Hamlet

Koupit

Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, který si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí... Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjejí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/673/hamlet.jpg 4.22577

The Hamlet (1601)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Hamlet

Jura999

Kniha řešící morální dilema...kniha, od které jsem čekal trochu víc. Třeba to chce ale jenom čas

kyticka152

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá. Slyšela jsem na ni jenom chválu a čekala jsem, co se objeví po přečtení stránek. Byla jsem příjemně překvapena. Není to teda přímo můj šálek kávy, ale pochopila jsem ódy zpívané na Shakespeara a musím uznat, že jeho díla mají šťávu. Kniha je i k zamyšlení a ve výsledku to byl pro mě příjemný zážitek. Doporučuji k přečtení

Lucik100

Poutavá kniha, která se velmi zaměřila ne psychiku osob.

LenJen

První čtení Shakespeara.
Půjčili mi vydání z roku 1917, takže ne od pana Hilského. Na jazyk jsem si musela chvíli zvykat, až jsem si navykla a místy ho vložila do denní mluvy s přáteli (ups).
Postavy jsou přes vrstvy prachu a času stále živé. Mile překvapila zvýšená míra sarkasmu & ironie. Ač se umírá jako na běžícím pásu, tempo knihy je tak akorát, příjemný poklus se stoupáním, kdy se na každém druhém řádku skrývá intošský poklad.

VAnna

Je to moje první kniha od Shakespeara a moc se mi líbila.

tannasja

Hamleta jsem viděla v několika adaptacích na divadle. A nedalo mi to a musela si přečíst i textovou verzi. I přes určitou dobovou pečeť, pro nás těžko přijatelnou, je to příběh, který se silně dotkne lidského nitra.

JoeSurikata

Hamlet je nesporně kultovní klasika. Přes všechny výhrady je to nesmírně silný nadčasový příběh.

Lucijáš276

Další maturitní kniha, která se četla rychle i dobře ze začátku - potom už ne. Po pravdě pro mě bylo hodně náročné si zapamatovat všechna ta jména a samotný zdlouhavý děj.