Příšerné příběhy vánoční

Příšerné příběhy vánoční https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262901/bmid_priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4 411 108

Příšerné příběhy série

< 4. díl

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.... celý text

Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

Christmas Tales of Terror , 2012

changaj
changaj
09.12.2023 5 z 5

Navnaděna psychostrýčkem Monteguem, půjčila jsem synovi i Příšerné příběhy vánoční. Audiokniha je výborně načtená L. Frejem. Vyloženě si to užíval a někde mírně přehrával, takže do hororu vnášel jakoby i trochu ironie, ale vyznělo to výborně. Povídky jsou chytré, vydařené a strašidelné, i když některé motivy už Priestley opakuje (ďábelské hračky a modely reality). Každopádně kvalitní zábava na dlouhé prosincové večery, nejen pro děti.

baru_lienka
baru_lienka
11.04.2023 4 z 5

Já se přiznám rovnou, že jsem velký posera (neptejte se mě, jak jsem přežila noční hlídky na táboře). Ale strašidelné povídky o krvelačných vílách a břečťanových nestvůrách jsou rozhodně můj šálek kávy. Chrise Priestleyho jsem objevila, když mi bylo cca 14 let a jeho povídky mě naprosto uhranuly. V jeho příbězích vždy vystupují děti, které se většinou nechtěně zapletou se světem nadpřirozena a ne vždy to pro ně skončí dobře.

Vidlička
Vidlička
20.12.2022 5 z 5

Krásně a poměrně drsně stašidelné, krásně ilustrované, krásně anglické, krásně zimní!

haannyys
haannyys
08.12.2022 4 z 5

Jsem poseroutka, takže za mě dobrá knížka! Moje druhá volba z Příšerných příběhů, z Černé lodi se mi líbily trochu víc, protože jednotlivé příběhy propojovala dějová linka.

Corso
Corso
28.11.2022 4 z 5

Pomaly cas adventu, tak kde je nieco vianocne? Bububu. Priznam sa, ze toto mi nepripadalo ani ako kniha pre mladez. Preco? Pre dospele postavy, pre samotnu chemiu medzi nimi. Predsa len, uz len v prvej poviedke, ako to medzi nimi skripe. A potom ale uz su tu strasidla, tajomno, a to mame radi aj dospelaci aj decka.
Audiokniha, nacitana Ladislavem Frejem, nejak teraz viac pocuvam ako si kazim oci. A toto je idealne pocuvanie na noc. A nacitane je to s takym entuziazmom a prednesom, ze je to ...uznam hned... lepsie ako keby som to len cital sam. Zas ale, nedrzal som knihu v ruke, neviem, ci som neprisiel o krasne ilustracie, ako je napr na obalke. No... vsetko ma vyhody aj nevyhody.

Trolice
Trolice
09.12.2021 4 z 5

Předvánoční jednohubka, u které se dospělý nejspíš nebojí, ale na mě ty konce působily drsně:-D

Mateo67
Mateo67
30.10.2021 3 z 5

Po přečtených příbězích strýce Montaguea u mě zklamání. Příběhy nejsou obsahově ani napětím vůbec špatné, ale když již znáte, co autor dokáže, vás nemůžou až tak uchvátit. Nevím, zda to není nepovedeným překladem, ale po stylistické stránce zdaleka nedosahují kvalit 1. knihy série. Především konce povídek jsou jakoby useklé, nepropracované až odbyté. Chyběl mi propojovací příběh, naopak ilustrace opět velmi povedené. Nemůžu jinak, ale jen 3*.

wooloong
wooloong
26.10.2021 4 z 5

Teninká knížečka půjčená z dětského oddělení. Moc se mi líbily obrázky i povídky.

lucky4ever
lucky4ever
18.10.2021 2 z 5

Lehce strašidelné krátké povídky, jen té vánoční atmosféry jsem čekala víc.

jaroiva
jaroiva
15.09.2021 4 z 5

Jednoduché příběhy, děsivé opravdu jen pro děti. Nejvíc se mi líbila asi Byla cesta a Hrací skříňka.

Charloteen
Charloteen
21.01.2021 5 z 5

Tak že bylo to období Vánoc čapla jsem již po druhé do ruky tuto knihu a nelitovala jsem. Příběhy jsou opravdu příšerné - v dobrém slova smyslu - a vánoční. Nejlepší je za mě povídka Sněhulák a Poslední dárek.

2509
2509
24.12.2020 5 z 5

Dnes, 24.12.jsem se pustila do čtení. Příběhy super, jednoduché a čtivé.

TeraBla
TeraBla
24.12.2020 4 z 5

Krátké povídky, které mají zimní předvánoční atmosféru. Pobaví, jsou nevšední a velmi čtivé.

Radkas87
Radkas87
23.12.2020 5 z 5

Hezky napsane, uplne jsem se vzdy vzila do te svatecni atmosfery...a pak...opravdu priserne pribehy. Vhodne od 10 let, no ja to cist, kdyz mi bylo 10, tak bych nemohla par noci usnout... :-D bojim se i ted... :-) knizka me moc bavila. Idealni cteni pro male budouci ctenare S. Kinga :-D

JankaV80
JankaV80
21.10.2020 4 z 5

7 hororových příběhů, které jsou spojeny Vánocemi a vánoční atmosférou. Mně se nejvíc líbily příběhy s názvem Sněhulák a Saze, ale pěkně jsou všechny příběhy. Vhodné pro všechny věkové kategorie, i když úplně malým dětem bych to raději necetla.
Chris Priestley to prostě umí podat :)

Liteket
Liteket
30.06.2020

Autora zbožňuji. Má neskutečně poutavý styl a jeho strašidelné příběhy opravdu nahánějí hrůzu.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
27.05.2020 5 z 5

Přečteno během snídaně a jsem spokojená, temná anglická atmosféra, trošku jiný pohled na vánoční období.... Paráda.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
18.05.2020 4 z 5

Sedm příběhů s tajemnou, až strašidelnou atmosférou - tohle je přesně ta knížka, která si říká o to, abyste si ji šetřili na čas Halloweenu :) Vřele doporučuji mladším čtenářům, ale klidně i těm starším, protože příběhy to byly nápadité, ovšem pozor, u této knihy budete lehce překvapeni, jak drsné konce pro vás autor přichystal :D

Dreisii
Dreisii
01.03.2020 5 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za chvíli a mile mě překvapila,čekala jsem čtení jenom pro děti a není tomu tak. Určitě si ráda přečtu znovu :)

kazu
kazu
02.01.2020 4 z 5

super čtení pro zimní večery, nejen pro děti:-)