Scarlett 1

Scarlett 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14068/bmid_scarlett-1-gS9-14068.jpg 4 256 39

Jih proti Severu série

< 3. díl >

Už léta patří srdce milionů čtenářů Scarlett O Harové a Rhettu Butlerovi, hrdinům nejslavnějšího světového bestselleru všech dob. Původně končil příběh Jihu proti Severu ve chvíli, kdy Rhett opouští svou ženu poté, co ztratili dcerku, přítelkyni Melanii i vzájemnou lásku. V roce 1991 se však kolo jejich osudů opět roztočilo. Alexandra Ripleyová přikročila k nelehkému úkolu oživit slavné literární postavy i prostředí, v němž žily. Scarlett se odmítá smířit s tím, že by ji Rhett navždy opustil - nemá o něm žádné zprávy a situace je pro ni tím obtížnější, že se od ní po Melaniině pohřbu odvrátili všichni staří známí z Atlanty. Ani Tara jí nepřináší takovou útěchu, po jaké toužila. Plantáž zchudla a místo důstojné Ellen a žoviálního Geralda O Hary tu nyní hospodaří Scarlettina hašteřivá sestra Suellen se svým udřeným manželem. Pro Scarlett je nejtěžší ranou smrt staré černé chůvy, která byla posledním pojítkem s minulostí. Odjíždí z Tary, kde v Suellenině péči zanechává obě své děti, které jí nikdy příliš nepřirostly k srdci, a vrací se do Atlanty v naději, že se tam snad přece jen objeví Rhett. Bez pozvání vyrazí do starobylého Charlestonu, kde se s pomocí svých tetiček seznamuje s Rhettovou rodinou. Scarlett se snaží krotit svou vzpurnou a nezávislou povahu a podrobuje se přísným konvencím v naději, že ji uzavřená charlestonská společnost přijme a pak snad i Rhett pochopí, že oni dva patří k sobě. Od manžela se jí však dostává jen odmítání a chladu, a přestože Scarlett využívá každé příležitosti, aby mohla být s ním, stále se jí nedaří dosáhnout svého. Scarlett se ale nevzdává a je rozhodnutá získat Rhetta za každou cenu - i kdyby ji to mělo stát život.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Scarlett , 1991


více info...

Přidat komentář

Marie60
24.02.2024 5 z 5

Alexandra Ripley navázala na vypravování Jihu proti severu velmi působivě. Četla jsem stejně zaujatě a ke všem čtyčem dílů, ač psaným dvěma spisovatelkami se mohu vracet opakovaně.

petra3242
15.11.2023

Nebudu hodnotit, protože jsem nedočetla, nebavilo mě to, patrně nejsem cílová skupina


sajanka
25.07.2023 5 z 5

Pro mě je to zdařile vydařené pokračování Jihu proti Severu. Kniha i její druhá část patří k mým nejoblíbenějším.

miriama
31.01.2022 4 z 5

Začala jsem číst po shlédnutí filmu Jih proti Severu. Nečtu to poprvé, ale teď se mi to líbí více než před tím. Musím uznat, že autorka se snažila zachovat styl původní knihy. Líbí se mi, že nás seznamuje i s rodinou Retta. Hezký popisuje i město Charleston.

boxas
23.01.2022 3 z 5

Je to mnohem slabší než původní Scarlett z Jihu proti Severu. Nu což...
Ta třetí hvězdička je asi z nostalgie.

Staňule48
06.01.2022 4 z 5

Je to jiné. Ale je to prostě Scarlett :)

speciale88
24.12.2021 5 z 5

Krásné čtení. Scarlett mám moc rada. Za mě doporučuji.

Sirael23
23.04.2021

Většinou po dočtení Jihu proti Severu nepokračuji, ale letos jsem udělala výjimku a po dlouhé době sáhla také po Scarlett. Bohužel z příběhu vymizelo to kouzlo, pro které máme Scarlett tak rádi v Jihu. Protože ona není zlá ani hloupá, jen se přizpůsobila okolnostem, které naložily mladé ženě tolik, že by to spousta lidí nezvládla. To tady chybí, tady je Scarlett jen rozmazlená, hloupá a umanutá. Raději jsem nepočítala, kolikrát je v této knize slovo milovat. Ale přesto mám autorku ráda pro její ostatní knihy. Myslím, že není možné se zkrátka přiblížit malebnosti původního příběhu.

knihyKeMne
05.03.2021 5 z 5

Když jsem knížku začala číst bezprostředně po "základní sérii", neubránila jsem se srovnávání, jak úspěšně či neúspěšně to nová autorka zvládla. Naštěstí mě osud odvál k jiným knihám, takže jsem začala znovu Scarlett od začátku až po několika měsících. Srovnání bylo to tam a hned se četlo líp. Knížku jsem si teda užila, a navíc jsem se dokázala vžít do té chudinky, co všechno udělá špatně a je nepochopena okolím. Jak já jí rozumím :-)

vemrazik
14.12.2020 5 z 5

Trochu mi to přijde jako fanfiction, kdy Jih proti Severu prostě neskončil tak docela, resp. skončil otevřeně a tak si to někdo po svém vymyslel o pár let dál. Podívejte se, proč by ne, moc se mi to líbilo :-)

Lili
09.07.2020 5 z 5

Bála jsem se, že to bude jen látání příběhu, který dávno skončil a vůbec jsem si neuměla představit, jak jiná autorka dokáže tak skvěle pokračovat. Klobouk dolů! Bylo znát, že Alexandra Ripley Jih proti Severu řádně nastudovala. Používala i některé stejné slovní obraty, ladila na podobnou notu, přesto daleko jemnější a nechyběl ani potřebný šmrnc a žár. Skoro vymizely rasistické stopy a hodně krutě jízlivého. Pokračování jsem se hrozila, ale nebylo třeba. Sama ze sebe jsem překvapená a hned se vrhám na druhý díl. Skvělé znovuoživení!

anndrra
07.07.2020 4 z 5

Není to ono, ale mohlo to být horší

KnihomolkaKatka
24.06.2020 5 z 5

Miluju to! Miluju to! Miluju to! To bylo něco neskutečného. Tento příběh doporučuji všem romantickým duším. Celé dílo je skvost, který jsem ráda, že mám v knihovně, ale úplně nejvíce se mi líbila 31.kapitola. Kdo četl, asi ví, proč. Miluju Jih proti Severu, ale tohle bylo ještě lepší. Vůbec se nenechte odradit tím, že Jih proti Severu napsala jiná autorka než Scarlett. Tuto knihu budete milovat. Protože to snad ani jinak nejde. :) Rozhodně doporučuju a hned jsem se musela pustit do druhé části.

AnetaKor
27.03.2020 5 z 5

Čte se to jinak než Jih proti severu. Ne hůř, ani lip. Proste jinak.

zandu
08.02.2020 5 z 5

Krásné počtení

kaja77
27.12.2019 5 z 5

Vzhledem k mé naprosté slabosti pro Jih proti severu od M.Mitchell jsem pokračování uvítala. Povedlo se a moc.je to oddechovka jedná radost

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

První knižní série, kterou jsem jako malá holka přečetla a moc nechápala o co v ní přesně jde. Od té doby jsem ji přečetla už mockrát a vracím se k ní pravidelně každý rok a při čtení se vždy dostanu do nostalgické nálady. Je to moje srdcová záležitost a ji všem doporučuji! :)

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Ano, ještě že to napsala jinak bych si to pokračování musela domyslet. Rhete, co měla znamenat ta poslední scéna? Scarlet, kterou beru trochu jako zápornou postavu, se začala pokoušet o to být práva dáma. A ta Rhetova sestra. Nesnáším ji

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce.Knížku velmi doporučuji.

Lujza031
10.09.2018 4 z 5

Umím si představit jak byly čtenářky zhrozeny koncem Jihu proti Severu :-) Asi proto byla napsána i Scarlett. Opět se to dobře čte, už to není tak napínavé jako za války nebo po válce, ale má to své kouzlo. Na Jih proti Severu to nemá, ale hezké čtení, když jsem přečetla dvě tyto knihy, musela jsem přečíst i Scarlett.