MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Moc hezky vyprávěná kniha se skvělou atmosférou.
Ale někdy mne vážně štvala Catherine,která byla naivnější než jedenáctiletá slečna.

04.07.2016 4 z 5

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Krásně napsané a napínavé až do konce.Vřele doporučuji.

27.06.2016 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Moc se mi líbila,hlavně ten začátek, cesta do Anglie a začátky v Británii. Také se mi líbila velšská škola.Ale některým věcem v knížce jsem bohužel neporozuměla.
Přesto dám pět hvězdiček,poněvadž si kniha probojovala cestu do mého srdce.

21.06.2016 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Výborné zakončení trilogie. Velmi hezky napsané. Alyssa konečně rozlouskla svůj milostný problém. Ale ten konec mě dostal.
Doporučuji.

17.06.2016 5 z 5

Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Trochu jednoduché,ale stejně fajn kniha.není to tak dávno,co mi bylo jedenáct,a pamatuji,že se mi líbilo,že to nebylo nic nadpřirozeného,prostě normální život.

11.06.2016 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tahle kniha je jednou z nejlepších,co jsem kdy četla. Vyprávění mělo spád a ten děj byl plný překvapivých zvratů, vážně jsem se musela přemáhat,abych knížku vůbec někdy odložila.
Ten konec mě úplně dostal,to co se stalo Marjam a ještě ta poslední slova o tom,že Lajla ví,jak pojmenovat své dítě,pokud to bude dcera.
Myslím,že toile by měla být povinná četba na druhém stupni. Aby si ti puberťáci,kteří si stěžují na to,jak je jídlo v,,blafárně" hnusné,jak je tamta učitelka příšerná a že by nejraději školu úplně zakázali, uvědomili,jaké mají štěstí.
Škoda,že na databázi knih je možné dát pouze pět hvězdiček. Tisíce planoucích sluncí,kterážto knížka mě dostala poutavým a stravitelným způsobem psaní a strhujícím,převelice dojemným dějem a hlubokými,skutečnými postavami, by si zasloužila minimálně deset!!!

05.06.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Hrozně se mi líbila.byla skvěůe napsaná. Bohužel jsem věděla děj dopředu,stejně mě to však bavilo.
A Ritiny články děj značně okořenily- přesto se mi líbí,jak ji nakonec Hermiona vypekla.

21.05.2016 5 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Knížka se mi líbia,Viki byla sympatická a často jsem se s ní ztotožnila.
Nebylo to nic přemrštěně náročného,hezký oddech od dystropie a fantasy.

09.05.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Já si myslím,že byla výborná.
Tris se nechovala vždy logicky-ale upřímně,kdo se vždycky chová logickou cestou.
Líbila se mi její romance s Tobiasem,jak byl něžný a jak se o ni strachoval.
A ten konec,kdy se s ní udobřil,ten byl úplně skvělý.
Kéž bych nevěděla,jak skončí Aliance.
Proto se na ni rychle vrhnu,abych to už měla za sebou,ačkoliv asi budu mít několik dnů depresi.

07.05.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Naprosto úžasná, už se těším na Rezistenci.
Čekala jsem nějaký brak,ale Divergence mě překvapila literární kvalitou a pěkně vymyšleným,ač poměrně jednoduchým příběhem.

28.04.2016 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Velmi emotivní a dobře napsána kniha.

23.04.2016 5 z 5

Jachting od A do Z Jachting od A do Z kolektiv autorů

Skvělá kniha.
Naučila jsem se vázat osmičkový uzel a mnoho dalších.

21.04.2016 5 z 5

Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Veronika Válková

Hezká knížka,ale hodně nespisovná,

21.04.2016 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Zajímavá a velmi dojemná četba.

16.04.2016 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Nádherná kniha. Vlastně jsem si v ní našla jednu z prvních lásek, Brianta (-:
Ale nakonci jsem měla ráda i Doniphana a když málem zemřel, skoro jsem plakala.

08.04.2016 5 z 5

Harry Trottel a posel Talibánu Harry Trottel a posel Talibánu Peter M. Jolin (p)

Já to sice zatím nečetla,ale už ten název je příšerný-jak si někdo může dělat legraci z teroristů,kteří zakzují dívkám chodit do školy a dokonce kvůli tomu postřelili patnáctiletou školačku!
Já jsem hashtag withmalala,takže na toto nikdy ani nesáhnu.

30.03.2016

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná kniha, ke které se určitě ještě vrátím !

26.03.2016 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Promiňte,ale Bible jee těžko hodnotit.
To není kniha o příběhu nebo o stylu psaní, zkrátka někdo věří někdo ne.

17.03.2016

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Moc hezká knížka,už se těším na pokračování.

14.03.2016 5 z 5

Trojská válka: Poseidónův hněv Trojská válka: Poseidónův hněv Veronika Válková

Hezká knížka, ale Bára se občas chová hodně dětinsky, jindy zase dost dospěle.
Pokud však přímo nenávidíte nespisovnou češtinu (já ji neužívám, přesto ji uznávám), kniha není pro Vás.

11.03.2016 4 z 5