Alchymista

Alchymista obálka knihy
Mé hodnocení:

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1516/alchymista-Koy-1516.jpg 4.2757

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela / Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The Alchemist, 2007

Kniha Alchymista

veru1367

Hezká knížka. I v ději se něco neustále děje. Doporučuji.

Bája89

Alchymista se mi dokonale trefil do čtenářské chuti. Vyvážená dávka smyšlených a reálných postav, které dohromady tvoří neskutečný příběh plný napětí, barev a vůní. Nemluvě o nepřehlédnutelné obálce. Tohle je série, která má čestné místo v mé knihovně a jednoho dne se k ní opět vrátím.

téravokudlaná

pěkná knížka se zajímavým dějem. Doporučuji

Usire

Pro mne to bylo mírné zklamání. Příběh byl dobrý, tempo vyprávění rychlé, ale něco mi nesedlo. Možná to bude tím, že jsem si spojoval NF s HP. Možná, že další díly budou lepší.

Márv1990

Když jsem si poprvé zakoupil tuto knihu, tak mě to nejspíš lákalo, jen kvůli názvu. Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela. Harry Potter to, ale nebyl. Nicméně jsem byl příjemně překvapen, protože mě příběh neuvěřitelně uchvátil. Už od prvních stran této knihy mě to vtáhlo do děje jako bych byl dvojčaty z věštby a čelil všemu místo nich. Mistrně napsáno. Posléze jsem o pár měsíců náhodně v obchodě narazil na druhý díl a to mě naprosto pohltilo. Během pár dní jsem ho dočetl a nedočkavě jsem čekal než vyjde další a další.... Za mě 7 hvězdiček.

APoirot

Díky této knize se každý ponoří do tajů alchymie!

Selve
29.12.2020

Kniha je sice psaná pro mladší čtenáře, avšak i já jsem si knihu přečetl s nadšením a až překvapivě mě bavila. Pro někoho, kdo má rád "hrátky s časem" je to jistě ideální volba. Rozhodně doporučuji ;)

david9690
07.11.2020

Je to sice kniha pro děti a mládež ale celkem mě to i bavilo. Děj příběhu je sice drobatko naivní a celé by se to dalo shrnout ve 2 větách ale jako úvodni kniha série to není zas úplně špatné a zkusím si dát další díl. Uvidíme.