Táta Sekáč

Šest desetiletí prověřilo oblíbenost netradičního dívčího románu americké autorky, napsaného ve formě dopisů (a mimochodem kdysi dávno zfilmovaného s Garry Cooperem v hlavní roli). Osudy nadané a zvláštním druhem humoru oplývající dívky, které neznámý mecenáš pomůže ze sirotčince a zaplatí jí za vzdělání, prožívaly už celé generace dětí i dospělých....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32808/tata-sekac-lWq-32808.jpg 4.477

Daddy-Long-Legs (1912)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

Magdalena5

v dospívání mě kniha minula, teď se k ní ráda vracím

bábuška
17.02.2017

Krásné i dojímavé čtení nejen pro dívky, můžeme se k němu vracet i po letech.

janik27
12.11.2016

Hezká knížka, vracím se k ní tak nějak pravidelně každé desetiletí svého života a vždy najdu něco nového...

evaze
28.09.2016

Kniha je v naší rodině velmi oblíbená, ovšem v překladu Milady Lesné - Krausové s názvem Tatíček Pavouk z r. 1920. Na nový překlad si nemohu zvyknout. Zajímalo by mne, kolik filmů na daný námět existuje. Slyšela jsem, že dokonce existuje němý film podle knihy, zřejmě r. 1916. Neví někdo?
K recenzi ovšem nutno podotknout, že kniha není z 30. let. Vyšla poprvé v roce 1910 nebo 1912.

MirijamFrankl
02.08.2016

Kniha byla půvabná a velmi dobře se četla,až na to,že jsem od poloviny knížky věděla,kdo je Táta Sekáč.
Jinak vřele doporučuji pro dospívající slečny!!!

muchomurka
18.06.2016

Naprosto skvělý příběh, ke kterému se již od dětství vždy jednou za čas vrátím a celý ho přečtu znovu. Vždy na jeden zátah. Sice vím, jak to dopadne, ale přesto mě čtení neskutečně těší, užívám si ho. A tím, že vím, jak to dopadne, bavím se Judynými dopisy i když jinak než poprvé. Kdyby jen věděla. :D

AnetaM
13.04.2016

Docela hezká knížka, kdybych už asi od poloviny nečekala, jak to dopadne. Né že bych si přečetla konec, jenom mě to napadlo, a přišlo mi, že to musí pochopit už každý.
Hrdinka byla vtipná a "táta Sekáč" samozřejmě taky.
Doporučuji. i když pro mladší hrdinky-četla jsem v 11. nebo 10. letech.

TaLu
11.08.2015

Kniha, která podle mne patří do knihovničky, i když jsem ji prvně četla tak v 11. letech.
Netradiční kniha, vytvořená pomocí dopisů umožní čtenářům nakukovat trochu jinak do životů těch, o kterých ( kterým) se píše.
Že by moji touhu psát dopisy podpořila i četba této knihy ?
Dost možná :o)

vercama
31.10.2014

Četla jsem poprvé ve dvanácti a potom ještě mockrát, umí pohladit a mám ji schovanou pro dceru, až k ní doroste.

Majulenkaa
31.10.2014

Tátu Sekáče jsem četla prvně asi ve svých 10 letech. Dodnes dobře nemůžu říci, zda mě více baví styl, jakým je kniha napsána nebo zda mě baví ta mírně romantická příběhová linka. Ráda se k této tenounké knížce vracím, a to hlavně pokud se chci u knihy uvolnit a užít si chvíli klidu a pohody.

adelinka
07.04.2014

Judy je mladé dievča vychovávané v sirotinci. Mala šťastie a jeden vplyvný a bohatý človek jej poskytne vzdelanie (predtým mali toto šťastie len chlapci). Judy nevie kto to je, podmienka bola, že zostane v utajení, ďalšia podmienka bola, že Judy bude písať pravidelné listy tomuto dobrodincovi, cez jeho tajomníka.....príbeh je vlastne zostavený len z listov, ktoré píše Judy....veľmi zaujímavé čítanie.....

bookcase
05.02.2014

Taková milá knížka :). Líbila se mi - námět i finále celého románu.

Elien
15.07.2013

Mile napsaná knížka, která mě vždy povzbudila, dojala a hlavně rozesmála :-)

kattyV
15.02.2013

Moje oblíbená kniha z dospívání. Ano, je to dívčí román, ale vtipná hrdinka mu dodává ten správný říz. Sé čtyřmi roky vysokoškolských studií Jerushy - Judy se seznámíme tak, je vidí ona sama a jak o nich píše tatíčkovi Sekáčovi, svému mecenáši, který ji studia platí. Nic o něm neví, nezná ho, ale udělá si z něho důvěrníka. Závěr může překvapit a nebo taky ne. Třeba vás rozuzlení napadne už při čtení. Knížka sice byla napsána už dávno, ale je vtipná a stále svěží.

Yalka
03.01.2013

Opravdu bezvadný dívčí románek. Svěže napsaný. Judy si prostě musíte zamilovat.

vikaa
15.08.2012

Tak tuhle knížku jsem zbožňovala a s hlavní hrdinkou Judy jsem všechno prožívala. Vždycky mě dostala do dobré nálady.

shenandoah
03.04.2011

Nevím, kdo psal na knihu anotaci, ale film s G. Cooperem jsem nikde nenašla. Kromě tady již uvedeného filmu byla tato kniha adaptována ještě v těchto letech: 1931, 1935 (Curly Top), 1938 (Nizozemí), 1955 (muzikál), 1990 (japonský animovaný seriál), 2005 (Korea).

Alix

Jeden ze správních radů útulku pro sirotky, si překvapivě vybere sirotka - dívku a pošle ji na studia. Má ale pár podmínek. Dívka musí mít dobrý prospěch, jednou za měsíc mu musí napsat dopis, ve kterém ho bude informovat o svých výsledcích a nikdy se s ním nesmí setkat. Mladá dívka ale nikoho na světě nemá, tak svá přání, myšlenky i city, vyjadřuje právě v těch dopisech. A stále víc a víc touží svého dobrodince poznat.