Scarlett 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Scarlett při výletě na plachetnici málem utopí a skončí s Rhettem ve vášnivém objetí, je si jistá, že vyhrála. Manžel ji však znovu opustí a Scarlett se rozhodne odjet do Savannah, kde se seznámí se svými dosud neznámými příbuznými. A tam ji zasáhne poslední rána - Rhett jí nabízí rozvod jako tečku za jejich vztahem. Tehdy Scarlett poprvé přizná sama sobě porážku a rozhodne se všechno ukončit a začít znovu - už proto, aby nemusela čelit hanbě z rozvodu, když nosí po srdcem Rhettovo dítě... Nový domov nachází v Irsku, rodné zemi svého otce Geralda O Hary, ale stejně jako v Atlantě, i tady se dostává do konfliktů se společností svých předků. A přestože se jí podaří zde usadit, stále palčivě pociťuje, že jí něco chybí. Ten pocit je tím horší, že se čas od času v jejím životě mihne Rhett Butler, připomene jí dávno minulou dobu a zjitří rány, které se dosud nezhojily. Ve chvíli, kdy se Scarlett ocitá na osudové životní křižovatce, se Rhett objeví znovu, odhodlaný porazit každého, kdo by chtěl zmařit jeho úmysly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14069/scarlett-2-v6b-14069.jpg 4.3203
Série

Jih proti Severu 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Scarlett, 1991

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Scarlett 2

Přidat komentář
Sirael23
28. dubna

(+ SPOILER) Druhá kniha je sice lepší než první, ale ani tak nedosahuje kvalit původního románu. Ona M. M. věděla, proč nechává konec otevřený. Protože ta marná touha a přesvědčení o tom, že prostě Rhetta dostane, je už tak trochu přitažené za vlasy. Kdo prožije něco podobného jako Rhett (někoho tolik milovat a nakonec zjistit, že už je mu ten člověk lhostejný), tak by se ke Scarlett vrátit nikdy nedokázal. Irsko mě bavilo, i ostatní postavy. Ale Rhettův návrat to trochu pokazil.

knihyKeMne
07. března

Ještě lepší než první díl. Scarlett konečně dospěje a její vývoj je fakt markantní. Irsko zas úchvatné, že bych tam měla taky kořeny? Ocenila jsem i psychologickou stránku, i to, že chvílemi nahlídneme i do nitra ostatních postav. Závěr možná až moc napínavý.


KnihomolkaKatka
19.07.2020

Tak jsme u konce. Ke Scarlett i samotnému Jih proti Severu se určitě ráda vrátím. Druhá část příběhu se mi líbila o malinko méně, protože tam moc nebyl Rhett a hlavně mi chyběl Charleston. Ale i prostředí Irska mělo něco do sebe. Celou sérii určitě doporučuju. Změna autorky mi vůbec nevadila, naopak mi přijde, že menší změna příběh posunula ještě o latičku výš. Dala bych tak 4,5*/5*, protože první část se mi líbila o trochu víc.

Lili
15.07.2020

To byl hodně dlouhý příběh Scarlett O‘Harové, už proto, že jsem přečetla všechny čtyři knihy za sebou a musím se přiznat, že ač se mi podobné romány zvlášť nelíbí, četla jsem s chutí.
V posledním díle jsem moc postrádala všechno známé, jak prostředí, tak postavy. Samozřejmě nejvíc Rhetta, bez něj to nebylo ono. Vždyť právě hašteření a jiskření mezi Scarlett a Rhettem dodávalo celému vyprávění to správné napětí. Když se konečně objevil, skoro až na třísté stránce, zase hned zmizel a objevoval se jen tu a tam.
Vrátit se ke kořenům sice dávalo smysl, ale byly to především kořeny Geralda O‘Hary. Scarlett byla odjakživa dítětem Ameriky. I proto mi hledání nového domova a nošení irských barevných spodniček a punčoch, ke Scarlett vůbec nesedělo, ale dejme tomu, že jen hledala sama sebe. Právě její proměna, od začátku do konce, byla úchvatná a pokud vás vyváděla celou dobu z míry, nakonec si ji zamilujete.
Autorka se mi zalíbila alespoň návraty k bohatým plesům, a nově honům a dostihům. A schválně si to napětí nechávala nakonec. Byl to vlastně trochu kýč, ale krásně romantický kýč! Občas je dobře vystoupit ze svojí obvyklý zóny, protože sami sebe poznáte z jiný stránky a dost možná budete mile překvapeni, stejně jako já.
Jsem moc ráda, že jsem ulovila všechny čtyři díly, navíc i od stejného nakladatelství. Létošní léto si uchovám jako léto se Scarlett, přeci jen, opouštím víc jak sedmnáct set stran příběhu, u kterýho jsem strávila doopravdy příjemný čas.

pavla.ba
10.05.2020

Skvělé zakončení mé milované série. Irsko tomu dodává všechno, co kniha potřebovala. Série, ke které se budu několikrát ještě vracet.

AnetaKor
15.04.2020

Scarlett projde neskutečným osobním vývojem. Z rozmazlené, sobecké nanynky se změní v dospělou ženu, která je pevně ukotvena.
Ovsem je velice smutné, že Scarlett je stále vyvrhel ve všech svých společenských kruzích. Nikde se necítí dobře, vždy se ji někdo pouze snaží zneužít ke svému prospěchu. Možná by si čtenáři zasloužili ještě kousek jejího příběhu, kde by byla konečně šťastná. Jako jedna z mála, by si to opravdu zasloužila.

haki34
10.02.2020

před časem jsem napsala komentář k Scarlett 1, ale román jsem vlastně četla v souborném vydání.(a jak tak koukám do police - dokonce slovenské vydání - tak proto !!)..jasné, prostě snaha pobýt s oblíbenou hrdinkou a zjisti, jak to s ní a Rhettem nakonec dopadne...irská pasáž mě při prvním čtení fakt bavila, při opakovaném mi už přišla hodně přitažená za vlasy...hlavně tam narvat spoustu příbuzných, aby čtenář pak ztrácel přehled, kdo je kdo...
opakovaně jsem vizualizovala zejména Scarlettiny popisky irských "krojů" a její snaha barevně zapadnout..nadšení punčochami, sukněmi, dřeváky...
pak trocha vzrůša, trochu drsný nápadník, trochu politiky, terorismu..
ale nejdůležitější je sama Scarlett, a její "záračná" dcerka Cat..a samozřejmě opětovné setkání s Rhettem..a jelikož je to krutá romanťárna, tak si asi domyslíte, jak to vlastně celé dopadlo....
nevím, jestli by se knížka líbila Margaret Mitchellové, ale fanynky Scarlett O´Harové určitě asoň trochu potěší...

zandu
08.02.2020

Krásné čtení

1