Alchymista

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1516/alchymista-Koy-1516.jpg 4.2701

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela / Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The Alchemist, 2007

Kniha Alchymista

protokol
19.08.2019

v celku dobrá kniha .
ale neviem na čo je neustále opakovanie histórie flamelovcov a ostatných postav v tú najnevhodnejšiu dobu je to tam úplne navyše . príbeh je celkom fajn celkom pohoda

Páájinka
02.07.2019

Moje první fantazy. Kniha se líbila, budu pokračovat dalšími díly.

Peťk@
21.05.2019

Za mne celá série top

mr.Zdenek
06.02.2019

Dočteno, čekají na mne další díly.

BlanickyRytir
18.01.2019

V době, kdy jsem otevřel první stránky této knihy a doslova se topil v příběhu, nenapadlo mě, že pan Scott bydlí ve stejné ulici v Dublinu, jako já.. Michaela potkávám pravidelně v Tescu a několik měsíců se ho chystám oslovit :D

Lálin59
09.01.2019

Výborná četba, krásné spojení skutečných postav a událostí s těmi z mýtů a bájí.
Nelze než doporučit.

Haloon
20.11.2018

Báječná dětská kniha, která dokonce i něco naučí o mytologii a historii. Příběh je spíše jednodušší, ve stylu honu na hlavní postavy, které zachraňuje pouze neschopnost jinak velmi charismatických bídáků, z nichž musím zvlášť vypíchnout doktora Johna Dee. Některé situace v knize jsou tak naplněné postavami z mytologií, že působí až přeplácaně, jako jakýsi maškarní bál, ale kupodivu to nijak nevadí.

hurikan123
20.09.2018

dokonalé spojení historie a magie.
DOPORUČUJI!!!