Válečník

Doktor John Dee je prohlášen za psance a lidskému pokolení hrozí zkáza. Legendární dvojčata - zlato a stříbro - se rozdělila. Jeden svět zachrání a druhý zničí. Kdo je kdo? Sága irského mistra fantasy Michaela Scotta se blíží ke konci. K rozuzlení dramatického příběhu, který nezná hranic, už zbývá pouze jeden, poslední díl - Kněžka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93985/big_valecnik-8NF-93985.jpg 4.2431

Kniha Válečník

HollyUndead
29.08.2021

Strhující příběh pokračuje i v 5. dílu této série. Pár na sebe navazujících dějových linií udává knize opět zběsilé tempo. Je celkem jasné, že celý příběh míří ke svému konci, tento pocit je všudypřítomný, až skoro hmatatelný. Mnoho doposud nerozluštěných záhad čeká na vyřešení, stejně tak i mnoho naznačených konců čeká na objevení, který nám autor odhalí v poslední knize. Napětí stoupá a vyvrcholení se blíží. Zbývá už jen se těšit na závěr, tedy na poslední díl série - Kněžka!

nela3812
17.08.2021

Předposlední kniha Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Doktor John Dee je prohlášen za psance a lidskému pokolení hrozí zkáza. Legendární dvojčata - zlato a stříbro - se rozdělila. Jeden svět zachrání a druhý zničí. Kdo je kdo? A mluví vůbec věštba o nich?

Tady už začíná jít do tuhého, jak naznačili mnozí čtenáři přede mnou – mezi jednotlivými díly série je potřeba dát si pauzu. Jinak vám ze všech informací praskne hlava. Jsem ráda, že jsem tak učinila, protože v této knize přichází opravdu pořádný nápor informací!

Děj skáče hned přes několik časových linek a míst, že už je opravdu těžké se orientovat. Některé postavy se objevují hned v několika časových rovinách. V jedné se vzájemně znají, v další se nenávidí, nebo se ještě vůbec nepoznali. Zmatek a Chaos!

Na druhou stranu tu opět máme mnoho zajímavých informací o mytologii a historii světa, kterou obohacuje postava Tsagaglalal (zkuste si to jméno číst na každé druhé stránce. Zkomoleninám se nevyhnete). A to je jedna z věcí, která mě na této sérii baví nejvíce. To jak autor propojuje mýty, legendy a příběhy z celého světa a vytváří z nich jeden dokonale fungující příběh.

Nové postavy, jako jsou například Tsagaglalal a Marethyu, naprosto zastínili dvojčata a především Sophii. Její postava je neustále plochá a bez vývoje. Oproti tomu její otravný bratr Josh je něco úplně jiného a já začínám chápat, jakým směrem se autor vydává. Z manželů Flamelových mám pocit, že lžou už stovky let především sami sobě a sympatičnost Perenelly se začíná vytrácet, což mě jako její fanynku nesmírně mrzí.

Mám před sebou poslední díl a celá napjatá jsem zvědavá, jak autor tento příběh ukončí! Teorií mám mnoho, ale těžko říct, je-li některá pravdivá.

Selve
04.01.2021

Doporučuji si mezi jednotlivými díly dát chvíli pauzu. Kniha není špatná, jen si myslím, že pokud to člověk čte po sobě, může to působit překombinovaně a zmateně.

Kniha jako taková však není špatná a užil jsem si jí. Tento žánr je jednoduše něco pro mě :D

Haloon
24.12.2020

Kouzlo ságy se zuby nehty drží, ale vše co mi na knihách o dvojčatech a Flamelových vadí se bohužel jen prohlubuje. Prastaré postavy, které žijí na světě tisíce let se chovají jak malé děti. Čím dál více roste pocit, že si autor sám často protiřečí.

david9690
18.12.2020

no trošku už se mi to jevilo překombinované ale rozhodně tu serii dočtu celou, abych věděl jak se to všechno rozmotá. Celkem se mi líbil piknik u Tsagaglalal (nebo jak se to píše) a to jak jim předala zprávy od Abraháma byl fajn nápad. Danu Talis a život v dávných dobách hezky vykreslený a ty události tam byly v celku zajímavé. Uvidíme co poslední díl

Nikusha
30.10.2020

Aachjo to mě teda mrzí, že se vytratilo to kouzlo. Utahané, překombinované.. pořád mě hnala ta zvědavost jak to dopadne, ale už je mi to asi jedno. Poslední díl fakt nedám. Škoda.

Fideidefensor
31.05.2020

(+ SPOILER) Válečník je už tradičně velmi čtivý. Líbí se mi sledovat, jak se ze série, která byla na začátku rozdělena na dvě dějové roviny, stala kniha o snad až pěti popisovaných místech z pohledu mnoha postav.
Jednoznačně nejsympatičtějšími postavami se stává Machiavelli s Billym the Kidem. Jejich dialogy jsou skvělé a těším se, jak se jejich příběh vyvine. Doktor Dee pokračuje v spřádání svých plánů a je otázkou, jak skončí. Spousta kapitol knihy je opravdu parádních. Například setkání starobylých u Tsagaglalal nebo všechny pohledy do minulosti, které rozšiřují už tak bohatou mytologii světa.
Na Danu Talis se čtenář touží dozvědět, jaké jsou Marethyuovy záměry a hltá tak každou stranu.
Josh je opětovně mnohem zajímavější postavou než jeho sestra. Zajímalo by mě, jak se jejich vztah vyvine v dalším díle.
Válečník je rozhodně dobrá kniha, která stojí za přečtení. K ději mám jen jedinou výhradu, která se vrátila jak bumerang z předchozích dílů. Opět zde máme neporazitelného a mocného Lotana a protagonista jej zničí během strany naprosto bizarním způsobem. Alespoň jednou bych si přál se v sérii dočíst, že když je někdo extrémně nebezpečný, tak ho opravdu není lehké porazit a protagonisty to třeba bude i něco stát. Místo toho, aby vždy vítězství dosáhli nějakým obskurně infantilním způsobem.

Macev
01.11.2019

Kniha se mi líbila, i když střídání světů a časových smyček mi přišlo zbytečně komplikované a moc vykonstruované. Předchozí díly se mi líbily více. Jsem ale zvědavá na díl poslední, jak si autor poradí se závěrem a všechny světy uspokojivě propojí