Jih proti Severu 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dramatický milostný příběh Scarlett O Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích. Nové vydání tuto tradici dodržuje. Scarlett, krásnou, rozmarnou a tvrdohlavou dceru majitele plantáží, vychovávají jako pravou jižanskou dámu, která se musí podřizovat přísným společenským pravidlům a tradicím. Její výbušná povaha se ale proti konvencím vzbouří, když se zamiluje do romantického Ashleyho Wilkese a rozhodne se ho získat za každou cenu, bez ohledu na to, že je zasnoubený s jinou ženou. Když se Ashley ožení s Melanií, Scarlett se provdá za jejího bratra. Krátce nato však do jejich života zasáhne válka a Ashley, stejně jako Scarlettin manžel, odchází s armádou. Nyní už ovdovělá Scarlett žije se svým synkem a Melanií v Atlantě, kam zatím válečná vřava příliš nedolehla. Po čase se ve městě ke Scarlettině nelibosti objeví arogantní kapitán Rhett Butler. Scarlett přijímá jeho dvoření, přesto není schopná se vzdát lásky k Ashleymu. Až když Georgii zasáhne válečná vřava, se Scarlett změní. Z vrtošivé dívky se stane samostatná ctižádostivá žena, která udělá cokoli proto, aby zachránila nejen milovanou plantáž, ale také životy svých nejbližších. Po smrti druhého manžela Franka se provdá potřetí, k velkému pohoršení celé Atlanty si vezme Rhetta Butlera. Tak začíná jejich bouřlivé manželství plné nepochopení, sporů a nedorozumění. Stále je tu totiž Scarlettina láska k Ashleymu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1361/jih-proti-severu-2-1361.jpg 4.7580
Série

Jih proti Severu 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Gone With the Wind, 1936

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Jih proti Severu 2

Přidat komentář
AnetaKor
09. března

Ne nadarmo je to druha nejprodavanejsi kniha všech dob...

sheldon8410
28. února

Ačkoliv mi Scarlett nebyla moc sympatická (jsem úplně jiná povaha a její jednání jsem mnohdy nechápala), hltala jsem každé slovo a musím přiznat, že jsem ji občas musela i obdivovat. Naopak Melanie je snad moje největší oblíbenkyně mezi všemi knižními hrdiny/hrdinkami. Opravdu skvělá knížka, doporučuju všem!

konicekbily
28. února

Špičkový román z americké historie mne zaujal především skvělým popisem událostí po skončení občanské války a vžil jsem se do rolí hlavních hrdinů tak, že jsem si představoval, jak bych se já na jejich místě zachoval. V té době při rušení novodobého otroctví nikdo z nich nemohl tušit, že o půl století později se USA pod vedením "UNIE" stane světovou velmocí.

zandu
08. února

Klasika ke které se ráda vracím

agatha2
21.11.2019

V průběhu listopadu jsem se mezi knižními novinkami, které jsem četla, opět po letech vrátila k této klasice. Tentokrát nemá cenu zde psát obsah knih, ten je notoricky znám.
Poprvé jsem se se Scarlett a Rhettem setkala na základce a hned jsem tomuto příběhu propadla. Od té doby mám slabost pro romány z amerického Jihu. V tomto příběhu je prostě vše a já se k němu budu i nadále s láskou vracet.

VendulaB
17.11.2019

Velký příběh pokračuje. Rozporuplnost všech postav je naprosto dechberoucí. Nejde o příběh lásky, ale spíše tvrdosti a nenávisti. Příběh o tom, že někdy už prostě není cesty zpět. Scartlett všechny zachránila a o všechny přišla - smutné.

Martinique
03.09.2019

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a bylo mi tak líto, že jsem se s hrdiny musela rozloučit.

katka-kacav3318
07.05.2019

Ten konec a moje srdce nejdou pospolu. Brečela jsem, smála jsem se. Kdybych nebyla zasnoubena s prvním dílem hned bych si vzala tento díl.

1

Doporučujeme

Sametová píseň
Sametová píseň
Boží oko
Boží oko
Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá
Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá
Kvítek karmínový a bílý
Kvítek karmínový a bílý