Včelí lid

Včelí lid je druhá kniha akční fantasy série Osm světů mladé české autorky Marcely Remeňové. V jejím příběhu se opět setkáváme s Leou Layerovou, která se hned poté, co přežije vlastní smrt, teleportuje se svojí rodinou a záhadnou Larou na vzdálených Osm světů, a všichni se tak ocitnou ve válce Osmisvěťanů a tajemných hmyzích stvoření. Podivné sny i nečekané setkání s krutým včelím mužem Lee napoví, že příčiny i řešení války se skrývají u pradávných stvořitelů potens. Lea, která touží zjistit, kým vlastně je, opouští své blízké a vydává se do rukou včelí královny Enory. Nevyhne se však ani boji svých citů a řeší nejen vztah k agentovi Benovi, ale i k nájemnému vrahovi Harrymu, který se sice snaží držet co nejdál od všech událostí kolem Layerových a buduje si na Zemi v drsném mafiánském prostředí kariéru nájemného zabijáka, ale nakonec i jeho donutí nenadálé okolnosti přesunout se na Osm světů, kde se setká s Leou, včelím lidem i svojí dávno zapomenutou minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219424/vceli-lid-gtQ-219424.jpg 4.473

Osm světů 2.

08.12.2019

Výborné pokračování Seznámení. Více stran, více příběhu, více napětí.P

Mamosvain
03.06.2019

Jako druhý díl slouží naprosto krásně. Svých pět hvězdiček si Včelí lid zaslouží i přes pár zvláštností, nad kterými se čtenář v průběhu čtení pozastaví.

30.04.2019

Drastický konec ????

Veru960
12.03.2019

Včelí lid je druhý díl série Osm světů. Musím uznat, že se tato série posouvá k mým opravdu oblíbeným. Autorka (u prvního knihy série teprve 13letá) rozvinula vše, co bylo naznačeno v předešlém dílu do šíře nevídané. U jednotlivých postav jsou pečlivě dopracované charaktery. Hlavní hrdinka Lea díky poznání svých schopností dospěla ale zachovala si svůj lidský rozměr, to znamená, že pochybuje a má v sobě i úctu k získané síle. Děj se rychle posouvá kupředu a vygradované napínavé scény střídají až intimní pasáže, které v pravý čas zase vystřelí do akce a boje. Zajímavé a něco s čím jsem se ještě snad v žádné knize nesetkala, je střídání vypravěčů. Rychle jsem si ale na tento styl psaní autorky zvykla u prvního dílu Seznámení. U Včelího lidu i nadále jednotlivé místa a okolnosti, lidi dokonce možná i žánry jakoby jedou dějově vedle sebe, pak se na chvíli setkají, prolnou a zase rozejdou. Opravdu dokonale vymyšlené. Děkuji Michale za doporučení. V

Polak
06.02.2019

Včelí lid je posun (k lepšímu) oproti Seznámení. Prostě tady neplatí, že druhý díl je někdy odvarem prvního. Líbí se mně jak autorka dokázala zapracovat na proměně hlavní postavy. Lea, i když dospěla a proměnila se v druhém díle do zcela jasné super hrdinky, zůstává ve svém nitru sympaticky pochybující o sobě, správnosti svých skutků...A taky mně baví to prolínání prostředí - od reality na Zemi v současnosti až k neuvěřitelnému fantasy létajícímu paláci, ve kterém žije královna Enora a její lid. A Harry je postava, která dokonale splňuje moji představu o sympatickém drsném rošťákovi s dobrým srdcem. Polak

Dajada
06.08.2018

S druhou knihou této série jsem spokojená. Je znát, že autorka se pěkně rozepsala a pomalu dvojnásobný obsah stran je jenom klad, protože jsem se mohla ponořit do příběhu Ley na delší dobu. Přidávám se k fanynkám Harryho a teším se až začnu číst další díl. Jana

JíraKrál
15.03.2018

Po první knize (Seznámení) jsem spíš čekal sešup v kvalitě směrem dolů, jak to již občas v sériích bývá. O to víc jsem byl zase a příjemně překvapen, že tomu bylo zcela opačně – to znamená, že ve Včelím lidu se konal nášup směrem nahoru. Myslím, že to bude dáno i tím, že autorka dospěla nejenom jako autorka. Text je pěkný stylisticky, postavy jsou o hodně propracovanější, charaktery barevnější a situace napínavější. Dej je hodně dobře načasovaný. Akční scény jsou proloženy ve správném místě zafilozofováním hrdinky nebo hrdinu, jestli jejich poslání za záchranu lidstva (tady Osmisvěťanů) je poctou nebo spíš trestem a i když by to mohlo znít jako klišé, tak tady je to umně zpracované, že jim věříš. A bavilo mně, že i když Lea objevuje svou superhrdinou minulost a stává se výjimečnou stále pochybuje a miluje (dokonce dva najednou) a depresuje. Těším se na třetí díl. Jira

Aaginka
01.03.2018

Vážně obdivuji autorku. Druhý díl je tak zapletený a napínavý.

Marcela Remeňová
česká, 1999