Hamlet

Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejv... celý text

Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, která si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí...

Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/673/hamlet.jpg 4.22016

The Hamlet (1601)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Československý spisovatel

Zikus

Výborný. Hamletovi slovní hrátky jsou naprosto geniální + oceňuji úvahy k zamyšlení, kterých je v knize dostatek a celkovou tragickou linii příběhu. Za mě jedna z nejlepších knih z povinné četby. Doporučuji.

Anna 13

Příběh, nad kterým se hluboce zamyslíte...
Možná bych ho ocenila a prožila více, kdybych po knize sáhla v jiné náladě. Ale rozhodně tohle nebylo mé poslední setkání s Hamletem.

Překvapuje mne, jak mne Shakespearova tvorba vždy zaujme. Knize bych snad vytkla její zdlouhavost. Pár stránek před známým vyvrcholením příběhu bylo i nudných.

Každopádně mne kniha překvapila, zaujala a četla se příjemně.

Mistr119

Hodně záleží na překladu, který se člověku dostanou do ruky... :-/ Ty staročeské jsou jen onanie nad "krásou českého jazyka", ale potom čtenáři uniká obsah... :-/ Hamlet je bezesporu nesmrtelné dílo, které má své nezastupitelné místo v povinné literatuře. :)

Katranis

Klasická kniha.

Atanone

S Hamletem jsem měla vždy problém-to nehodnotím pana Shakespeara,ale pouze postavu. Možná je to problém mojí povahy,že v mladém princi vidím lehce zpovykaného puboše,který neví,co chce a nedá pokoj,dokud je naživu jediná postava hry.A v této hře opět co postava,to skvost,takže mi pro mnohé srdce zabušilo.
Jako u většiny knih,které jsem přečetla několikrát (protože jsou tak převelice dobré),se můj pohled na hru neustále mění. Tak uvidíme,pokud bude "příště",co bude dál.

kejty91

Nemám co dodat. Prostě Hamlet.

Emmadriel

Nejlepší kniha od Shakespeara. Filozofie z ní čiší na každé stránce. Každý by si měl tuto knihu přečíst.

Nita17

Je tu cosi shnilého ve státě dánském.

Hamlet je prostě moje srdcovka. Jeho odvaha, vzpupnost i bláznovství. Nejlepší dílo mezi tragédiemi.

DeniseMarini

Shakespear je pro mě srdcovka a Hamlet nemá chybu.

Brunnetka

Klasika, kterou jsem četla v podobě "Pohádky a povídky labutě avonské" (Převyprávěný Shakespeare). Krásný příběh :-) Originál jsem celý nedočetla, s dramaty mám problém....

DagonCZ

Hamlet je dobrý, v tom příběhu se šlo doslova přes mrtvoly, aby se to dostalo do povinné literatury.

EvikU.

Kniha k maturitě. Velmi mě zaujala. Doporučuji.

kata1

Hamleta jsem několik krát viděla v divadle. Teď jsem si ho konečně přečetla a splnila si 20. bod čtenářské výzvy. Doporučuji.

Posi

Tolik obdivované. V pubertě jsem se ho držel a držím se ho stále.

Dakarianna

Klasika, nádhera,... Snad perla všech divadelních her, nicméně mě skutečně naštvalo, že pořádný děj byl v rámci asi pěti posledních stránek. Jinak jsem nadšená, jak hloubkou celého díla, tak i nápadem.

Ahmose

Ako som očakával svetová Shakespearovská klasika nesklamala. Aj napriek tomu ,že som príbeh poznal kniha ma ani na chvíľu nenudila. Dej je výborne prepracovaný a nie je zaťažovaný zbytočnými dlhými opismi. Odporúčam všetkým !!!!!!!!

Claudius

Asi to bylo únavou z povinné četby, asi jsem jen na tento typ literatury neměl náladu. Nebo prostě jen nemusím Shakespearovy tragédie, jakkoliv mám rád jeho komedie. Někdy si to přečtu znovu mimo časový stres, ale v této chvíli mě to nebavilo, nudilo a otrávilo. V každém případě je to mnou.

DragonLover

Ach ta povinná četba... přiznám se, že když nám byl Hamlet zadán ke čtení, nevěřila jsem, že by mě kdy mohl zaujmout nebo že bych se takto psanou literaturou kdy zvládla prokousat. Opět se ale ukazuje, že se kniha nemá soudit podle obalu (nebo obsahu z učebnice). Do knihy jsem se velice rychle začetla, ačkoliv jsem si ji celou musela předčítat nahlas (neboť můj mozek nebyl schopen pojmout jazyk v této formě). Lidé tvrdí, že se jedná o nadčasové dílo - a já musím souhlasit. Při čtení jsem se nejednou pozastavila nad nějakou pasáží, kterou jsem si okamžitě přirovnala k dnešní době. A samotný Hamlet, rozpolcený, drzý a šílený (nebo snad ne?) ... Zkrátka a dobře to vypadá, že si projednou udělám domácí úkol opravdu s chutí.
A možná, že panu Shakespearovi dám šanci znovu... a tentokrát už dobrovolně.

Percabethka
07.12.2016

Nádherná hra a překlad Martina Hilského je naprosto dokonalý ♥

aktijnov
06.12.2016

Nádherný, šílený, drzý, pohotový...

Lenka1386
23.11.2016

Dokud bude "něco shnilého" v jakémkoli státě, tak bude Hamlet aktuální. Před Shakespearem smekám znovu a znovu.

Asheen
22.11.2016

Hamlet je úžasný, možná nejúžasnější ze všeho, co kdy vyšlo z Shakespearova pera. Má infantilní vyšinutost i nekonečnou vážnost. U některých pasáží má člověk chuť někomu ublížit, u jiných se hystericky smát. Vytváří horské dráhy emocí. A pan Hilský, to je čaroděj jazyka. Děkuji vám oběma, pánové.

ZajDa37
14.11.2016

Jedno z nejlepších Williamových děl. Bezesporu. To téma je nadčasové. Zrada, pomsta, ctižádost, váhavost, podlézavost. A přitom tam dokázal propašovat i to podivné nadpřirozeno zosobnění v postavě Ducha. Duch je vlastně zvláštní postava. Vybídne Hamleta, aby se pomstil, a pak už jen sleduje, jak umírají i nevinné, jen aby se pomsta naplnila. Co na to říká? Má Duch vůbec čisté úmysly?
Nejkrásnější část Hamleta jsou ale ty jeho šílené bláznovské odpovědi. Jsou tak nádherné, klaunské, hledající neznámé ve známé, neobyčejné v obyčejném.

"Pelyněk. Pelyněk."

MirijamFrankl
04.11.2016

Dobrá kniha,ale občas jsem se zamotala.

elfinkaa97
28.09.2016

Hamlet nebyl špatný, Nejvíc ze všeho se mi líbilo jeho téma: bratrovražda, za kterou se chce pomstít vlastní syn. Kniha se mi líbila, hlavně posledních deset stránek bylo velmi poutavých, ale nevím jestli je Shakespeare ten pravý pro mě.

LiKa00
01.08.2016

Smutný konec, ale krásná knížka. Moc se mi líbila Hamletova řeč, jak byl drzý, ale samozřejmě spisovně. Tato tragédie vznikla při Shakespearových těžkých časech, je to smutné, ale díky tomu tady zase máme úžasná díla.

Laurel
20.07.2016

Vždycky jsem si chtěla přečíst Romea a Julii. Knížka se mi líbila a tak jsem se rozhodla přečíst si další Shakespearovi díla. A určitě jsem neprohloubila. Chvilku mi trvalo, než jsem se napojila na jazyk, kterým je knížka psaná. Ale děj byl rozhodně zajímavý. Určitě se vrhnu i na další knihy.

StefFišerová
04.07.2016

K Shakespearovi jsem se dostala jen díky povinné četbě. A jsem za to ráda. Během čtení Hamleta, jsem si musela neustále připomínat, že čtu dílo z dob humanismu a renesance. Shakespeare dokázal psát díla, která jsou nadčasová a najdou se v nich lidé v každé době.
Hamlet jako příběh o pomstě, ale i lásce a zoufalosti mě neuvěřitelně zaujal. Je pravda, že se musíte chvilku začíst a zvyknout si na odlišný jazyk. Příběh je ale tak svižní a čtivý, že za chvilku se jemné odlišnosti úplně ztratí.

Jane007
05.06.2016

Úžasná knížka. Hamleta jsem si zamilovala už při divadelním představení (Benedict Cumberbatch v hlavní roli), na které jsme šli hned dvakrát. Už chápu, proč tomuto dílu věnují angličani celý semestr. Dokonce mě to navnadilo na další díla z pera Shakespeara. Uvidíme:-)

Schullerka
04.06.2016

Krása. Oproti Romeu a Julii se mi to opravdu líbilo. Krásný překlad od pana Hilského, hříčky se slovy, všechno se to četlo jedna báseň. Po dni stráveném s Hamletem se určitě chystám pustit do dalších Shakespearů, ale budu se radši držet v jeho pozdější tvorbě. Přece jen dialogy byly zajímavější a příběh mnohem promyšlenější než u Romea a Julie. Opravdu jsem si užívala promluvy 'bláznivého' Hamleta. Jednoznačně doporučuji a pomalu se chystám na Othella nebo Macbetha. :)