Scarlett 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Už léta patří srdce milionů čtenářů Scarlett O Harové a Rhettu Butlerovi, hrdinům nejslavnějšího světového bestselleru všech dob. Původně končil příběh Jihu proti Severu ve chvíli, kdy Rhett opouští svou ženu poté, co ztratili dcerku, přítelkyni Melanii i vzájemnou lásku. V roce 1991 se však kolo jejich osudů opět roztočilo. Alexandra Ripleyová přikročila k nelehkému úkolu oživit slavné literární postavy i prostředí, v němž žily. Scarlett se odmítá smířit s tím, že by ji Rhett navždy opustil - nemá o něm žádné zprávy a situace je pro ni tím obtížnější, že se od ní po Melaniině pohřbu odvrátili všichni staří známí z Atlanty. Ani Tara jí nepřináší takovou útěchu, po jaké toužila. Plantáž zchudla a místo důstojné Ellen a žoviálního Geralda O Hary tu nyní hospodaří Scarlettina hašteřivá sestra Suellen se svým udřeným manželem. Pro Scarlett je nejtěžší ranou smrt staré černé chůvy, která byla posledním pojítkem s minulostí. Odjíždí z Tary, kde v Suellenině péči zanechává obě své děti, které jí nikdy příliš nepřirostly k srdci, a vrací se do Atlanty v naději, že se tam snad přece jen objeví Rhett. Bez pozvání vyrazí do starobylého Charlestonu, kde se s pomocí svých tetiček seznamuje s Rhettovou rodinou. Scarlett se snaží krotit svou vzpurnou a nezávislou povahu a podrobuje se přísným konvencím v naději, že ji uzavřená charlestonská společnost přijme a pak snad i Rhett pochopí, že oni dva patří k sobě. Od manžela se jí však dostává jen odmítání a chladu, a přestože Scarlett využívá každé příležitosti, aby mohla být s ním, stále se jí nedaří dosáhnout svého. Scarlett se ale nevzdává a je rozhodnutá získat Rhetta za každou cenu - i kdyby ji to mělo stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14068/big_scarlett-1-gS9-14068.jpg 4.2238
Série:

Jih proti Severu 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Scarlett, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Scarlett 1

miriama
31. ledna

Začala jsem číst po shlédnutí filmu Jih proti Severu. Nečtu to poprvé, ale teď se mi to líbí více než před tím. Musím uznat, že autorka se snažila zachovat styl původní knihy. Líbí se mi, že nás seznamuje i s rodinou Retta. Hezký popisuje i město Charleston.

boxas
23. ledna

Je to mnohem slabší než původní Scarlett z Jihu proti Severu. Nu což...
Ta třetí hvězdička je asi z nostalgie.


Staňule48
06. ledna

Je to jiné. Ale je to prostě Scarlett :)

speciale88
24.12.2021

Krásné čtení. Scarlett mám moc rada. Za mě doporučuji.

Sirael23
23.04.2021

Většinou po dočtení Jihu proti Severu nepokračuji, ale letos jsem udělala výjimku a po dlouhé době sáhla také po Scarlett. Bohužel z příběhu vymizelo to kouzlo, pro které máme Scarlett tak rádi v Jihu. Protože ona není zlá ani hloupá, jen se přizpůsobila okolnostem, které naložily mladé ženě tolik, že by to spousta lidí nezvládla. To tady chybí, tady je Scarlett jen rozmazlená, hloupá a umanutá. Raději jsem nepočítala, kolikrát je v této knize slovo milovat. Ale přesto mám autorku ráda pro její ostatní knihy. Myslím, že není možné se zkrátka přiblížit malebnosti původního příběhu.

knihyKeMne
05.03.2021

Když jsem knížku začala číst bezprostředně po "základní sérii", neubránila jsem se srovnávání, jak úspěšně či neúspěšně to nová autorka zvládla. Naštěstí mě osud odvál k jiným knihám, takže jsem začala znovu Scarlett od začátku až po několika měsících. Srovnání bylo to tam a hned se četlo líp. Knížku jsem si teda užila, a navíc jsem se dokázala vžít do té chudinky, co všechno udělá špatně a je nepochopena okolím. Jak já jí rozumím :-)

vemrazik
14.12.2020

Trochu mi to přijde jako fanfiction, kdy Jih proti Severu prostě neskončil tak docela, resp. skončil otevřeně a tak si to někdo po svém vymyslel o pár let dál. Podívejte se, proč by ne, moc se mi to líbilo :-)

Lili
09.07.2020

Bála jsem se, že to bude jen látání příběhu, který dávno skončil a vůbec jsem si neuměla představit, jak jiná autorka dokáže tak skvěle pokračovat. Klobouk dolů! Bylo znát, že Alexandra Ripley Jih proti Severu řádně nastudovala. Používala i některé stejné slovní obraty, ladila na podobnou notu, přesto daleko jemnější a nechyběl ani potřebný šmrnc a žár. Skoro vymizely rasistické stopy a hodně krutě jízlivého. Pokračování jsem se hrozila, ale nebylo třeba. Sama ze sebe jsem překvapená a hned se vrhám na druhý díl. Skvělé znovuoživení!

1