Král Karel IV. - Osudový turnaj

Báře se naskytne úžasná příležitost setkat se znovu s Karlem IV. Jenže… Pro ni od posledního setkání uběhlo pár týdnů, pro Karla ale dvacet let. Pozná jí vůbec? Už to není pouhý kralevic, teď se pyšní rovnou dvěma královskými korunami a usiluje o korunu císařskou. A pořád je to rytíř tělem a duší, který nade vše miluje turnaje. Jenže Karel, jako dvojnásobný král, se svým životem nesmí hazardovat. A tak se na rytířské hry vydává na zapřenou. Jenže na jednom turnaji se stane něco strašlivého......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292661/kral-karel-iv-osudovy-turnaj-ciz-292661.jpg 4.666

Kniha Král Karel IV. - Osudový turnaj

TheMelorry

Velkou výhodou téhle série je to, že není třeba číst ji popořadě. Čehož jsem využila a sáhla rovnou po tomhle dílu a udělala jsem dobře.
Karel IV. je poměrně dobře známá osobnost, ale přesto kniha nepůsobí jako opakování faktů, naopak. Autorka krásně propojila historické reálie, osobnosti a společnost s příběhem mladé dívky Báry a jejího kouzelného putování. Jejímž prostřednictvím jsou přístupnou, příjemnou a velmi čtivou formou předávány zásadní informace.
S touhle série jsem spokojená (i když dávno nejsem cílová skupina) a určitě v budoucnu sáhnu po nějakém dalším dílu.

Elulilinka1

Tak tahle kniha mi opět vyrazila dech, nechápu jak to paní spisovatelka dělá, ale brilantně se jí podařilo skloubit dějovou linku a historická fakta. Knihy Veroniky Válkové opravdu můžu a je velká škoda, že jich u nás v knihovně nemají víc.️

Ajrad1981

Na to, že rozhodně nejsem cílová věková skupina, jsem se celkem bavila. Byla to moje první kniha ze série a celkově hodnotím počin paní Válkové velmi kladně. Kdyby se to vydávalo za mých mladých let, možná by mě i bavil dějepis. A doufám, že si díky paní spisovatelce konečně přestanu plést Annu Falckou a Annu Svidnickou. :-)

Knihomolka506
02.12.2020

Další díl, který je stejně jako ostatní díly série plný informací o určitém období, ve kterém je naše hlavní hrdinka. Kouzelný atlas odnese Báru do doby Karla IV. už ale jako dospělého krále. V každém díle se Bára snaží tak trochu změnit dějiny, aby se to hlavní, co se má přesně stát podle učebnic stalo úplně jinak. Ale vždy se to nějak celé poplete a Bára skončí zase zpátky na půdě.

Věrulička
03.06.2020

Počkat, nebyl to spíš osudový tjost? :-D

Elizza
15.04.2020

Za mě slabší. Sice v tom bylo pár zajímavých faktů, ale vzhledem k tomu, že o životě krále Karla víme všichni poměrně dost, by to chtělo víc děje. Líbilo se mi, že byla Bára zase jednou vystavena tvrdé realitě. Nutnosti udělat něco, co není úplně správné, vybírat nejmenší zlo.
Jenže to prostě nestačí. Čtvrtina knihy je vlastně o tom, jak se Bára nudí, jelikož se na dvoře nic neděje a čtenář se tak nějak nudí s ní. Ačkoli to není nijak hrozné a přečíst se to dá, místy jsem se musela nutit. Oproti jedničce, která byla zajímavá a plná děje on začátku do konce to prostě bylo takové neslané. Při čtení jsem pochopila, proč naše češtinářna stále dokola opakuje, že bez přímé řeči to prostě není vypravování. Má pravdu, protože při pohledu na dvojstranu bez jediné uvozovky se mi ježily chlupy na krku.
Chyběla mi nějaká pořádná zápletka. Já vím, že se nemůže celou dobu jen řešit tajná spiknutí, ale alespoň něco, ne? Taky chyběl ten klasický, ale jak se ukázalo, velmi potřebný element. Osoba rodu mužského, věku přibližně stejného, se kterou Bára vymetá průšvihy. Nahrazení dvěma dospělými chlapy, kteří melou o politice nebyla šťastná volba.
Suma sumárum. Celé to jde shrnout slovy: jak si král Karel pokryplil páteř.

Halt468
08.02.2020

Dokonalé.

otula
11.07.2019

Možná je to jen subjektivní pocit, ale z dílů, které jsem přečetl, se mi nejvíce líbí návštěvy zemí českých, tedy i tento díl. Bezva čtení.