Anna a Anna

Anna a Jan jsou kamarádi na život a na smrt. Jenže pak se Anna do Jana zamiluje, a aby toho nebylo málo, Jan se odstěhuje až do dalekého Amsterodamu. Ještě že je tu babička, která moc dobře ví, jaké to je, když člověku někdo tak moc chybí. A tak si spolu vyměňují dopisy a jako dvě spiklenecké pirátky plánují cesty po širých mořích. Když konečně drazí toužebně očekávané psaní od Jana, babička je první kdo se o tom dozví, a Anna je jediná, s kým babička mluví o Henrim, tajemném cizinci, kterému pořád píše dopisy, ale žádný z nich nikdy neodešle. Překrásná kniha o lásce a dospívání a o tom, komu se taky dají psát dopisy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242829/anna-a-anna-8Yu-242829.jpg 4.128
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Anna und Anna

Kniha Anna a Anna

Nielada
18.11.2018

Kniha se mi líbila od A až po Z - od začátku do konce, od grafiky po obsah, od formy dopisů po pojetí první i poslední lásky. Myslím, že v nabídce knih pro mladší dospívající dívky by mohla zaujmout čestné místo - jde do hloubky, je jemná a křehká, zkrátka něco, co pomáhá vytříbit literární vkus i pohled na život.

AnneD
13.08.2017

Kniha o překrásném vztahu babička - vnučka, lásce, pochopení, přátelství, cestování, psaní. Nádhera. Pohlazení po duši dítěte i dospělého. Dávám palec nahoru za zpracování. Dopisy, nic víc, nic míň. Jediné co můžu této knize vytknout je to, že konec jsem téměř od začátku čekala.

Kni-Homolka
04.07.2017

Milé vyprávění o dospívající vnučce a její babičce, které vždy držely spolu a když bylo potřeba, vždy tu druhou utěšily a osušily slzičky. Příběh se odvíjí pozvolna a je proložen různými dopisy. Krásné počtení zejména pro čtenářky ve věku 11+ o přátelství, první lásce a nádherném vztahu s babičkou i ve věku, kdy ostatní vnučky už mívají jiné zájmy na prvním místě. Obálka naprosto úžasná.

Odehnalka
25.05.2017

Pro moji maličkost krásná oddechovka, u které se člověk pousmál, zamyslel a na konci třeba i uronil slzu. Navíc krásné grafické zpracování, formát knihy ideální na cestování. Jsem nadšená.

annaler
03.01.2017

knížka se mi líbila, ale děj byl hodně předvídatelný, tedy až na konec.

MirijamFrankl
31.08.2016

Na začátku jsem se nemohla začíst,ale závěr byl strašně dojemný a romantický,takže místo původíních tří hvězd dávám čtyři.
Nenáročná oddechovka k moři(-:

AnetaM
25.03.2016

Líbilo se mi to. Knížka napsána dopisy je originální nápad. I to, že je celá psaná ( i kreslená) modře.
Jinak mě ale ničím moc nezaujala. Příběh mi přišel docela predvidatelny, místy trošku zamotany. Možná, když by byla knížka delší... Nevím
Ale 3 hvězdičky si určitě zaslouží.

teresinha
23.02.2016

Bezesporu jeden z mých nejoblíbenějších překladů. Knížka, na kterou jsem nejvíc pyšná. Příběh v dopisech o jedinečném vztahu mezi babičkou a vnučkou. O dospívání, o přátelství, o prvních i posledních láskách. Krásně ho ilustrovala Renata Horová.

Autor knihy

Charlotte Inden