Sen noci svatojánské

Koupit

Athénský král Théseus chystá sňatek s královnou Amazonek Hipolytou. Několik dní před svatbou ke králi přichází měšťan Egeus s dcerou Hermií s prosbou, aby domluvil dceři, že si má vzít za muže Demetria. Hermie však miluje Lysandra. Ani králova domluva nepomohla. Hermie se domluví s Lysandrem, že spolu utečou k tetičce a tajně se vezmou. Mezitím divadelní ochotníci připravují na královskou svatbu divadelní hru. Představení nacvičují v lese. V tutéž dobu se královna lesních víl Titanie pohádá se svým manželem, králem Oberonem. Oberon posílá svého služebníka, skřítka Puka, pro čarovnou bylinu. Potřou-li se spícímu člověku bylinou víčka, zamiluje se do prvního člověka, kterého po probuzení spatří.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/672/sen-noci-svatojanske-672.jpg 4.2715

A Midsummer Night's Dream (1600)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Dilia

Kniha Sen noci svatojánské

Pedruska01

Autor je už zažitá klasika, to bez debat. Ačkoliv tuto četbu již nepotřebuji do žádné školní výuky, chtěla jsem si toto dílo přečíst a jsem ráda, že k tomu došlo. Bylo to hezky, čtivě a přehledně napsané, na rozdíl od jiným počinů a celkově i milý, však jednoduchý výtvor, co se týče děje.

Nikoll2

Další kniha z maturitního seznamu, kterou bych si sama k četbě asi nevybrala.
Kniha mě ale opravdu překvapila. Četla se snadno a lehce pohádkový děj byl příjemným čtením.
Doporučuji! :)

ElleNora
07.10.2018

Hra se mi četla o mnoho lépe než jiná Shakespearova dramata, v ději jsem se vyznala. Bylo zajímavé sledovat, co dokáže jeden lístek mandragory nadělat zmatku.
Hezký kontrast vytvářelo představení řemeslníků, které samozřejmě pobavilo.

Widow Embalmer
31.08.2018

J.R.R. Shakespeare výjimečně nezabil půlku postav, což mě poněkud zaskočilo a musím i říct, že zklamalo. Čekal jsem lesní řežbu elfů a lidí bok po boku proti temné magii v čele s Elrondem. Teda vlastně Oberonem, aha! Moment, tady něco nehraje. Měl jsem to ale nějaký podivný sen.

NiNo
28.05.2018

Jedna z nejlepších Shakespearových komedií. Titanie a Oberon - inspirace mnohých. :-)

Kdybyste nám stínům snad
chtěli něco vytýkat,
myslete, že jste spali,
co jsme se vám zjevovali.
Nikdo nebuď pohoršen!
Kus to nebyl, byl to sen.

DracoMalfoy
27.04.2018

Shakespeare nezklamal. I když byl příběh trochu zamotaný, nedělalo mi problém knihu číst. Doopravdy vtipné a okouzlující. Směle do čtení!

Michalka98
06.04.2018

Shakespeare, který pohladil po duši. Vtipná, originální hra, která zachycuje vše, co se může stát během jedné svatojánské noci.

StefFišerová
02.04.2018

Mám Shakerspearea hodně ráda, proto nemůžu napsat nic než pochvalný komentář. Sen jsem četla už víckrát a pokaždé si všimnu nějaké maličkosti kterou jsem předtím propásla. I přes množství postav, které mě při prvním čtení mátlo, je to úžasná divadelní hra, a doufám že ji někdy uvidím i na živo.

divadelní hry Titania, královna víl Oberon, král elfů

William Shakespeare