Třináct relikvií

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třináct prastarých relikvií, tajuplných, nesmírně mocných magických předmětů, které dokážou vykonat zázraky, ať už v dobrém, či ve zlém, bylo naposledy pohromadě za časů krále Artuše. Tehdy byly používány k vyhnání pokolení démonů z tohoto světa a k uzavření průchodu, který svět lidí a svět démonů spojuje. Boj s démony stál krále Artuše život. Čas statečných rytířů pominul a relikvie byly rozděleny mezi Strážce, potomky původních držitelů relikvií. Jejich rodiny střežily posvátné předměty přes dva tisíce let. Nyní však potomky těchto rodin kdosi začal bez milosti vraždit a snaží se relikvie opět shromáždit. Jedna ze Strážkyň před smrtí svěří tajemství Sarah, mladé bankovní úřednici, a pověří ji, aby zprávu předala Owenovi, který se má stát příštím Strážcem. Nepodaří-li se Sarah a Owenovi Strážce shromáždit a zachránit relikvie, nastane konec světa a démoni se vrátí na tento svět. Ten, kdo je držitelem relikvií, má tak ve svých rukou příští osud světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129493/big_trinact-relikvii-k9c-129493.jpg 3.4155
Žánr:
Romány, Thrillery, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Thirteen Hallows, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Třináct relikvií

J.Clouseau
03.09.2022

Výborný thriller. Celkem mě překvapilo, jak moc se to liší stylem psaní od série o Nikolasi Flamelovi, jež je též dílem Michaela Scotta.

Alíček83
18.11.2020

pěkný thriller, detektivka. Četlo se to dobře. Vražd bylo brutálních a hodně. Relikvie nás dovedli až k Josefovi a Ježíšovi.


Verča23
24.08.2020

Skvěle napsaná, jen občas jsem se ztrácela ve jménech - bylo jich moc hned za sebou.

sola_lupa
05.10.2019

Oproti Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, je to slabé. Na druhou stranu jsem ji přečetla velmi rychle a nebylo to velikostí písmen.
Je pravda, že v knize bylo záhad a souvislostí s historií a mýty na můj vkus poskrovnu, proto si mě kniha tímto plně nezískala. Ovšem vražd a akce je tu požehnaně, snad i proto se čte tak rychle a člověk od ní nemůže odtrhnout zrak, i když si jen tak lebedí na poličce - působí asi jako Dyrnwyn.
Přijde mi škoda, že se tato série zatím nedočkala a asi ani nedočká ani v angličtině slibovaných dvou pokračování, ale i jako samostatná kniha to není špatné, i když místy hodně drsné, proto pozor na to.
Není to propadák, na střední hodnocení je také příliš dobrá, proto bych jí udělila kolem 75 %.

Leena
08.08.2019

Četlo se mi to dobře, vcelku se mi to líbilo, i bych byla zvědavá na další pokračování. Téma zajímavé, i když trochu odfláknuté:-)

Lucijáš276
06.03.2019

Po pravdě vůbec nevím, co si mám o této knize myslet. Začátek super, ale postupem děje mě kniha začala nudit a celkově mi přišla v určitých pasážích zdlouhavá a nechutná.. Tam, kde bych čekala více rozepsání, tak nebylo a tam, kde by to rozepsání nebylo potřeba, tak zase bylo.. Knihu jsem sice dočetla, ale asi už bych si jí znovu určitě nepřečetla.. Knize dávám 2 hvězdy a tu 3. dávám kvůli obalu..

bononi
15.01.2019

Zajímavý námět. Některé pasáže mě nezaujaly, byly morbidní a svým způsobem úchylné...

Kalina
24.05.2018odpad!

Tak jako vidíme dnešní, převážně zahraniční, filmovou tvorbu, plnou příšer, krve a zvrhlého násilí, tak toto vše obsahuje tato kniha. Příběh dobrý, myšlenka dobrá, ale ...

1