Válečník

Válečník obálka knihy
Mé hodnocení:

Doktor John Dee je prohlášen za psance a lidskému pokolení hrozí zkáza. Legendární dvojčata - zlato a stříbro - se rozdělila. Jeden svět zachrání a druhý zničí. Kdo je kdo? Sága irského mistra fantasy Michaela Scotta se blíží ke konci. K rozuzlení dramatického příběhu, který nezná hranic, už zbývá pouze jeden, poslední díl - Kněžka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93985/valecnik-8NF-93985.jpg 4.3397

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela / Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 5.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The Warlock, 2011

Kniha Válečník

Selve

Doporučuji si mezi jednotlivými díly dát chvíli pauzu. Kniha není špatná, jen si myslím, že pokud to člověk čte po sobě, může to působit překombinovaně a zmateně.

Kniha jako taková však není špatná a užil jsem si jí. Tento žánr je jednoduše něco pro mě :D

Haloon
24.12.2020

Kouzlo ságy se zuby nehty drží, ale vše co mi na knihách o dvojčatech a Flamelových vadí se bohužel jen prohlubuje. Prastaré postavy, které žijí na světě tisíce let se chovají jak nedozrálí puberťáci. Čím dál více roste pocit, že si autor sám často protiřečí.

david9690
18.12.2020

no trošku už se mi to jevilo překombinované ale rozhodně tu serii dočtu celou, abych věděl jak se to všechno rozmotá. Celkem se mi líbil piknik u Tsagaglalal (nebo jak se to píše) a to jak jim předala zprávy od Abraháma byl fajn nápad. Danu Talis a život v dávných dobách hezky vykreslený a ty události tam byly v celku zajímavé. Uvidíme co poslední díl

Nikusha
30.10.2020

Aachjo to mě teda mrzí, že se vytratilo to kouzlo. Utahané, překombinované.. pořád mě hnala ta zvědavost jak to dopadne, ale už je mi to asi jedno. Poslední díl fakt nedám. Škoda.

Fideidefensor
31.05.2020

(+ SPOILER) Válečník je už tradičně velmi čtivý. Líbí se mi sledovat, jak se ze série, která byla na začátku rozdělena na dvě dějové roviny, stala kniha o snad až pěti popisovaných místech z pohledu mnoha postav.
Jednoznačně nejsympatičtějšími postavami se stává Machiavelli s Billym the Kidem. Jejich dialogy jsou skvělé a těším se, jak se jejich příběh vyvine. Doktor Dee pokračuje v spřádání svých plánů a je otázkou, jak skončí. Spousta kapitol knihy je opravdu parádních. Například setkání starobylých u Tsagaglalal nebo všechny pohledy do minulosti, které rozšiřují už tak bohatou mytologii světa.
Na Danu Talis se čtenář touží dozvědět, jaké jsou Marethyuovy záměry a hltá tak každou stranu.
Josh je opětovně mnohem zajímavější postavou než jeho sestra. Zajímalo by mě, jak se jejich vztah vyvine v dalším díle.
Válečník je rozhodně dobrá kniha, která stojí za přečtení. K ději mám jen jedinou výhradu, která se vrátila jak bumerang z předchozích dílů. Opět zde máme neporazitelného a mocného Lotana a protagonista jej zničí během strany naprosto bizarním způsobem. Alespoň jednou bych si přál se v sérii dočíst, že když je někdo extrémně nebezpečný, tak ho opravdu není lehké porazit a protagonisty to třeba bude i něco stát. Místo toho, aby vždy vítězství dosáhli nějakým obskurně infantilním způsobem.

Macev
01.11.2019

Kniha se mi líbila, i když střídání světů a časových smyček mi přišlo zbytečně komplikované a moc vykonstruované. Předchozí díly se mi líbily více. Jsem ale zvědavá na díl poslední, jak si autor poradí se závěrem a všechny světy uspokojivě propojí

protokol
31.08.2019odpad!

katastrofa

hurikan123
30.08.2019

další MEGA-nálož pojmů, historického matroše a skvělého příběhu který člověka zavede prakticky všude... a to cestování časem, z toho se jednomu udělá blbě