Seznámení

Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah... Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. První díl z připravované trilogie „Osm světů“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177081/big_osm-svetu-osm-svetu-seznameni-xAd-177081.jpg 3.5157

Kniha Seznámení

pejty

Opravdu zajímavá knížka od ještě zajímavější autorky. Myslím, že jsem konečně po delší době našel fantasy, kterou přečtu jedním dechem. Opravdu se nemůžu dočkat dalšího dílu.

janpetr
01.05.2021

Kniha i mladá spisovatelka jsou od mne hodnoceny velice dobře.

Tereezinka
14.04.2021

Výjimečná knížka

31.08.2019

Kniha se mi vážně moc líbila. Nemám co dodat je nej.

Robie
25.08.2019

První díl Osmi Světů jsem přečetl již před časem a teď mám rozečtenou 2. knihu. Proto se krátce vracím k prvnímu dílu. Obával jsem se, že druhý díl bude, jak se to někdy se stane, jenom již odvarem prvního. Ale musím uznat, že autorka se správně rozjela a druhá kniha této série je vylepšením první knihy a velmi poctivým. A to vůbec neberu v potaz její věk. Rob

Mamosvain
03.06.2019

Nevím proč, ale po přečtení druhých dvou dílů si tenhle první u mně vyžádal připravení o pátou hvězdičku. Pravděpodobně kvůli tomu, že autorka přeci jen byla v době psaní ještě velmi mladá, ale to nevadí ani trochu, protože děti těsně na přelomu začátku puberty tahle kniha přímo nadchne.
Doporučuji všem, kteří by tuhle knihu chtěli buď sobě nebo svým známým koupit! S největší pravděpodobností nebudete zklamáni a přečtete si i další díly.

30.04.2019

Hezká kniha ale konec nebyl až tak dobrý.

janpetr
19.03.2019

Dobře našlápnuto na další pokračování. JP