Jih proti Severu 2

Dramatický milostný příběh Scarlett O Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích. Nové vydání tuto tradici dodržuje. Scarlett, krásnou, rozmarnou a tvrdohlavou dceru majitele plantáží, vychovávají jako pravou jižanskou dámu, která se musí podřizovat přísným společenským pravidlům a tradicím. Její výbušná povaha se ale proti konvencím vzbouří, když se zamiluje do romantického Ashleyho Wilkese a rozhodne se ho získat za každou cenu, bez ohledu na to, že je zasnoubený s jinou ženou. Když se Ashley ožení s Melanií, Scarlett se provdá za jejího bratra. Krátce nato však do jejich života zasáhne válka a Ashley, stejně jako Scarlettin manžel, odchází s armádou. Nyní už ovdovělá Scarlett žije se svým synkem a Melanií v Atlantě, kam zatím válečná vřava příliš nedolehla. Po čase se ve městě ke Scarlettině nelibosti objeví arogantní kapitán Rhett Butler. Scarlett přijímá jeho dvoření, přesto není schopná se vzdát lásky k Ashleymu. Až když Georgii zasáhne válečná vřava, se Scarlett změní. Z vrtošivé dívky se stane samostatná ctižádostivá žena, která udělá cokoli proto, aby zachránila nejen milovanou plantáž, ale také životy svých nejbližších. Po smrti druhého manžela Franka se provdá potřetí, k velkému pohoršení celé Atlanty si vezme Rhetta Butlera. Tak začíná jejich bouřlivé manželství plné nepochopení, sporů a nedorozumění. Stále je tu totiž Scarlettina láska k Ashleymu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1361/jih-proti-severu-2-1361.jpg 4.7580

Jih proti Severu 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Gone With the Wind, 1936

Kniha Jih proti Severu 2

AnetaKor

Ne nadarmo je to druha nejprodavanejsi kniha všech dob...

sheldon8410

Ačkoliv mi Scarlett nebyla moc sympatická (jsem úplně jiná povaha a její jednání jsem mnohdy nechápala), hltala jsem každé slovo a musím přiznat, že jsem ji občas musela i obdivovat. Naopak Melanie je snad moje největší oblíbenkyně mezi všemi knižními hrdiny/hrdinkami. Opravdu skvělá knížka, doporučuju všem!

konicekbily

Špičkový román z americké historie mne zaujal především skvělým popisem událostí po skončení občanské války a vžil jsem se do rolí hlavních hrdinů tak, že jsem si představoval, jak bych se já na jejich místě zachoval. V té době při rušení novodobého otroctví nikdo z nich nemohl tušit, že o půl století později se USA pod vedením "UNIE" stane světovou velmocí.

zandu

Klasika ke které se ráda vracím

agatha2
21.11.2019

V průběhu listopadu jsem se mezi knižními novinkami, které jsem četla, opět po letech vrátila k této klasice. Tentokrát nemá cenu zde psát obsah knih, ten je notoricky znám.
Poprvé jsem se se Scarlett a Rhettem setkala na základce a hned jsem tomuto příběhu propadla. Od té doby mám slabost pro romány z amerického Jihu. V tomto příběhu je prostě vše a já se k němu budu i nadále s láskou vracet.

VendulaB
17.11.2019

Velký příběh pokračuje. Rozporuplnost všech postav je naprosto dechberoucí. Nejde o příběh lásky, ale spíše tvrdosti a nenávisti. Příběh o tom, že někdy už prostě není cesty zpět. Scartlett všechny zachránila a o všechny přišla - smutné.

Martinique
03.09.2019

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a bylo mi tak líto, že jsem se s hrdiny musela rozloučit.

katka-kacav3318
07.05.2019

Ten konec a moje srdce nejdou pospolu. Brečela jsem, smála jsem se. Kdybych nebyla zasnoubena s prvním dílem hned bych si vzala tento díl.

Sametová píseň
Sametová píseň