Pozdvižení v Pompejích

Kouzelný atlas tentokrát přenese Báru do Pompejí, kde ještě vládne doba otroctví. Společně s Bárou zažijete napínavé dobrodružství plné záhad a nečekaných odhalení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84825/big_pozdvizeni-v-pompejich-sCi-84825.jpg 4.6120

Kniha Pozdvižení v Pompejích

martin č.

(+ SPOILER) Stejně jako několik dalších čtenářů pode mnou nejsem ani omylem cílovou skupinou, přesto mě tahle série neuvěřitelně chytla. Tuhle knížku jsem shltnul jako čtvrtou v pořadí a první, která překročila náš letopočet (po pravěku, Mezopotámii a Egyptu). V Pompejích se na rozdíl od předchozích titulů odehrává více známých románů, ale propojení hravého děje a vzdělávací roviny je opět vynikající.
Možné SPOILERY: Perfektně je vysvětlen princip římských jmen, postavení otroků, vlády v jednotlivých městech. Popis gladiátorů nevím, zda platil po celá staletí a všude, každopádně, ten co je tu popsaný se opírá o skutečné archeologické nálezy a rozbory gladiátorskcýh škol kdesi v Turecku, včetně toho, čím se gladiátoři stravovali. Holconiové byl skutečný významný pompejský rod. Město Pompeje je popsáno vůbec perfektně, tu knihu o nich zmíněnou na konci mám doma také ;-) https://www.databazeknih.cz/knihy/pompeje-pruvodce-starovekym-mestem-297638

Terka_Bohmova
28.11.2021

Bára si hodlá prodloužit prázdniny a tak použije svůj kouzelný atlas, který ji přenese do Pompejí na otrocký trh jako otrokyni. Bára pak musí sloužit svému pánovi a přibližně po měsíci už začíná proklínat svůj nápad si prodloužit prázdniny :)
V knížce byla spousta zajímavých věcí, které v té době lidé přes den dělali. Hodně mě zaujalo vyrábění nití z ovčí vlny. To moje maminka doma taky dělala, s cédéčkem na klacku :)

Helianthus
08.04.2021

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina pro tuto knihu, moc se mi příběh Báry v druhém díle líbil, za mě lepší než první díl. Opět krásně napsané a nenásilnou podobou se člověk dozví spoustu zajímavých informací o životě v Pompejích.

Lassie777
10.11.2020

Opravdu pěkně napsaná knížka.Vůbec nevadilo, že jsem začala tímto dílem aniž bych četla první. Bára je velmi sympatická. Kouzelný atlas ji tentokrát přenese do Pompejí, kde se stane otrokyní. Líbí se mi, že to nebylo napsané jako v učebnicích, a přesto jsem se dozvěděla něco o Pomejích. Opravdu skvělý příběh. Určitě si přečtu další díly.

Isew
13.09.2020

Druhý díl dobrodružství Báry. Moc se mi do něj nechtělo a přeskočila jsem ho. Následně mě můj vrozený smysl pro řád donutil si knihu přečíst. A vůbec nelituji. Měla jsem vydání, kde se na obálce skvěl velký nápis Řím. Což je mé oblíbené období. Pompeje mám spojené s katastrofou. .A to byl asi důvod, proč jsem se knize vyhýbala. Tento díl považuji za zatím nejlepší ze série. Reálie starověké domácnosti, pánů i otroků. Způsob života a myšlení. Pro děti naprosto ideální. Už se těším na další díl.

Halt468
08.02.2020

Dokonalé.

kuba2572
04.01.2020

V jakém století se to odehrává

š.m.i.k
24.10.2019

Líbilo ;) nenásilné vyprávění o Pompejích, které děti seznámí s trochou historie. Navíc jsou vtažené do děje pomocí detektivní zápletky, takže jsou zvědavé, jak to bude dál. Hezky se to četlo i mně. Byla to naše první Bára, ale určitě ne poslední.