Marie Terezie : tajnosti císařských komnat

Bára si myslela, že jediná věc, kterou musí na královském zámku zařídit, je získat od Marie Terezie propouštěcí list z vojny pro svého kamaráda Vojtu. Jenže situace se poněkud zkomplikovala jednak Bářiným nerozumným přáním zkusit prožít pár dní jako princezna, jednak záhadným soubojem, jehož náhodnou svědkyní se stala, a také příchodem tajuplného nočního návštěvníka do jejích komnat. Bára tedy musí ještě vypátrat, s kým se to královna po nocích tajně schází, zorganizovat dostaveníčko arcivévodkyně Marianny s francouzským vikomtem a zařídit, aby Marie Terezie NEZAVEDLA povinnou školní docházku... Přitom zjišťuje, že mít hromadu sourozenců není taková paráda, jak si myslela, a že princezny mají režim jako v polepšovně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206901/marie-terezie-tajnosti-cisarskych-k-206901.jpg 4.757

Kouzelný atlas Putování časem / Dobrodružné výpravy do minulosti 9.

Pro děti a mládež
Vydáno, Grada

Kniha Marie Terezie : tajnosti císařských komnat

oskli
09.04.2019

Druhý díl Marie Terezie je více pro holky - užijí si popis života na zámku, nepohodlného oblékání, románku mezi dcerou Marie Terezie a francouzským vikomtem, ale ani kluci se nenudí. Popis prostředí a života je totiž jako vždycky výborný, chytlavý a dostatečně zajímavý, aby zaujal holky, kluky a dospěláky :-)

lemur007
18.01.2019

Je to moc pěkná kniha.

any333
27.10.2017

Tahle kniha mi zase dala spoustu zajímavostí z mého oblíbeného dějepisu, za což jsem velmi ráda, protože pak můžu svými debatami s učitelem zachraňovat třídu před zkoušením. Ale ne, prostě mě ta minulost jednoduše baví.
Ale nyní ke knize; řekla bych, že to Bářino přání být princeznou tam autorka vsadila hlavně proto, aby vůbec díl vznikl, ale nebudu se v tom pitvat, koneckonců to byl dobrý důvod, jinak by nám byla doba Marie Terezie o něco méně známá.
Zajímalo by mě, jestli se autorka řídila charaktery mladých královniných dětí, protože kdyby ano, byl by to slušný mazec. Asi nejvíc jsem se těšila na odtajnění záhady Mefista - protože jsem kvůli významu toho titulu začala všechny jeho nositele ve skrytu zbožňovat - takže se u mě vyskytlo lehké zklamání, že se z něj nevyklubal třeba nějaký svůdník, ale nevadí. Každopádně Bářinu poznámku o opileckém Hamletovi si budu pamatovat ještě hodně dlouho.
A taky se mi líbilo, že konec pro Vojtu nebyl tak sluníčkový, ale drsný jako z normálního života. Za to velké plus.

MirijamFrankl
27.07.2017

Báječná kniha se sympatickými postavami, zajímavými reáliemi a je k tomu nádherně napsaná. Hodně se mi líbil detailní popis rozvrhu malé arcivévodkyně a postava Lízy, ačkoliv sama sebe bych spíš přirovnala k Marianě.
Taky ilustrace považuji za neobyčejně zdařilé.
Děkuji vám, pí. Válková a pane Kople.

RMpepsi
16.10.2016

nejjjjjjjjjjjj

Vikinka35
25.09.2016

Super!

Zigamviro
07.03.2016

Nádhera. Já i moje 10-tiletá dcera jsme z dvou dílů Marie Terezie nadšeni. Jsem překvapen kolik historických reálií si dcerka z těchto poutavých knih pamatuje. Děkuju autorce.

cialexa
16.09.2015

Nádherná kniha pro náctileté, která ale pohladí po duši i překvapí informacemi i dospělé. Moc ráda jsem si přečetla všechny knihy z řady Bářina kouzelného atlasu a moc se těším na nové díly! (Začala jsem je číst od dílu z Egypta, protože mám Egypt ráda, a zaujaly mě všechny :-))