Karel IV. - Příběh českého krále

Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství. Příběh dvanáctileté Báry, která se ocitne v minulosti, je zároveň příběhem teprve čtrnáctiletého budoucího českého krále a římského císaře Karla IV. Na půdě starého domu, do kterého se právě s rodiči přistěhovala, najde Bára podivný starý atlas. Poznává mapy jednotlivých světadílů, přesto vypadají jinak než ve školním atlase. Když se pak jedné mapy dotkne, půda zmizí a Bára se ocitá přímo na královském dvoře ve středověké Paříži. A první koho potká je mladík, který se jí představí jako Karel. Zmíní se sice o tom, že brzy přijede i jeho otec Jan Lucemburský, ale Bára dávala ve škole při dějepisu pozor jen občas... V závěru knihy si Bára do deníčku poznamenává důležitá data a události z Karlova života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69244/karel-iv-1kL-69244.jpg 4.4131

Kniha Karel IV. - Příběh českého krále

Vickie
18.05.2020

Hezké! Kniha se mi moc líbíla.

Halt468
08.02.2020

Dokonalé.

Elulilinka1
14.05.2019

Kniah byla opravdu skvělá a díky ní jsem se dozvěděla opravdu hodně nových věcí. Dějepis úplně miluju a tak byla kniha jako stvořená pro mě :)

otula
06.05.2019

Hezky pojatá učebnice dějepisu :-) Příjemné čtení, u něhož si čtenář rozšíří obzory a dozví se věci, které v učebnicích dějepisu nebyly. Rád si přečtu další díly.

Leila_05
14.03.2019

Knížka se mi líbila, hrozně jsem se do toho příběhu v žila a nejvíc mě bavilo, jak Bára se ocitla jinde například u Karla IV.Moc historické knížky nečtu, ale zase tahle mě bavila zatím nejvíc????

Ťulda27
06.03.2019

Čtivé i pro dospělé ????.

lemur007
23.01.2019

Super kniha

Greena
06.01.2019

Bára se s rodiči přestěhuje do velkého starého domu se zahradou. Na půdě objeví kouzelný atlas, který ji přenese do minulosti, v případě této knihy do středověku. Dostane se na královský hrad, kde se seznámí s mladým Karlem IV. Společně pak prožijí nejedno nečekané setkání a dobrodružství.
Bára prokáže, že se umí chovat statečně a umí být velice odvážná.
Když se z dobrodružné výpravy vrátí zpět do současnosti a ocitne se na půdě vedle knihy a kočky Barči, vrátí se do stejného času, který předtím opustila.
Paní spisovatelka Veronika Válková napsala a píše mnoho poutavých knih pro děti, ve kterých je provádí historií. Knihy jsou skvělé, poučné a děti je mají rády.
Pokud chcete poznat mladého Karla IV., pojďte se začíst…