Egypt - V nitru pyramidy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tentokrát atlas poslal Báru do minulosti sice za dne, ale zato ji šoupl skoro doprostřed Nilu, ve kterém se proháněli hladoví krokodýli. Ještě že byl poblíž šťastnou náhodou lovec Maimose! Nebo to snad nebyla náhoda? Je možné, že Maimose na místo přivedla kočičí bohyně Bastet, aby si na Báře krokodýli nepochutnali? Ať tak či onak, zdá se, že Bastet má s Bárou určité plány. Když totiž Bára v jejím chrámu usne, zelenooká bohyně jí ve snu předá tajemný vzkaz: Ušlechtilé srdce a síla lva nechť duši Réovu doprovodí k bílým zdem - zesnulý Velký bůh nesmí zemřít! Sachmet tě volá! Pátrání po smyslu vzkazu přivede Báru, Maimose a jeho bratra Neferiba nejen na stopu spiknutí proti egyptskému králi Menkauréovi (to je další dějepisný švindl, Egypťané vůbec neznají slovo faraon!), ale nakonec až do samého nitra pyramidy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177853/egypt-v-nitru-pyramidy-BpS-177853.jpg 4.585
Série

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti 7.

Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Egypt - V nitru pyramidy

Přidat komentář
inachisio
28. srpna

Krásné barvité vyprávění o dobrodružství v Egyptě, které malému čtenáři přiblíží život této vyspělé civilizace.

TheMelorry
26. srpna

Další Bářino putování, tentokrát ve starověkém Egyptě, mě opravdu velmi mile překvapilo. Příběh je svižně napsaný, vysvětluje zásadní informace spojené s Egyptem a smaozřejmě nechybí krásné popisy prostředí. Autorka má dar spojit historii (která je v tomhle případě zajímavá sama o sobě) a dobrodružný příběh tak, že mladší čtenář i ten dospělý napjatě čte, vše prožívá s hlavními hrdiny, pobaví se a zároveň pochytá mnoho vědomosti.


Halt468
08. února

Super!

Andi
03.08.2019

Pěkný příběh, snad se mi zdál trošku zmatený, mnoho jmen které zněly stejně, rozhodně bych do příběhu pro děti nezahrnula (spoiler) smrt jedné z hlavních postav. Ráda tuhle sérii čtu, s chutí se pustím i do dalšího Bářina dobrodružství.

mysik612
26.06.2019

Tedy když jsem přečetla to o té oživlé mumii, myslela jsem, že se to bez magie neobejde, ale byla jsem příjemně překvapená. Ale ve chvíli, kdy se Bára snažila Neferibovi vysvětlit, že se před ním nehodlá svlékat, to jsem jí vážně nezáviděla.

lemur007
26.05.2019

Kniha je zajímavá a dozvíte se v ní spoustu věcí o tom jak se žilo v Egyptě.

oskli
09.04.2019

Další ze skvělých knih o Báře. Egypt mi přišel skoro tak výborný jako Pompeje. Krásně vyprávěný příběh o životě ve starověkém Egyptě, pro děti i napínavá detektivní zápletka s vraždou panovníka. Od přečtení knihy už syn neříká pyramidám pyramidy a faraonům faraoni :-D Doporučuji stáhnout si i pracovní listy, díky nim se po přečtení knihy můžete ještě trochu zdržet ve starověkém světě a najít s dětmi další informace.

PaniWiga
21.10.2018

Pěkná kniha. Ač je určená hlavně mládeži, nezklame ani dospělého čtenáře.

1

Doporučujeme

Saeculum
Saeculum
Patnáctiletý kapitán
Patnáctiletý kapitán
Karlík a továrna na čokoládu
Karlík a továrna na čokoládu
Černé znamení
Černé znamení