Egypt - V nitru pyramidy

Tentokrát atlas poslal Báru do minulosti sice za dne, ale zato ji šoupl skoro doprostřed Nilu, ve kterém se proháněli hladoví krokodýli. Ještě že byl poblíž šťastnou náhodou lovec Maimose! Nebo to snad nebyla náhoda? Je možné, že Maimose na místo přivedla kočičí bohyně Bastet, aby si na Báře krokodýli nepochutnali? Ať tak či onak, zdá se, že Bastet má s Bárou určité plány. Když totiž Bára v jejím chrámu usne, zelenooká bohyně jí ve snu předá tajemný vzkaz: Ušlechtilé srdce a síla lva nechť duši Réovu doprovodí k bílým zdem - zesnulý Velký bůh nesmí zemřít! Sachmet tě volá! Pátrání po smyslu vzkazu přivede Báru, Maimose a jeho bratra Neferiba nejen na stopu spiknutí proti egyptskému králi Menkauréovi (to je další dějepisný švindl, Egypťané vůbec neznají slovo faraon!), ale nakonec až do samého nitra pyramidy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177853/big_egypt-v-nitru-pyramidy-BpS-177853.jpg 4.5114

Kniha Egypt - V nitru pyramidy

martin č.

Manželka učí na ZŠ dějepis, dcerám čteme báječný komiks Petra Kopla Morgana a Morgavsa, tak jsme o téhle sérii měli povědomí už delší dobu. Nakonec si žena (a dětem do školy) pořídila díl o pravěku a tento starověký Egypt, protože jí nejstarší dějiny nejsou až tak blízké a chce je dětem přiblížit také co nejlépe.
Já se naopak ve starověku vrtám už snad třicet let, tak jsem po egyptském dobrodružství školačky Báry hned sáhl. Po dvou třetinách mě sice tolik nebavila dějová linka příběhu, ale konec to rozhodně napravil.

Za co ale dávám absolutorium, to je vzdělávací rovina, přiblížení doby i závěrečný přehled včetně literatury, kterou Bára na závěr listuje. Vysvětlení odlišné filosofie písma, množství a složitosti egyptských bohů, způsobu myšlení, to vše je na podtrženou jedničku. Zúročuje se tu beze sporu to, že autorka je v jedné osobě historik, klasický filolog i pedagog dějepisu zároveň a spisovatelství je vlastně jejím dlouholetým koníčkem. Díky, paní Válková, za to!
Mmch. jsem přesvědčený, že je to jediný román na světě (no dobře - tak aspoň přeložený do češtiny), zasazený do vlády (SPOILER) faraona Menkaurea.

Sumeček
02.12.2021

moc hezké

cibulka 8
21.06.2021

Jsem máma a tak mě zajímá, co moje děti čtou. Od pohádek jsme přešli ke knihám pro mládež. Někdy mi děti nějakou knihu sami doporučí a někdy čtu nějakou knihu já s předstihem, abych na oplátku mohla (ne)doporučit něco jim. Musím říct, že ačkoliv nejsem cílová skupina, knížky mě opravdu baví. Konkrétně tahle byla neskutečně napínavá od začátku až do konce. Jsem šťastná, že máme v Čechách takhle nadané autory.

Amifa
09.06.2021

Máme teď doma "Egyptské období" a toto byla první kniha od této autorky a určitě né poslední. Kniha mě i děti velmi bavila, úžasný popis tehdejší doby, zajímavý a napínavý příběh.

inachisio
28.08.2020

Krásné barvité vyprávění o dobrodružství v Egyptě, které malému čtenáři přiblíží život této vyspělé civilizace.

TheMelorry
26.08.2020

Další Bářino putování, tentokrát ve starověkém Egyptě, mě opravdu velmi mile překvapilo. Příběh je svižně napsaný, vysvětluje zásadní informace spojené s Egyptem a smaozřejmě nechybí krásné popisy prostředí. Autorka má dar spojit historii (která je v tomhle případě zajímavá sama o sobě) a dobrodružný příběh tak, že mladší čtenář i ten dospělý napjatě čte, vše prožívá s hlavními hrdiny, pobaví se a zároveň pochytá mnoho vědomosti.

Halt468
08.02.2020

Super!

Andi
03.08.2019

Pěkný příběh, snad se mi zdál trošku zmatený, mnoho jmen které zněly stejně, rozhodně bych do příběhu pro děti nezahrnula (spoiler) smrt jedné z hlavních postav. Ráda tuhle sérii čtu, s chutí se pustím i do dalšího Bářina dobrodružství.