Hamlet

Koupit

Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, který si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí... Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjejí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/673/big_hamlet-mng-673.jpeg 4.23318
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Československý spisovatel

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, 1601

Kniha Hamlet

kolacky

Mockrát přečteno, tohle vydání mě ale dokázalo překvapit - co ten Dürrer na přebalu???

LuckaDea

Tuto knihu jsem si vybrala ze seznamu povinné četby k maturitě. Jedná se o jednu z nejznámějších knih Williama Shakespeara. Příběh mě bavil, je nadčasový a vyskytují se v něm i různé životní, až filozofické otázky a úvahy. Jazyk a styl psaní je občas trošku náročnější.

katerina3502

Ke knize mě přivedla letošní čtenářská výzva a nemůžu říct, že by to byla chyba. Sice mě dílo světově uznávaného barda nijak významně nenadchlo, ale pár myšlenek v něm je skutečně nadčasových, například, že díky penězům církev přehlédne i sebevraždu a vykoná pohřeb ve jménu Boha atd. Peníze, zrady, podvody a nenávist prostě hýbou světem v každém století...

mia.com

Je to prostě klasika. Přečetla jsem v rámci povinné četby k maturitě a výběru nelituju.

Marbla2004

Využity zajímavé jazykové prostředky. Místy až moc filosofické myšlenky. Do půlky mě to bavilo, pak se děj stočil jinam než jsem čekala a konec mi přišel na sílu vykonstruovaný.

Filomena1961

Tak jako ostatní díla W. Shakespeara j Hamlet nadčasový, protože vede k zamyšlení nad životem a smrtí a protože Shakespeare si volí témata, která nestárnou a jsou stále aktuální. Jedná se zcela určitě o nejznámější dílo. Klasika - oblíbená napříč časem i generacemi.

sabina5156
23.12.2022

Jedno z mála děl od Shakespeara, které mám ráda a mohlo my se stát mou mantrou. Hamlet bloudící mezi odhalením sebe samotného a tím, kdo jsou lidé kolem něho. Příběh je tak nenásilně překombinovaný, že mě to nesmírně bavilo. Neexistuje postava, která by neměla co říct ani scéna, která by neměla smysl. S tímto autorem mám ještě pár nepříliš hezkých zkušeností (Romeo a Julie, Zkrocení zlé ženy a Mnoho povyku pro nic) poté ale za velmi přínosné knihy do světové literatury hodnotím Macbeth, Sen noci svatojánské a Kupce Benátského. Hamlet ale spadá pod díla, u kterých bych ani neřekla, že jsou z ruky tohohle autora. Je tak ucelený a organizovaný, zároveň ale bohatý na popis a vyprávění. Byla to krásná četba.

BrooksWasHere
04.12.2022

S Hamletom som spokojný, čakal som niečo oveľa horšie...

Pred týždňom nám ho zadali čítať v škole v rámci povinného čítania (tým pádom som musel prerušiť čítanie Zaklínača :/ ), ale musím povedať, že v rámci povinnej literatúry na strednej škole je toto vysoko nadpriemerné :D

Som rád, že som Hamleta čítal v novšom Feldekovom preklade, pretože v starej slovenčine by som to asi nedal, ale takto to bolo úplne v poriadku, dokonca sa mi to aj dobre čítalo.
Príbeh bol podľa môjho gusta, množstvo nečakaných zvratov ma veľmi potešilo.
Dávam 85 %