Vymýšlí pro ně skvělé hry, ale také ráda riskuje a pouští se do nejrůznějších dobrodružství. Miluje jízdu na skateboardu, leze na stromy a organizuje výpravy do tajné zahrady. Často se jí zdá, jak létá, a ráda vzpomíná na šťastné chvíle, kdy ji její máma jako malého caparta houpala v parku na houpačce. Po nešťastném úrazu to však vypadá, jako by o veškerou kuráž i chuť do života přišla. Bude se jí vůbec ještě někdy chtít létat? „Knížka Co provedla Katy, která patří k dětské klasice, byla jednou z mých nejoblíbenějších. Ačkoli byla napsána v devatenáctém století, je to pořád krásný příběh – jen nám dnes připadá nerealistický. Trochu jsem ho tedy předělala: odehrává se v dnešní době, a ačkoli první polovina knihy odráží legrační příhody z původní předlohy, konec jsem předělala tak, aby byl mnohem realističtější. Doufám, že všechny skutečné Katy to ocení!“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299899/katy-iF9-299899.jpg 4.750

Katy

Rodina, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Kniha Katy

domihruzkova
předevčírem

Byl to takový milý návrat do dětství. Přestože je kniha určena především pro mladší čtenáře, kniha mě bavila a až do konce jsem doufala, že se Katy nakonec postaví na nohy.

DancerJaneBooks

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle kniha byla zase jedna z těch od Jacqueline Wilson, na které jen tak nezapomenu. Když sáhnu po téhle mojí nejoblíbenějsí autorce, nikdy mě nezklame. Někdy jsou její knížky taková oddechovka a jiné jsou zase skvělé: smutné, veselé... všechny emoce zároveň a jsou nezapomenutelné, ale obě varianty si ode mě vždycky zatím zasloužily plný počet hvězdiček. Občas si musíte počkat na ten rozjezd, ale mně to moc nevadí. Zbylá půlka knihy to vždycky vynahradí a stejně mě ta předchozí půlka taky baví, protože je to o těch postavách, které mám vždycky moc ráda.
U téhle knihy jsem si ale říkala, že mi Katy moc není sympatická. Byla hodněkrát protivná na Elsie a Izzie, i když mě taky štvaly, ale i tak mi její povaha na začátku moc nesedla. Připadalo mi, že je trochu sebestředná a že trochu na ostatní žárlí. Jenže potom, jak se jí stal ten úraz, jsem s ní začala soucítit a zamilovala jsem si ji. Bylo mi jí fakt líto. Jak byla v nemocnici a měla ty hrozné nálady, tak mi jí vážně bylo líto a soucítila jsem s ní. Začala se chovat úplně dospěleji a čím dál tím víc se mi začínala podobat. Tohle si vůbec nezasloužila. Dělala sice občas blbosti a nebyla úplný svatoušek, ale od té doby, co se jí to stalo, se hodně změnila. A ještě k tomu jí umřela máma... fakt neměla štěstí. Uvědomila si, podle mě, co je v životě asi důležité. Taky má hodně ráda lidi. Ne jako obecně, ale vždycky je tak rozlišuje a taky má na ně podobný vkus a přístup jako já, až na to, že já nejsem tak výřečná :). Moc se mi líbilo, jak si to s někým vždycky vyřídila anebo řekla, co si o něm myslí přímo do očí... naopak taky někdy musela lhát a to taky uměla dobře. Izzie a její táta mi občas připadali dost takoví puritánští. Hodně věcí jim nedovolili a obecně byli takoví přesní. Phil byl hrozně roztomilý, Dorry a Jonnie taky. Elsie mě na začátku štvala, ale pak byla moc milá. No a Clover... ta byla fakt super. Někdy mě sice mátlo, že i hlavní hrdinka z Čtyřlístku pro štěstí se jmenovala Clover, ale moc mi to nevadilo. Nejen, že byla milá, ale s každým vycházela. Cecy mi na začátku připadala hodná, ale potom jsem ji už moc neměla ráda. Za to Helen, ta byla skvělá. Jak se tam objevila poprvé, tak jsem si říkala, že je taková divná, ale potom mi přišla strašně hodná, hlavně když zvlášť za Katy přijela. Ředitelka mě neskutečně štvala, pan učitel Myers byl super a slečna Lambertová ještě víc. Dokonce jsem si i zapsala některé knížky, které "doporučovala".
Čekala jsem nějaký až moc přitažený konec (asi, že se Katy postaví a zase začne chodit nebo něco takového), ale byl o mnohem lepší a dojímavější. Strašně moc bych kvůli tomu konci ocenila další díl, ale zase nevím, jestli by tam bylo o čem psát. No nic, jdu vstřebat tuhle úžasnou knihu a těším se na další od mojí nejoblíbenější spisovatelky Jacqueline Wilson.

Nynus

Velmi pěkná knížka napsaná takovým tipickým Wilsonovským stylem. Jako vždy hlavní hrdinka je trošku drsná, ale hned si ji zamilujete. Já sem knížku, hlavne na začátcích, chtěla mnoho krát odložit, ale nakonec sem s nadšením dočetla až do konce.

jaja4
27.08.2018

Možno, že už chápem, prečo je do SK preložených oveľa menej Wilsonovej kníh než do CZ. Toto je už moja 40 knižka od nej a mám pocit, že už napísala všetko a tak nejak sa opakuje. Pani Wilberforcová z Moja sestra Jodie, bola tiež na vozíku a ako bočná postava ma veľmi oslovila. Žiaľ viac než hlavná postava Katy. Myslím, že touto knižkou sa s Jacqueline definitívne lúčim a ďakujem jej za krásne strávený čas.

medlovice
10.03.2018

Paní Wilsonová, co jste mi to provedla ?
Katy Carrová musí začít chodit ! Od začátku mi byla sympatická , taková nespoutaná , živelná ale férová, věčně žijící ve svém světě ale pro sourozence udělala cokoliv. Vymýšlí jim hry a hraje si s nimi . je nápaditá a trochu mi připomíná mě.
Možná se mohla chovat trochu líp k Izzie a Evě ale nezasloužila si takový osud. Je tu otevřený konec , který dává možnost druhého dílu, pokračování. Už mám i název . možná dva : A zase ta Katy a nebo Katy se vrací. Tak do toho.

zuzi509
29.01.2018

Kniha mě bavila a dobře se četla, ale není to nejlepší autorčina kniha. Katy mi nějak nepřirostla k srdci. Za celou knihu 4*. Přeci jenom nějaké chyby tam byly.

Pucka1755
12.09.2017

Tahle kniha je super.Moc se mi líbil ten příběh.

Nikq04
09.05.2017