Karel IV. - Příběh českého krále

Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství. Příběh dvanáctileté Báry, která se ocitne v minulosti, je zároveň příběhem teprve čtrnáctiletého budoucího českého krále a římského císaře Karla IV. Na půdě starého domu, do kterého se právě s rodiči přistěhovala, najde Bára podivný starý atlas. Poznává mapy jednotlivých světadílů, přesto vypadají jinak než ve školním atlase. Když se pak jedné mapy dotkne, půda zmizí a Bára se ocitá přímo na královském dvoře ve středověké Paříži. A první koho potká je mladík, který se jí představí jako Karel. Zmíní se sice o tom, že brzy přijede i jeho otec Jan Lucemburský, ale Bára dávala ve škole při dějepisu pozor jen občas... V závěru knihy si Bára do deníčku poznamenává důležitá data a události z Karlova života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69244/big_karel-iv-1kL-69244.jpg 4.5192

Kniha Karel IV. - Příběh českého krále

Ajrad1981

Protože už jsem dřív četla Osudový turnaj, obsah pro mě nebyl překvapením, což je trochu škoda. Ale mě stejně spíš zajímal úplný začátek, jak Bára našla atlas a tak. To mě ale trochu zklamalo, našla ho prakticky na první dobrou, přestože byl zahrabaný v hloubi půdy. Trochu víc prozkoumávání domu by neškodilo. A pak mě trochu překvapilo, že se Báře nový dům líbí. Z těch dvou knih, co jsem zatím četla, jsem nabyla dojmu, že jím vůbec není nadšená, protože se musela odstěhovat od svých kamarádů. Tak jsem se asi spletla. Nebo Bára změnila názor.

kykiryki28

Už je to přes 10 let, co jsem četla druhý díl této série (Pozdvižení v Pompejích), a tak jsem si řekla, že bych mohla přečíst celou sérii (nebo se alespoň o to pokusit). Studuji momentálně na univerzitě obor historii a v budoucnu bych ráda vyučovala na ZŠ dějepis, tak mě velmi zaujala myšlenka pojmout nejenom české dějiny takovouhle formou a zakomponovat je do knížek pro děti. Je to zároveň zábavné a poučné. A doufám, že v tom autorka bude nadále pokračovat!

První díl se mi moc líbil. Český středověk je velmi pozoruhodný a bylo zajímavé se podívat "pod pokličku" kdysi mladého Karla IV.

Kuxka
05.07.2021

Milá avšak krátká knížečka. Zklamaly mě Karlovy názory, ale ty měli v té době asi všichni. Myslím, že se mi nelíbila tak moc, jako třeba Japonsko - geiša a samuraj, ale pořád byla hezká.

Helianthus
13.03.2021

Za mě super příběh pro starší děti, kde se zároveň i něco naučí o historii. Každý se zde najde něco, co pro něj bude zajímavé. Moc pěkný nápad a podání.

cibulka 8
31.05.2020

Prima příběh pro starší děti. Děvčata tam najdou romantiku a kluky zase bude zajímat rytířské klání. Navíc se toho i hodně dozví a naučí. Moc se mi líbí nápad s kouzelným atlasem,díky kterému může Bára cestovat časem. Prostě super dobrodružství.

Vickie
18.05.2020

Hezké! Kniha se mi moc líbíla.

stelloušek
22.02.2020

Líbilo se mi, že tam byly dějiny, protože je mám ráda.

Halt468
08.02.2020