Alchymista

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1516/big_alchymista-Koy-1516.jpg 4.2809

Kniha Alchymista

rosta75

Nechápu některé komentáře,kniha i série je fantastická,je třeba hlavně opustit svět reality,dospělosti,vrátit se do dětství,do světa bez starostí každodenního života.Pak ty knihy člověk vnímá jinak.Čtu to po několika letech znovu,nepamatuji se přesně o čem to je a čtu to s nadšením.

rencovav
30.10.2021

Fajn knížka, možná si i přečtu druhý díl, ale vyloženě nadšená jsem z ní nebyla, což se projevilo i na tom, že jsem ji četla strašně dlouho. Nevím, jestli to bylo podivným překladem a špatnou korekturou, nebo obecně prostě tím, že už jsem na YA moc stará. Nedokážu ani říct, co přesně mi na knize vadilo, ale i "líbila se mi" je trochu přehnané. Spíš jsem ji prostě přečetla a zkrátila jsem si tak ranní cesty metrem do školy. That's all.

Ali71
28.07.2021

Mě se kniha naopak od některých komentářů líbila. Je psaná čtivě, člověk se i něco dozví z historie a hlavně pomůže odreagovat se. Hned jsem se vrhla na druhý díl.

Klivine
22.07.2021

(+ SPOILER) Tahle kniha je nejspíš ta nejnudnější kniha, co jsem kdy četla.

Ale najdou i nějaká pozitiva. Začátek vypadal dobře: zvláštní muži v černých pláštích atd. jenže to bylo tak všechno.

Já jsem velice náročná na výběr dobré knihy, takže tohle je jen můj názor.

Takže, nejdivnější mi přišel hned na začátku boj o kodex. To jako musí John Dee zaútočit zrovna v den kdy jsou dvojčata ve městě? Anebo, celý život (+-600 let) a povede se mu to tak snadno? Nemyslím.
Vadilo mi zasazení mýtických postav do příběhu a celkové prostředí.

Postavy byly ploché a nezajímavé, prostě meh...

Mě tahle kniha prostě nesedla, ale je to jen můj názor, takže tobě se líbit může. Často ji srovnávám s také alchymistickou knihou Alchymistova šifra, kde se oproti zde přítomnému Nicolasovi můžeme naučit doopravdický recept na střelný prach.

Další díly si s jistotou nepřečtu :-)

HollyUndead
20.07.2021

Úvodní knihu této velice zajímavé fantasy série jsem přečetl již potřetí. I když příběh znám, strašně rád se k němu po pár letech vracím. Spletitost legend, mýtů a bájných bytostí spojených s mytologií téměř všech kultur, navíc dané do souvislosti velice zajímavého a neuvěřitelně poutavého příběhu, dodává knize skutečně zvláštní kouzlo, které mě pokaždé chytne, a dokud celou sérii nedočtu, tak mě ani nepustí. Hltal jsem jednotlivé stránky Alchymisty ještě jako dospívající dítě, ale hltám je i ve věku 25 let, tedy ve věku téměř plně dospělého muže. Pokaždé si z tohoto strhujícího příběhu plného kouzel odnesu skvělý čtenářský zážitek, ale i mnoho zajímavých myšlenek nebo inspirací.

Mabie
21.06.2021

Podle anotace jsem čekala pohádku pro větší děti se spoustou magie, mýtů a legend od Anglie po Egypt. Přestože jsem jednoznačně na tuto knihu stará, je to přesně to, co mám ráda - YA fantasy.
Příběh je sice jednoduchý, ale propojení mytologie a historie se současným přetechnizovaným světem mi připadá chytré. Rozesmála mě představa staré bohyně, závislé na počítačových hrách, vtipná mi přišla i vegetariánská upírka, pobavily libůstky některých božstev. Dokonce po přečtení poznámky autora v závěru knihy jsem zjistila, že Nicolas Flamel byla skutečná postava, což jsem do té doby vůbec netušila. Oceňuji kolik toho autor nastudoval i procestoval, aby věrohodně skloubil reálné historické postavy a události s mytologií. Za velmi podařenou považuji i obálku.
Kniha není nic převratného na poli literatury, je to klasická YA fantasy, ale čte se dobře.

tygřík2
20.05.2021

Druhý Alchymista, který mi přišel do cesty a opět kamarádi nebudeme:-)

nela3812
13.05.2021

(+ SPOILER) Před lety jsem již přečetla část této série. A už tehdy jsem z ní byla nadšená, bohužel jsem čekala na další díly a sérii odložila.

Nyní jsem cítila zvláštní potřebu se k sérii vrátit. První díl - Alchymista mi zabral 2 večery.

Děj ubíhá rychle, stále se něco děje a čtenář se nenudí. Autor také přidává krátký komentář, kde celý svůj námět popisuje. V první knize nás seznámí s historií Flamela, jeho Manželky Perenelly a jeho největšího nepřítele dr.Dee. Mimo to poznáváme také dvojčata, jsou to skutečně ta dvojčata, o kterých mluví legenda?

Knize můžeme nahlédnout hned do několika legend z Řecka, Říma, Egypta a vůbec z celého světa. Příběh je skutečně velmi propracovaný a čte se sám.

Mohu jen doporučit a vrhám se okamžitě na další díl