Vědma

Dee sice získal knihu mága Abraháma, ale stále mu chybí dvě poslední stránky závěrečného ceremoniálu. Bez nich se starobylé bytosti nemohou vrátit a vládnout na zemi. Dee tuší, že se pánové z temnot nevzdají, dokud znovu vládu nad světem nezískají a nezničí lidskou rasu. Neuspěje-li, je s ním konec. Londýn: Srdce Nikolase Flamela krvácí při pohledu na jeho milované město, které se rozpadá přímo před jeho zraky. Dee a Machiavelli ničí město nelítostně, ale Flamel sehraje při této zkáze také svou roli. Sofie a Josh potvrzují, že jsou legendární dvojčata, a Nikolas je musí ochránit před starobylými bytostmi z temnot, stejně tak jako zbývající stránky Kodexu. Alchymista ovšem slábne každým dnem. Perenela je stále v pasti na Alkatrazu. Nyní, když přišli i o Scatty, zůstala skupina bez ochrany. K obraně jim zůstal jen kamenný meč Klarent – dvojče Excalibru. Klarent má sílu, o které se lidem ani nesní, ale také zákeřné účinky. Každého, kdo meč používá, pomalu sžírá skryté zlo, které nakonec pohltí celou jeho osobnost. Nikolas musí najít někoho, kdo dvojčata zasvětí do magie třetího živlu – vody. Jen tak mohou mít nějakou šanci porazit Johna Dee. Bohužel jediný, kdo ale přichází v úvahu, aby Sofii a Joshe učil, je Gilgameš, ale ten je tak trochu duševně nemocný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26794/vedma-znL-26794.jpg 4.3471

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela / Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 3.

Literatura světová, Fantasy

70 percent prázdnych kecú a opakujúcich sa dejových hlášok proste nuda
za ˇmňa tejto ságe sú 2 * veľa

MalyMedvidekPU
09.01.2019

Tato kniha vypráví o Nicolasovi, který našel vyvolená dvojčata z Kodexu. Ale temné síly poté Kodex knihu mága Abraháma ukradli a Nicolas bez ní nemůže vyrobit lektvar nesmrtelnosti a umírá.
Překvapilo mě, že nejmocnější vědma na Zemi je uvězněná na ostrově a nemůže se dostat pryč.
Nejvíc mě bavilo jak nakonec primitivním způsobem vědma utekla.
Tuto knihu doporučuji, protože mě bavila stejně jako první dva díly. Je dobrodružná a zároveň vtipná.

hurikan123
21.10.2018

supr pokračování, další historické osobnosti. kdo asi bude příště?

SirokO
19.07.2018

Vynikající. naprosto mě příběh pohltil. Tenhle styl spojování všemožných mýtických, mytologických i skutečných postav a míst mě neskonale baví!

kejty91
15.07.2018

Moje hodnocení se ani u třetího dílů nezmění. Kniha je to čtivá ale je tam přehršel postav a situací a občas to dává smysl ale jsou i situace, které jsou na hlavu postavené.
Hlavní hrdinové mi jsou nepříjemní (myslím na ty dvě vyvolená dvojčata, hlavně Josh).
Jsou mi více protivní než Dee a to je asi hodně co říct.
Osvobození Perenely bylo vtipné, pomalu na posledních 20 stranách nakonec uteče a k tomu takovým obyčejným způsobem. Je to všechno vtipně jednoduché a nebo moc komplikované.
Mám různorodé pocity.

eva1770
05.08.2017

Kniha opět ne zklamala je napínavý a velmi čtivá už se těší na další část příběhu

Jinovatka
04.08.2017

Knihu jsem nedočetla, celou sérii odkládám na jindy. Tolik mě nenadchla. Sice by mě zajímalo jak skončí, ale děj se vleče, tři knihy pryč a uplynuly tři dny v ději...

PeťkaW.
28.03.2017

řetí díl drží vysoce postavenou laťku a nijak nezaostává za předchozími díly. Scott tu už má jasně daný styl, kterým píše, což byl trošku problém především u prvního dílu. Akce, napětí, působivá zápletka, neskutečná plejáda postav a historických faktů, čtivý jazyk... Tahle série si mě zkrátka získává čím dál tím víc. Jediné, co mě trošku mrzí je, že na úkor akčního a rychlého děje, jsou trochu odsunuté do pozadí pohnutky, osobnosti a myšlení postav. Kolikrát jsem si říkala: proč tohle teď udělal, proč se zachoval tak a tak... chybí občas trochu větší náhled do hlav aktérů. Ale jinak zasloužené 4 hvězdičky a velká natěšenost na další pokračování :)