Scarlett 1

Už léta patří srdce milionů čtenářů Scarlett O Harové a Rhettu Butlerovi, hrdinům nejslavnějšího světového bestselleru všech dob. Původně končil příběh Jihu proti Severu ve chvíli, kdy Rhett opouští svou ženu poté, co ztratili dcerku, přítelkyni Melanii i vzájemnou lásku. V roce 1991 se však kolo jejich osudů opět roztočilo. Alexandra Ripleyová přikročila k nelehkému úkolu oživit slavné literární postavy i prostředí, v němž žily. Scarlett se odmítá smířit s tím, že by ji Rhett navždy opustil - nemá o něm žádné zprávy a situace je pro ni tím obtížnější, že se od ní po Melaniině pohřbu odvrátili všichni staří známí z Atlanty. Ani Tara jí nepřináší takovou útěchu, po jaké toužila. Plantáž zchudla a místo důstojné Ellen a žoviálního Geralda O Hary tu nyní hospodaří Scarlettina hašteřivá sestra Suellen se svým udřeným manželem. Pro Scarlett je nejtěžší ranou smrt staré černé chůvy, která byla posledním pojítkem s minulostí. Odjíždí z Tary, kde v Suellenině péči zanechává obě své děti, které jí nikdy příliš nepřirostly k srdci, a vrací se do Atlanty v naději, že se tam snad přece jen objeví Rhett. Bez pozvání vyrazí do starobylého Charlestonu, kde se s pomocí svých tetiček seznamuje s Rhettovou rodinou. Scarlett se snaží krotit svou vzpurnou a nezávislou povahu a podrobuje se přísným konvencím v naději, že ji uzavřená charlestonská společnost přijme a pak snad i Rhett pochopí, že oni dva patří k sobě. Od manžela se jí však dostává jen odmítání a chladu, a přestože Scarlett využívá každé příležitosti, aby mohla být s ním, stále se jí nedaří dosáhnout svého. Scarlett se ale nevzdává a je rozhodnutá získat Rhetta za každou cenu - i kdyby ji to mělo stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14068/scarlett-1-gS9-14068.jpg 4.2219

Jih proti Severu 3.

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Scarlett, 1991

Kniha Scarlett 1

vemrazik
14.12.2020

Trochu mi to přijde jako fanfiction, kdy Jih proti Severu prostě neskončil tak docela, resp. skončil otevřeně a tak si to někdo po svém vymyslel o pár let dál. Podívejte se, proč by ne, moc se mi to líbilo :-)

Lili
09.07.2020

Bála jsem se, že to bude jen látání příběhu, který dávno skončil a vůbec jsem si neuměla představit, jak jiná autorka dokáže tak skvěle pokračovat. Klobouk dolů! Bylo znát, že Alexandra Ripley Jih proti Severu řádně nastudovala. Používala i některé stejné slovní obraty, ladila na podobnou notu, přesto daleko jemnější a nechyběl ani potřebný šmrnc a žár. Skoro vymizely rasistické stopy a hodně krutě jízlivého. Pokračování jsem se hrozila, ale nebylo třeba. Sama ze sebe jsem překvapená a hned se vrhám na druhý díl. Skvělé znovuoživení!

anndrra
07.07.2020

Není to ono, ale mohlo to být horší

KnihomolkaKatka
24.06.2020

Miluju to! Miluju to! Miluju to! To bylo něco neskutečného. Tento příběh doporučuji všem romantickým duším. Celé dílo je skvost, který jsem ráda, že mám v knihovně, ale úplně nejvíce se mi líbila 31.kapitola. Kdo četl, asi ví, proč. Miluju Jih proti Severu, ale tohle bylo ještě lepší. Vůbec se nenechte odradit tím, že Jih proti Severu napsala jiná autorka než Scarlett. Tuto knihu budete milovat. Protože to snad ani jinak nejde. :) Rozhodně doporučuju a hned jsem se musela pustit do druhé části.

AnetaKor
27.03.2020

Čte se to jinak než Jih proti severu. Ne hůř, ani lip. Proste jinak.

zandu
08.02.2020

Krásné počtení

kaja77
27.12.2019

Vzhledem k mé naprosté slabosti pro Jih proti severu od M.Mitchell jsem pokračování uvítala. Povedlo se a moc.je to oddechovka jedná radost

pavla.ba
22.12.2019

První knižní série, kterou jsem jako malá holka přečetla a moc nechápala o co v ní přesně jde. Od té doby jsem ji přečetla už mockrát a vracím se k ní pravidelně každý rok a při čtení se vždy dostanu do nostalgické nálady. Je to moje srdcová záležitost a ji všem doporučuji! :)