Seznámení

Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah... Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. První díl z připravované trilogie „Osm světů“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177081/osm-svetu-osm-svetu-seznameni-xAd-177081.jpg 3.5148

Osm světů 1.

Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Seznámení

31.08.2019

Kniha se mi vážně moc líbila. Nemám co dodat je nej.

Robie
25.08.2019

První díl Osmi Světů jsem přečetl již před časem a teď mám rozečtenou 2. knihu. Proto se krátce vracím k prvnímu dílu. Obával jsem se, že druhý díl bude, jak se to někdy se stane, jenom již odvarem prvního. Ale musím uznat, že autorka se správně rozjela a druhá kniha této série je vylepšením první knihy a velmi poctivým. A to vůbec neberu v potaz její věk. Rob

Mamosvain
03.06.2019

Nevím proč, ale po přečtení druhých dvou dílů si tenhle první u mně vyžádal připravení o pátou hvězdičku. Pravděpodobně kvůli tomu, že autorka přeci jen byla v době psaní ještě velmi mladá, ale to nevadí ani trochu, protože děti těsně na přelomu začátku puberty tahle kniha přímo nadchne.
Doporučuji všem, kteří by tuhle knihu chtěli buď sobě nebo svým známým koupit! S největší pravděpodobností nebudete zklamáni a přečtete si i další díly.

30.04.2019

Hezká kniha ale konec nebyl až tak dobrý.

janpetr
19.03.2019

Dobře našlápnuto na další pokračování. JP

Dankra
28.02.2019

Titul, který mně bavil a potěšil.D

Pez892
16.02.2019

Dobrá kniha. Petra

Affares
21.12.2018

Prostě mám rád české autory a rád je objevuji. Velice smekám před autorkou, napsat takovéto dílo tak mladá, to nedá ani celá řada rádoby autorů. Kniha se mi četla velice pěkně a námět se mi také hodně zamlouvá. A teď co se týká knihy, bohužel zle se naopak hodně promítl věk autorky. Vztahy, rychlost vývoje a náhody, které se v knize dějí, jsou prostě nereálné a, teď to nemyslím zde, dětinské. Chybí mi tam taková ta "důvěryhodnost" toho, co čtu. Nicméně pár let, více se vypsat a rozhodně má autorka před sebou pěknou budoucnost. Závěrem, je to velice oddechová a úsměvná kniha která ale skýtá velký potenciál, těším se na další díly.

Marcela Remeňová
česká, 1999