Anna a Anna

Anna a Jan jsou kamarádi na život a na smrt. Jenže pak se Anna do Jana zamiluje, a aby toho nebylo málo, Jan se odstěhuje až do dalekého Amsterodamu. Ještě že je tu babička, která moc dobře ví, jaké to je, když člověku někdo tak moc chybí. A tak si spolu vyměňují dopisy a jako dvě spiklenecké pirátky plánují cesty po širých mořích. Když konečně drazí toužebně očekávané psaní od Jana, babička je první kdo se o tom dozví, a Anna je jediná, s kým babička mluví o Henrim, tajemném cizinci, kterému pořád píše dopisy, ale žádný z nich nikdy neodešle. Překrásná kniha o lásce a dospívání a o tom, komu se taky dají psát dopisy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242829/big_anna-a-anna-8Yu-242829.jpg 442
Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Anna und Anna

Kniha Anna a Anna

Knihomolka506

"víkendovka"
Anna a Anna. Vnučka s babičkou. Obě v životě něco ztratily. Jedna kamaráda, který odjel vlakem do daleka a druhá nohu. Obě se se svým smutkem musí vyrovnat. Tak se rozhodly pro spojenectví. Navzájem si pomáhají a píšou si dopisy. Na nich je založena tahle kniha. Jak je psát, aby se z nich dal sepsat příběh a ještě k tomu pro děti.

parvitas
09.03.2021

Smutnokrásna kniha o dospievaní, o priateľstve, o odlúčení a o prvej láske, o odpustení a rodine, o babičke Anne a vnučke Anne a najmä o pirátoch.
S modrým atramentom ladí aj perfektná grafika, rôzne fonty písma a ilustrácie. Celá kniha sa skladá z listov, nie je to klasický lineárny príbeh, ale ľahko sa číta, je vhodný aj pre deti od 10-11 rokov. Zatiaľ ju mám iba v češtine, ale zaslúžila by si aj slovenský preklad.
Dve menovkyne Anny, vnučka a babička si dopisujú navzájom a tiež píšu všetkým a všetkému, čo im chýba... Dokonca niektoré sú adresované aj vlastnej nohe (to sa ma momentálne osobne týka ;)). Mladšej Anne chýba jej najlepší a jediný priateľ Jan, ktorý sa presťahoval príliš ďaleko, staršej Anne zase bývalá láska a tancovanie a tak sa zhovárajú prostredníctvom listov. Zamilovala som sa do tohto nevšedného príbehu a myslím, že si knihu môžu obľúbiť nielen všetky pirátky a všetci namorníci, lebo niekedy treba byť odvážnym a pustiť sa do neznáma, získať poklad, či určiť správny smer. Spomínajú sa tu tri generácie, rôzne vekové kategórie, malé aj veľké rodinné konflikty a spôsoby ich riešenia i neriešenia. Je to láskavá kniha, trošku dojímavá a veľmi pekná...
Tak dávno som ti nenapísala... ale teraz po dočítaní mám chuť znovu začať, lebo aj tie neodoslané listy majú svoje čaro.
Kniha sa mi tento raz hodí aj do čitateľskej výzvy r. 2021 - 8. Kniha, ve které hraje důležitou roli dopis.

Uma
07.01.2021

Kniha mě moc nezaujala.

Greena
20.08.2020

Této knihy jsem všimla na semináři o dětské literatuře. Byla nám doporučována právem. Je moc hezká. Kniha je psaná formou dopisů mezi dívkou Annou, která dospívá a její babičkou Annou. Mladá Anna řeší první lásku k Janovi. Je to komplikované, protože se Jan odstěhoval z Německa kvůli rozchodu rodičů až do holandského Amsterodamu. Stará Anna řeší hlavně svoji současnou zdravotní komplikaci, kterou je amputace nohy, a taky svoji dávnou lásku k Henrimu. Obě Anny si o svých pocitech, přáních a láskách píší. Mají k sobě blízký vztah. A obě Anny řeší lásku.
Kniha je půvabnou sondou do duší dvou různě starých žen, do jejich niter, pocitů, křivd, omylů, omluv a vnímání. Pokud vás ženský svět zajímá, knihu si určitě přečtěte…

Nielada
18.11.2018

Kniha se mi líbila od A až po Z - od začátku do konce, od grafiky po obsah, od formy dopisů po pojetí první i poslední lásky. Myslím, že v nabídce knih pro mladší dospívající dívky by mohla zaujmout čestné místo - jde do hloubky, je jemná a křehká, zkrátka něco, co pomáhá vytříbit literární vkus i pohled na život.

AnneD
13.08.2017

Kniha o překrásném vztahu babička - vnučka, lásce, pochopení, přátelství, cestování, psaní. Nádhera. Pohlazení po duši dítěte i dospělého. Dávám palec nahoru za zpracování. Dopisy, nic víc, nic míň. Jediné co můžu této knize vytknout je to, že konec jsem téměř od začátku čekala.

Kni-Homolka
04.07.2017

Milé vyprávění o dospívající vnučce a její babičce, které vždy držely spolu a když bylo potřeba, vždy tu druhou utěšily a osušily slzičky. Příběh se odvíjí pozvolna a je proložen různými dopisy. Krásné počtení zejména pro čtenářky ve věku 11+ o přátelství, první lásce a nádherném vztahu s babičkou i ve věku, kdy ostatní vnučky už mívají jiné zájmy na prvním místě. Obálka naprosto úžasná.

Odehnalka
25.05.2017

Pro moji maličkost krásná oddechovka, u které se člověk pousmál, zamyslel a na konci třeba i uronil slzu. Navíc krásné grafické zpracování, formát knihy ideální na cestování. Jsem nadšená.