Kněžka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestá kniha série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí. San Francisco. Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty. Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení? Danu Talis. Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci. Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat. Dnes je den, který rozhodne o vítězství nebo zmaru. Budou dvojčata z proroctví držet při sobě? Nebo se rozdělí - jedno bude bojovat za záchranu a druhé za zkázu světa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140458/big_knezka-bUi-140458.jpg 4.3404
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Kněžka

Taťka Hraboš
23. ledna

(+ SPOILER) Ani závěrečný díl série mě nepřesvědčil. Autorovi se nedá upřít, že jeho vyprávění je plné překvapivých zvratů, vlastně naprosto nepředvídatelné (to platí i o některých postavách), což možná velká část čtenářů vnímá jako pozitivum. Já osobně ale dávám přednost knihám, ve kterých děj nabízí řadu – více či méně pravděpodobných – možností, jak se bude dále vyvíjet, aby si čtenář mohl před pokračováním v četbě pěkně lámat hlavu. Zcela nepředvídatelné psaní tuhle možnost úplně vylučuje a mně osobně aspoň zčásti bere motivaci v četbě pokračovat. V tomhle případě se mi navíc neustále vtírá myšlenka, zda vůbec si autor celou sérii dopředu promyslel, nebo ji i v těch základních bodech domýšlel (bohužel nijak zvlášť pečlivě a logicky) až v průběhu tvorby (třeba vyústění Joshovy linie příběhu jsem prostě nepochopil). A ani to závěrečné sebeobětování téměř všech starobylých bytostí na straně dobra ve prospěch lidstva na mě žádný velký dojem neudělalo.

HollyUndead
14.09.2021

(+ SPOILER) Fantastická, napínavá a mytologií, historií a legendami naplněná série touto knihou končí. Danou sérii jsem četl již 3x, vždycky s nějakým časovým odstupem, ale vždy mě strašně moc bavila a vždy mi nabídla něco nového. Sice konec lze shledávat příliš krátkým či jednoduchým, zmatečným atd. atd. Nicméně z mého pohledu se to neskutečně povedlo, i přes nějaké nedostatky vše zapadlo tam, kam mělo, a když se s tím někdo neztotožní, pak je to také v pořádku. Já se však s tím ztotožňuji. Vývoj příběhu postupně směřoval k tomu, že zkrátka všichni lidé, i původně stojící na straně starobylých bytostí, se stanou lidmi se vším všudy i přes své dřívější jednání. Většina starobylých bytostí, jenž ochraňovaly lidskou rasu, nakonec zemřela, obětovala se pro blaho lidu. Tento fakt mi tak trochu evokuje myšlenku, že planeta patří hlavně lidem a nikoliv bohům, což považuji za poměrně zajímavou myšlenku. Věřím, že se i v pokročilejším věku k této sérii znovu dostanu a opět objevím něco zajímavého!


nela3812
17.08.2021

Několik různých linek a časů se spojí dohromady a příběh konečně míří ke svému cíli. Musím uznat, že už minulý díl byl plný překvapení a tady tomu nebude jinak. Do příběhu se opět vrací akce a mnoho zvratů, jak bylo zvykem na začátku série.

Ovšem největším překvapením zůstává naprostý konec série. Už jsou to týdny a měsíce, kdy jsem sérii dočetla a z konce se stále nemohu vzpamatovat. Dlouhé hodiny, stovky stran a příběh skončí lusknutím prstu. Tak jednoduše, tak z ničeho nic. Prostě je konec.

Opravdu jsem nečekala, že to dopadne takto! Jsem zklamaná? Trochu. Konec je vlastně dokonale promyšlený a přitom tak jednoduchý. Čekala jsem mnohem větší bitvu, mnohem více ztrát a cítím, že to bylo prostě moc snadné. Po tom všem, co se událo? Zajímavé, geniální, ale snadné. Což ostatně doplňuje to, jak všichni celou dobu poráželi starobylé a nesmrtelné naprosto jednoduchými triky. I konec série je jednoduchým trikem, který zase vše vrátí zpět. Je čas začít znovu.

Moc se mi líbí Joshův osud a jeho postava nabrala díky tomu v posledním díle úplně jiný obraz. Sofie se stále nehnula z místa, ani na začátku knihy, ani na jejím konci. Stále je to plochá a nezajímavá postava. Ještě tu máme Flamelovi, jejichž osud měl dle mých úvah dopadnout zcela opačně. Tento konec si nezasloužili.

Na konkrétní hodnocení nemám sílu. Jsem mile překvapená, i zklamaná zároveň. Knihu si musíte přečíst sami, jinak mé pocity nejspíš těžko pochopíte. Kdo četl tak ví. Konec opravdu stojí za to, ale je to dobrý konec? Záleží na úhlu pohledu…sama si to musím nechat znovu projít hlavou

Haloon
19.02.2021

S poslední knihou je celý ten cirkus u konce. Nadějná serie se zvrtla v lehce dadaistický mišmaš a poslední kniha tomu dodala korunu. Škoda, myslím že to šlo celé pojmout lépe.

Selve
04.01.2021

Celá série mě neskutečně bavila. I když zakončení je dle mého názoru lehce zmatené a určitě by to šlo napsat lépe. I přes to jsem si i tuto knihu užil a nelituji koupě ;)

david9690
18.12.2020

Tak jsem dočetl celou serii. Nebylo to vůbec špatné čtení a poslední díl serie přinesl celkem překvapivé rozuzlení a radikální změnu některých "záporných" postav, které v sobě objevily zbytky lidství. Musím říct, že obdivuji znalosti autorovy v oblasti mystiky, legend a mysterií a také se mi líbilo propojení minulosti a přítomnosti, reality a fikce. Za mě velmi povedená serie a příjemně strávený čas s knihou.

AikoRya
22.10.2020

Ukončení dle mého názoru absolutně nedávalo smysl. Celou sérii jsem se těšila na to, jak to dopadne, a ten konec mi celý dojem úplně zkazil.

ydnac
09.09.2020

Tuto sérii jsem četla asi před 10 lety a moc se mi líbila, hezký a napínavý příběh :-)

1