Třináct relikvií

Třináct prastarých relikvií, tajuplných, nesmírně mocných magických předmětů, které dokážou vykonat zázraky, ať už v dobrém, či ve zlém, bylo naposledy pohromadě za časů krále Artuše. Tehdy byly používány k vyhnání pokolení démonů z tohoto světa a k uzavření průchodu, který svět lidí a svět démonů spojuje. Boj s démony stál krále Artuše život. Čas statečných rytířů pominul a relikvie byly rozděleny mezi Strážce, potomky původních držitelů relikvií. Jejich rodiny střežily posvátné předměty přes dva tisíce let. Nyní však potomky těchto rodin kdosi začal bez milosti vraždit a snaží se relikvie opět shromáždit. Jedna ze Strážkyň před smrtí svěří tajemství Sarah, mladé bankovní úřednici, a pověří ji, aby zprávu předala Owenovi, který se má stát příštím Strážcem. Nepodaří-li se Sarah a Owenovi Strážce shromáždit a zachránit relikvie, nastane konec světa a démoni se vrátí na tento svět. Ten, kdo je držitelem relikvií, má tak ve svých rukou příští osud světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129493/trinact-relikvii-129493.jpg 3.4149
Romány, Thrillery, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Thirteen Hallows, 2011

Kniha Třináct relikvií

Alíček83
18.11.2020

pěkný thriller, detektivka. Četlo se to dobře. Vražd bylo brutálních a hodně. Relikvie nás dovedli až k Josefovi a Ježíšovi.

Verča23
24.08.2020

Skvěle napsaná, jen občas jsem se ztrácela ve jménech - bylo jich moc hned za sebou.

sola_lupa
05.10.2019

Oproti Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, je to slabé. Na druhou stranu jsem ji přečetla velmi rychle a nebylo to velikostí písmen.
Je pravda, že v knize bylo záhad a souvislostí s historií a mýty na můj vkus poskrovnu, proto si mě kniha tímto plně nezískala. Ovšem vražd a akce je tu požehnaně, snad i proto se čte tak rychle a člověk od ní nemůže odtrhnout zrak, i když si jen tak lebedí na poličce - působí asi jako Dyrnwyn.
Přijde mi škoda, že se tato série zatím nedočkala a asi ani nedočká ani v angličtině slibovaných dvou pokračování, ale i jako samostatná kniha to není špatné, i když místy hodně drsné, proto pozor na to.
Není to propadák, na střední hodnocení je také příliš dobrá, proto bych jí udělila kolem 75 %.

Leena
08.08.2019

Četlo se mi to dobře, vcelku se mi to líbilo, i bych byla zvědavá na další pokračování. Téma zajímavé, i když trochu odfláknuté:-)

Lucijáš276
06.03.2019

Po pravdě vůbec nevím, co si mám o této knize myslet. Začátek super, ale postupem děje mě kniha začala nudit a celkově mi přišla v určitých pasážích zdlouhavá a nechutná.. Tam, kde bych čekala více rozepsání, tak nebylo a tam, kde by to rozepsání nebylo potřeba, tak zase bylo.. Knihu jsem sice dočetla, ale asi už bych si jí znovu určitě nepřečetla.. Knize dávám 2 hvězdy a tu 3. dávám kvůli obalu..

bononi
15.01.2019

Zajímavý námět. Některé pasáže mě nezaujaly, byly morbidní a svým způsobem úchylné...

Kalina
24.05.2018odpad!

Tak jako vidíme dnešní, převážně zahraniční, filmovou tvorbu, plnou příšer, krve a zvrhlého násilí, tak toto vše obsahuje tato kniha. Příběh dobrý, myšlenka dobrá, ale ...

tchiwawa
18.05.2018

Pro mě těžce čtená knížka, trochu chaotická. Tam kde by to chtělo rozepsat to Hallows moc urychlil, naopak některé časti byly popsane až moc detailně. Přesto se mi vcelku libila..