Za Marie Terezie: zamilovaný dragoun

Život na vesnici v době panování císařovny Marie Terezie vypadá celkem poklidně, jako by jedinou mrzutostí byla robota na panském a jediným povyražením tancovačka v hospodě. Ale ve skutečnosti je to jinak. Hanči z největšího statku nutí otec do sňatku proti její vůli a Vojtu, sirotka, který se po Hanči může uvzdychat, chce zase otčím připravit o střechu nad hlavou. Práci mu usnadní právě Hančin otec, který nechá Vojtu odvést ke dragounům, aby mu za Hančí neběhal. Takovou nespravedlnost nemůže Bára nechat jen tak. Jenže peníze na to, aby Vojtu z vojny vyplatila, nemá. Pak si vzpomene na písničku, ve které se zpívá sama královna ceduličku psala, aby šohajka z té vojny dostala, a rozhodne se, že Vojtovi vyprosí milost přímo u Marie Terezie. Do Vídně ovšem musí pěšky, cesta je dlouhá a nebezpečná, kdo ví, jestli se tam vůbec dostane... První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201129/za-marie-terezie-zamilovany-dragoun-201129.jpg 4.4102

Kniha Za Marie Terezie: zamilovaný dragoun

Elulilinka1
09.04.2021

Ano, ano, ano! Autorka opět nezklamala a jako velký milovním historie a dějin českých zemí můžu jen doporučit.

allebra
16.03.2021

Sérii "Dobrodružné výpravy do minulosti" čteme postupně s vnučkou a moc se nám líbí, ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběhy jsou velmi zajímavě psané, zaujmou děti i dospělé. Výpravy 12. leté Báry nám zábavnou formou přiblíží různé historické okamžiky tak, že nám zůstanou v paměti.

Halt468
08.02.2020

Dokonalé.

mysik612
13.07.2019

Ne tak dobrá jako ostatní, ale přesto se mi moc líbila

oskli
09.04.2019

My prostě milujeme Báru. Vždycky, když chci k večernímu čtení změnit knihu, jsem vyvedena z omylu. Bárovky prostě nejsou jen pro holky, osmiletý syn je zbožňuje. První díl Marie Terezie syna nadchnul už tím, že se odehrává v jižních Čechách, skoro kousek od nás :-) A příběh je výborný, ať už jde o popis života na venkově v 18. století, robotu, nevolnictví, odvod na nekončící vojnu... Rozhodně další bárovka, kterou stojí za to mít v doma v knihovně.

Madli
01.08.2018

Krásná kniha a moc se mi líbí. Přečtu i další díly.

superleontynka
30.03.2018

Krásný příběh, jako všechny ostatní Bárovky!

chrastitko
28.05.2017

Nejlepsi knizka z teto rady i s pokracovanim ,moc me bavila