Jih proti Severu 1

Koupit

Dramatický milostný příběh Scarlett O Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích. Nové vydání tuto tradici dodržuje. Scarlett, krásnou, rozmarnou a tvrdohlavou dceru majitele plantáží, vychovávají jako pravou jižanskou dámu, která se musí podřizovat přísným společenským pravidlům a tradicím. Její výbušná povaha se ale proti konvencím vzbouří, když se zamiluje do romantického Ashleyho Wilkese a rozhodne se ho získat za každou cenu, bez ohledu na to, že je zasnoubený s jinou ženou. Když se Ashley ožení s Melanií, Scarlett se provdá za jejího bratra. Krátce nato však do jejich života zasáhne válka a Ashley, stejně jako Scarlettin manžel, odchází s armádou. Nyní už ovdovělá Scarlett žije se svým synkem a Melanií v Atlantě, kam zatím válečná vřava příliš nedolehla. Po čase se ve městě ke Scarlettině nelibosti objeví arogantní kapitán Rhett Butler. Scarlett přijímá jeho dvoření, přesto není schopná se vzdát lásky k Ashleymu. Až když Georgii zasáhne válečná vřava, se Scarlett změní. Z vrtošivé dívky se stane samostatná ctižádostivá žena, která udělá cokoli proto, aby zachránila nejen milovanou plantáž, ale také životy svých nejbližších. Po smrti druhého manžela Franka se provdá potřetí, k velkému pohoršení celé Atlanty si vezme Rhetta Butlera. Tak začíná jejich bouřlivé manželství plné nepochopení, sporů a nedorozumění. Stále je tu totiž Scarlettina láska k Ashleymu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1360/jih-proti-severu-1-1360.jpg 4.6841

Jih proti Severu 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Gone With the Wind, 1936

Kniha Jih proti Severu 1

Atuin
včera

Je to do nebe volající drzost napsat takovou knihu a vdechnout život takovým, takovým... mužům a ženám...Protože po dočtení si uvědomíte zásadní věc, že dnes již nejsou tací muži, ( minimálně jistě ne ve velkém ) nemohu říct zda existuje taková láska, v širším měřítku, člověk by si to strašně přál ale co je zásadnější, další takovou knihu prostě nepřečtete. Je to moc krásný a živý rukopis a obrázek doby, země a lásky. Takže pozor. Úplně vás to k sobě přiková i když se může zdát začátek matoucí, pomalý až ospalý kniha je to perfektní, protože skládá dohromady prvky které jsou s námi navždy i když je třeba nevidíme..ty muže, tu lásku....

Manyna

Scarlett mi svou povahou byla od začátku značně nesympatická. Čekala jsem, že třeba časem jí přijdu víc na chuť, měla sice pár lepších chvilek, ale stejně bych nechtěla být její kamarádkou. Rhett Butler je super postava, která mě bavila nejvíc. Pustím se hned do druhého dílu.

LucieT
30.11.2020

Dlouho jsem tento titul odkládala, bála jsem se, že to na můj vkus bude moc "červená knihovna", ale kdepak. Naopak - z knihy jsem nadšená! Ani ta politika mi vůbec nevadila. Opravdu nádhera.

Allla9
24.11.2020

Krásné dílo.

Tesák
02.10.2020

Pulitzerova cena se nadava jen tak. Skvely roman. Kazda valka prinasi uplne stejne utrpeni v jakekoliv dobe.

anndrra
07.07.2020

Scarlett prostě miluju a na problémy budu myslet až zítra

m_martina
27.06.2020

Nádherná kniha! Čte se sama a nedá se od ní odtrhnout.

KnihomolkaKatka
18.06.2020

Tento příběh se mi moc líbil. Akorát mi přišlo, že v jednom okamžiku tam bylo trošku moc politiky, ale chápu, že se do knihy hodila. Jen mi prostě přišlo, že to zpomalovalo celý příběh. Jinak určitě doporučuju všem, kteří mají rádi romantiku a nevadí jim, že se příběh rozjede až za nějakou dobu. :)