Egypt - V nitru pyramidy

Egypt - V nitru pyramidy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177853/bmid_egypt-v-nitru-pyramidy-BpS-177853.jpg 4 150 28

Tentokrát atlas poslal Báru do minulosti sice za dne, ale zato ji šoupl skoro doprostřed Nilu, ve kterém se proháněli hladoví krokodýli. Ještě že byl poblíž šťastnou náhodou lovec Maimose! Nebo to snad nebyla náhoda? Je možné, že Maimose na místo přivedla kočičí bohyně Bastet, aby si na Báře krokodýli nepochutnali? Ať tak či onak, zdá se, že Bastet má s Bárou určité plány. Když totiž Bára v jejím chrámu usne, zelenooká bohyně jí ve snu předá tajemný vzkaz: Ušlechtilé srdce a síla lva nechť duši Réovu doprovodí k bílým zdem - zesnulý Velký bůh nesmí zemřít! Sachmet tě volá! Pátrání po smyslu vzkazu přivede Báru, Maimose a jeho bratra Neferiba nejen na stopu spiknutí proti egyptskému králi Menkauréovi (to je další dějepisný švindl, Egypťané vůbec neznají slovo faraon!), ale nakonec až do samého nitra pyramidy.... celý text

q-wert
29.05.2016

Je to velice pěkná kniha. ;-)

Viki22
08.11.2015 4 z 5

Moc hezké stejně jako ostatní díly:-)

annamc
16.09.2015 4 z 5

Moc hezké,napínavé,byla to druhá kniha z této série kterou jsem četla a moc se mi líbila:)

šošana-lilie
24.10.2014

Hezký příběh o egypťanech...

DračiceLaura
15.08.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Sice to mělo takový natahující začátek, ale pak se děj rozeběhl.

Johča
12.05.2014 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Zatím to byla nejlepší kniha jakou jsem kdy četla :-)

Nemesis Moriko
11.02.2014 4 z 5

Knihu jsem četla a připadá mi moc hezká, autorce se tento díl povedl:)
Ale musím souhlasit s Brambram, Bára tu je - stejně jako v ostatnéch dílech - hrozně zabedněná a já si u toho rvu vlasy - jsem o tři dny mladší než Bára (a o ročník výš) a čumím na to, co si všechno z těch cest musla zjišťovat - namátkově z jiných dílů - kdy skončila 2. světová, kde je Island.. panebože!:D

Brambram
19.01.2014 4 z 5

Zase výborná sonda do historie, nápad jak přiblížit dějepis dnešním dětem formou Bářiných cest do minulosti pomocí kouzelného atlasu, je super. Mě, jako dospělou, irituje Bářina neznalost či zabedněnost, pořád si říkám, že tohle a tamto by dítě jejího věku mělo vědět i bez toho, že se to učí ve škole. Jenže všeobecný přehled dětí klesá tak nějak obecně, setkala jsem se i s případem, kdy při soutěži v knihovně páťáci netušili, že 6.ledna jsou Tři králové, nedejbože, že by znali jejich jména. Takže asi ta zabedněnost holt odpovídá dnešním šesťákům, bohužel... Už i proto by si děti tuto sérii určitě měly přečíst.