Jih proti Severu 2

Dramatický milostný příběh Scarlett O Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích. Nové vydání tuto tradici dodržuje. Scarlett, krásnou, rozmarnou a tvrdohlavou dceru majitele plantáží, vychovávají jako pravou jižanskou dámu, která se musí podřizovat přísným společenským pravidlům a tradicím. Její výbušná povaha se ale proti konvencím vzbouří, když se zamiluje do romantického Ashleyho Wilkese a rozhodne se ho získat za každou cenu, bez ohledu na to, že je zasnoubený s jinou ženou. Když se Ashley ožení s Melanií, Scarlett se provdá za jejího bratra. Krátce nato však do jejich života zasáhne válka a Ashley, stejně jako Scarlettin manžel, odchází s armádou. Nyní už ovdovělá Scarlett žije se svým synkem a Melanií v Atlantě, kam zatím válečná vřava příliš nedolehla. Po čase se ve městě ke Scarlettině nelibosti objeví arogantní kapitán Rhett Butler. Scarlett přijímá jeho dvoření, přesto není schopná se vzdát lásky k Ashleymu. Až když Georgii zasáhne válečná vřava, se Scarlett změní. Z vrtošivé dívky se stane samostatná ctižádostivá žena, která udělá cokoli proto, aby zachránila nejen milovanou plantáž, ale také životy svých nejbližších. Po smrti druhého manžela Franka se provdá potřetí, k velkému pohoršení celé Atlanty si vezme Rhetta Butlera. Tak začíná jejich bouřlivé manželství plné nepochopení, sporů a nedorozumění. Stále je tu totiž Scarlettina láska k Ashleymu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1361/jih-proti-severu-2-1361.jpg 4.7546

Jih proti Severu 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno · Ikar (ČR)

Gone With the Wind · 1936

Kniha Jih proti Severu 2

Martinique

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a bylo mi tak líto, že jsem se s hrdiny musela rozloučit.

katka-kacav3318

Ten konec a moje srdce nejdou pospolu. Brečela jsem, smála jsem se. Kdybych nebyla zasnoubena s prvním dílem hned bych si vzala tento díl.

Ronnie68

Druhá část, která nebylo o málo horší než ta první ... ale zde se probíraly především vztahy ...

rampapa

Nádherný příběh o lásce.Knížku velmi doporučuji.

Ran
30.12.2018

I přesto, že byl druhý díl o něco lepší a měl nějaké dobré momenty, tak se mi celkově tento díl nelíbil a nepřišel mi moc dobrý.

HMirka55
17.12.2018

Pro Camri: Pokračování příběhu najdete v knize Scarlett (1.a 2. díl) od Alexandry Ripleyové.

Camri
17.12.2018

Po přečtení obou dílů nemohu jinak než udělit plný počet hvězd. Už zase o něco víc rozumím americké duši, která mě nepřestává fascinovat. Na klávesnici se mi derou klišovitá přirovnání. Ale já vám prostě musím sdělit, že příběh je strhující, napínavý, věrohodný a že se u něj nebudete ani na vteřinu nudit!

PS: Mám jedinou výtku - ani dvě tlusté bichle neuspokojily mou dychtivost po pokračování příběhu nezdolné Scarlett. Kéž by byl konec lépe dotáhnutý...

Lestatova
11.11.2018

Zhodnotím oba diely spoločne - ľúbostná línia ma popravde nejak silno neočarila, ale línia historická, vojnová - tá bola geniálna. Veľa krát som knihu odložila a šla na gúgl, veľa som sa čítaním knihy o občianskej vojne a následných zmenách v krajine dozvedela. Prechádzala som spolu s vojakmi mapou, rokmi a bola úplne vtiahnutá do tej doby.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

19. století USA (Spojené státy americké) občanská válka zfilmováno Pulitzerova cena americká literatura

Margaret Mitchell
americká, 1900 - 1949