Táta Sekáč

Šest desetiletí prověřilo oblíbenost netradičního dívčího románu americké autorky, napsaného ve formě dopisů (a mimochodem kdysi dávno zfilmovaného s Garry Cooperem v hlavní roli). Osudy nadané a zvláštním druhem humoru oplývající dívky, které neznámý mecenáš pomůže ze sirotčince a zaplatí jí za vzdělání, prožívaly už celé generace dětí i dospělých....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32808/tata-sekac-lWq-32808.jpg 4.478

Daddy-Long-Legs (1912)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Táta Sekáč

LuuKlein

Již několikrát přečtená, ale stále nová..

Magdalena5
30.04.2018

v dospívání mě kniha minula, teď se k ní ráda vracím

bábuška
17.02.2017

Krásné i dojímavé čtení nejen pro dívky, můžeme se k němu vracet i po letech.

janik27
12.11.2016

Hezká knížka, vracím se k ní tak nějak pravidelně každé desetiletí svého života a vždy najdu něco nového...

evaze
28.09.2016

Kniha je v naší rodině velmi oblíbená, ovšem v překladu Milady Lesné - Krausové s názvem Tatíček Pavouk z r. 1920. Na nový překlad si nemohu zvyknout. Zajímalo by mne, kolik filmů na daný námět existuje. Slyšela jsem, že dokonce existuje němý film podle knihy, zřejmě r. 1916. Neví někdo?
K recenzi ovšem nutno podotknout, že kniha není z 30. let. Vyšla poprvé v roce 1910 nebo 1912.

MirijamFrankl
02.08.2016

Kniha byla půvabná a velmi dobře se četla,až na to,že jsem od poloviny knížky věděla,kdo je Táta Sekáč.
Jinak vřele doporučuji pro dospívající slečny!!!

muchomurka
18.06.2016

Naprosto skvělý příběh, ke kterému se již od dětství vždy jednou za čas vrátím a celý ho přečtu znovu. Vždy na jeden zátah. Sice vím, jak to dopadne, ale přesto mě čtení neskutečně těší, užívám si ho. A tím, že vím, jak to dopadne, bavím se Judynými dopisy i když jinak než poprvé. Kdyby jen věděla. :D

AnetaM
13.04.2016

Docela hezká knížka, kdybych už asi od poloviny nečekala, jak to dopadne. Né že bych si přečetla konec, jenom mě to napadlo, a přišlo mi, že to musí pochopit už každý.
Hrdinka byla vtipná a "táta Sekáč" samozřejmě taky.
Doporučuji. i když pro mladší hrdinky-četla jsem v 11. nebo 10. letech.

zfilmováno romány v dopisech dopisy

Jean Webster

Jean Webster