Zaříkávač

Zaříkávač je čtvrtou knihou ze série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. (Předchozí díly – Alchymista, Čaroděj, Vědma). Josh a Sofie se konečně dostali zpátky domů. Oba jsou ale zmatenější než kdykoliv předtím. Jejich budoucnost je nejistá. Ani jeden z nich ještě neovládl umění magie živlů, aby mohl ochránit sebe a své dvojče. Opět přišli o Scatty, a Dr. John Dee je jim neustále v patách. Nicméně na obzoru se objevila nová a nyní nejdůležitější otázka: Nakolik můžou věřit Nikolasi a Perenele Flamelovým? A můžou vůbec věřit někomu cizímu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51262/big_zarikavac-eGq-51262.jpg 4.3465

Kniha Zaříkávač

HollyUndead

Čtvrtý díl opět (jako předchozí díly) nabízí opravdu strhující tempo, které je sice oproti předchozím pomalejší, ale i tak jsem knihu přečetl téměř jedním dechem. Setkáváme se s dalšími hrdiny jak k dobru, tak i ke zlu. Nicméně již tu není tak moc jasné, kdo na které straně vlastně stojí, vztahy mezi postavami se ještě zesložiťují, což kouzelnému a magickému tématu plné mytologie a historie dodává ještě zajímavější podtext. Znovu nelze nezmínit, že i ve svých 24 letech mi kniha dává naprosto luxusní únik z reality plný kouzel, magie, mytologie, legend a historie.

nela3812

(+ SPOILER) Oproti předchozím dílům zde nebylo tolik akce, což mi ve výsledku vůbec nevadilo. Po předchozích dílech nabitých akcí to byla milá změna.

Tentokrát jsme nepoznali mnoho nových postav. Nicméně doufám, že zápletku sopojenou s Marethyuanem dotáhne autor do konce a osvětlí tak celou situaci. Momentálně mi to není ani zdaleka jasné a nemám na to žádnou teorii.

Jediné minus - ty uvozovky v přímé řeči! To je vážně hrůza. Rozhodně nejsou tam kde mají být a někdy tam ani nejsou. Trochu to kazí požitek ze čtení

Selve

Jeden z nejzábavnějších dílů, zajímavé postavy, skvělý příběh a snad ještě lepší prostředí. Někomu se tento díl může zdát přehnaný, ale já jsem si ho opravdu užil. Doporučuji;)

Haloon
24.12.2020

Zaříkávač byl za mne smysluplnější než Vědma. Přesto se postavy čím dál více zplošťují, jejich dialogy se neustále točí okolo otravného tématu, kdo koho nechce naštvat. Ve výsledku svět ztrácí svou logiku, což dílu dost ubírá.

david9690
18.12.2020

Skladiště příšer na Alcatrazu, Billy the Kid a Machiavelli jakožto výborná dvojice, kteří se zajímavě našli, tajemný Marerthyu kterého chce člověk nějak více poznat, Scatty a Johanka někde v pravěké říši a také rozkol mezi Sofií a Joshem, který ji a Flamelovy opustil a vyrazil za J.Dee - to vše jsou prvky velmi dobře rozehrané partie, kterou autor krásně rozjel a čtenář prostě chce vědět co bude dál. A proto mi těch 400 stránek zase uteklo a jsem zvědav jak se děj a osudy postav bude vyvíjet v dalším díle

Nikusha
26.10.2020

Zatím nejhorší díl ze série. Chvílemi hrozná nuda, přehršle vedlejších postav. Ale jsem zvědavá jak to dopadne, tak jsem se prokousala až do konce. Snad nebudou poslední dva díly obdobné.

ydnac
09.09.2020

Tuto sérii jsem četla asi před 10 lety a moc se mi líbila, hezký a napínavý příběh :-)

Fideidefensor
30.05.2020

(+ SPOILER) Zaříkávač pokračuje v tradici nastavené svými předchůdci. Tentokrát naštěstí ubylo různých bizarností a čtenáři tak zůstává především úžasně čtivá kniha. Do už tak rozsáhlé mytologie světa vstupují další postavy. Čtenář naštěstí nemá problém se v nich orientovat. Děj není nic úžasného, v rámci série ale Zaříkávačův děj rozhodně patří k těm lepším. Doktor Dee konečně rozehrál svou vlastní hru a je otázkou, jak dopadne. Nově utvořená dvojice Machiavelliaho a Billyho the Kida do děje přináší svěží vítr. Jejich dialogy jsou zábavné a na jejich společné kapitoly jsem se těšil.
Obdivuji autora, že vždy dokáže čtenáře navnadit na další kapitolu, takže já osobně jsem se od knihy nemohl odtrhnout, což si myslím, že je důležité. Příběh se rozvětvil na třetí část odehrávající se na Danu Talis. Marethyu je správně záhadný a čtenáč touží dozvědet se více, protože se to všechno pořádně zamotává. Já jsem bohužel knihu četl už jednou před asi deseti lety, takže účinek na mě není tak velký, ale umím si představit, že prvočtenáři z toho musí jít hlava kolem. Děj si díky Marethyuovi zamotal a je to jen dobře.
Musím se opakovat, ale Sofii jsem si opravdu neoblíbil. Kromě toho, že má ráda bratra o ní prakticky nic nevíme. Alespoň, že mnohem zajímavější Josh v knize dostává také více prostoru. Konec, jak už bývá zvykem, navnadil na další díl. Doufám, že konflikt mezi Joshem a Sofií se ještě více rozvíří. Zaříkávač je dobrá kniha, jež stojí za přečtení. Škoda jen, že se v celé sérii nevyskytuje žádná romantická linka, která by ději i kvalitě díla dosti pomohla.