Egypt - V nitru pyramidy

Tentokrát atlas poslal Báru do minulosti sice za dne, ale zato ji šoupl skoro doprostřed Nilu, ve kterém se proháněli hladoví krokodýli. Ještě že byl poblíž šťastnou náhodou lovec Maimose! Nebo to snad nebyla náhoda? Je možné, že Maimose na místo přivedla kočičí bohyně Bastet, aby si na Báře krokodýli nepochutnali? Ať tak či onak, zdá se, že Bastet má s Bárou určité plány. Když totiž Bára v jejím chrámu usne, zelenooká bohyně jí ve snu předá tajemný vzkaz: Ušlechtilé srdce a síla lva nechť duši Réovu doprovodí k bílým zdem - zesnulý Velký bůh nesmí zemřít! Sachmet tě volá! Pátrání po smyslu vzkazu přivede Báru, Maimose a jeho bratra Neferiba nejen na stopu spiknutí proti egyptskému králi Menkauréovi (to je další dějepisný švindl, Egypťané vůbec neznají slovo faraon!), ale nakonec až do samého nitra pyramidy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177853/egypt-v-nitru-pyramidy-BpS-177853.jpg 4.576

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti (7.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Grada

Kniha Egypt - V nitru pyramidy

mysik612

Tedy když jsem přečetla to o té oživlé mumii, myslela jsem, že se to bez magie neobejde, ale byla jsem příjemně překvapená. Ale ve chvíli, kdy se Bára snažila Neferibovi vysvětlit, že se před ním nehodlá svlékat, to jsem jí vážně nezáviděla.

lemur007

Kniha je zajímavá a dozvíte se v ní spoustu věcí o tom jak se žilo v Egyptě.

oskli

Další ze skvělých knih o Báře. Egypt mi přišel skoro tak výborný jako Pompeje. Krásně vyprávěný příběh o životě ve starověkém Egyptě, pro děti i napínavá detektivní zápletka s vraždou panovníka. Od přečtení knihy už syn neříká pyramidám pyramidy a faraonům faraoni :-D Doporučuji stáhnout si i pracovní listy, díky nim se po přečtení knihy můžete ještě trochu zdržet ve starověkém světě a najít s dětmi další informace.

PaniWiga
21.10.2018

Pěkná kniha. Ač je určená hlavně mládeži, nezklame ani dospělého čtenáře.

zuzana4291
09.01.2018

Knihu jsem četla, protože ji má syn jako povinnou četbu. A musím říct, že je to moc hezky napsané a nenásilné získání vědomostí. Takže se člověk dozví velmi zajímavé věci, které ani nevěděl. Nebo si je opráší.

Annna333
28.07.2017

Super kniha. A dozvěděla jsem se i něco o Egyptě.

any333
28.06.2017

Další díl z poučné série o cestách do minulosti. Tentokrát jsem mohla společně s Bárou přicházet na okolnosti z Egyptské(nebo spíš Taketmetské?) mytologie a tuším, že takové základy mi stačit nebudou. Tahle kniha mě příměla, abych se v nejbližší době poohlédla po nějakých obsáhlejších mytologických osudech.
A co se týče Maimose, nečekala jsem, že na konci tak znenadání objeví. Byla jsem překvapená stejně jako Neferib s Bárou.

Bulba
13.08.2016

Pěkná kniha ze série Kouzelný atlas, autorka dokáže velice působivě vyprávět.