Příšerné příběhy vánoční

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262901/priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4.1287

Příšerné příběhy (4.)

Christmas Tales of Terror (2012)

Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Kniha Příšerné příběhy vánoční

TERI16

Od příběhu jsem očekávala více, myslela jsem si, že se budu více bát, ale nevadí, nakonec to nebylo zas tak špatně a těším se na Příšerné příběhy z černé lodi!

amanek

Dcera chtěla nějaké hory pro děti. Nakonec ji odložila, že je na ní ještě moc těžká, takže jsem si jí přečetla já. Líbila se mi, jen mě trochu překvapilo, že příběhy mají většinou špatný konec, čekala jsem, když je to pro děti, strašidelný děj, ale se šťastným koncem.

zeja

Příběhy doporučuji, četly se dobře.

Lymril

P.A.R.Á.D.A!!!!Některé povídky jsou výborné, jiné ještě lepší :D

Drábuska
24.12.2018

Pěkně mrazivá vánoční jednohubka :-)

marta14
23.12.2018

Letos jsem si tuto knihu přečetla znovu a musím říct, že i podruhé se mi to moc líbilo!

Ťapulka
29.11.2018

Moc krásná kniha, která napne i dospělého čtenáře a přiměje ho hltat příběh za příběhem. Poklona před autorovou fantazií!

reader.007
18.11.2018

Když o tom tak přemýšlím a porovnávám s jinými hororovými povídkami, opravdu tomu nelze upřít jistou kvalitu, zvlášť když je porovnáváte s některými (třeba) viktoriánskými, které je sice žvanivostí daleko předčí, jenže na gradaci děje a konečnou pointu mají málokdy. Pokud chcete umocnit dojem, vřele doporučuji audioverzi v podání Ladislava Freje, který jim dokázal vtisknout neopakovatelnou atmosféru stupňující se zvrácené dychtivosti. Minimálně v povídkách Hrací skříňka a Byla cesta (nyní k nalezení na YT).

XenaTaurus
16.10.2018

Hororové povídky určené pro mládež určitě svým pojetím a nápadem zaujmou i dospělé. Nicméně čtení je to spíše oddychové, navzdory některým koncům povídek.

Terez25
16.09.2018

Mám ráda cokoliv s vánoční tématikou, proto jsem po této knize sáhla. I s vědomím toho, že je pro odrostlejší děti, mě ale trochu zklamala. Ale dětem by se to líbit mohlo.
Jako čtení před spaním v předvánočním čase, proč ne...

Noctua8
03.09.2018

Útlá kniha, jako jednohubka. Příběhy mi přišly nápadité a vlastně i někdy surové. Při čtení byly děsivé, ale jen tak lechtivě. Možná je lépe je číst ve tmě a s bouřkou za oknem, než jen tak odpoledne na gauči. Bohužel druhý den po přečtení jsem si najednou nemohla vzpomenout o čem to vlastně bylo. Takže ve mě nic nezůstalo, snad jen vědomí, že spravedlnost může mít různé podoby a staré pověsti není dobré brát na lehkou váhu.

trudoš
11.07.2018

Sedmero strašidelných historek, kterými si rozhodně okořeníte Vánoce tím nejlepším možným způsobem. A možná i vyděsíte své ratolesti natolik, že zapomenou na nějaké dárky.
Chris Priestley opětovně graduje hrůzostrašnou atmosféru, ze které běhá mráz po zádech a poměrně nevybíravě zachází se svými dětskými hrdiny. Těm se častokrát nevyhne nějaká ta smrt či doživotní šílenství. V tomhle je autor dost nekompromisní a i když mají příběhy občas nějaký ten morální podtón, není to právě ponaučení, pod něž by se podepsala Liga uvědomělých maminek. Neděsí však pomocí brutality, vyhřezlých vnitřností a hrubé vulgarity, ale prostým našeptáváním do ouška o nevysvětlitelných jevech. Což ještě umocňuje hravý ilustrační doprovod, bez kterého by se vyprávění prostě neobešlo.
Nevýhodou jsou opakující se koncepty, kdy se v úvodu nadhodí téma a člověk už pak trochu tuší, jak moc špatně to asi skončí a na koho dopadne pověstná kosa. Ovšem v rámci toho, že jde o čtvrtou podobnou knihu, tak pořád klobouk dolů.

petrzel
06.07.2018

Rychlé příběhy u kterých mi běhal mráz po zádech a určitě bych z toho nechtěla nic zažít

tsal
05.06.2018

Příšerné příběhy vánoční se na nějaký rámcový příběh zcela vybodly a jde již čistě o povídkovou sbírku. Ani nádech slunného zimního odpoledne plného radovánek a domácí sváteční atmosféry však autorovi nezabránil v páchání hororu. Budeme stavět sněhuláky, zdobit větévkami obydlí, zpívat koledy, chodit na návštěvy a všeho toho nakonec litovat. Jen doufám, že se nakonec neukáže Santa Claus.
Skvělá četba pro malé nezbedy čekající na dárky a skvělá psychická příprava na rodinné návštěvy pro rodiče.

LadyCharlene
29.04.2018

Moje první zkušenost s autorem a určitě ne poslední. Povídky byly krátké, svižné, zasněžené a morbidní. Trochu mi to připomnělo Tima Burtona. Nelze říct, která povídka byla nejlepší, rozhodně jsem měla blíž k těm, kde vystupovaly dívky. Ale Byla cesta, to byla skutečně velmi silná povídka a jedna z mála se šťastným koncem, vlastně jediná. Také jsem tam často viděla erbenovský motiv skutku a trestu. Kouzelná atmosféra viktoriánských Vánoc je doslova pohlcující, nezůstává však u veselých svátečních dnů. Autor Vánocům přidá pořádný odstín rudé a černé.

jarynek
18.03.2018

Oproti předchozím knihám v této sérii se ejdná o samostatné neprovázané příběhy, což je spíše dobře, protože rámec provázanosti, který výborně fungoval v prvním a celkem i ve druhém případě, už by zde těžko mohl obstát. Poměrně civilní povídky, které by se skoro mohli stát i vám, protože nějaké to nadpřirozeno krouží někde kolem nás. Některé z povídek pak prostupuje i špětka humoru, ale toho černého. Kniha především pro děti, ale může potěšit i dospělého.

Terkishead
09.03.2018

Velmi svižné příběhy ze kterých běhá mráz po zádech... tedy alespoň mně. Předčítala jsem dětem a ty se nebály vůbec...

gersie
02.03.2018

No ..... místy se mi to líbilo, bylo to hezky výstižné a místy mi to přišlo nedotažené. Ale snad to bylo tím , že se autor snažil , aby to byly krátké příběhy.

21.02.2018

(audiokniha)
Zakoupeno, poslechnuto - a jsem hodně spokojená! ;-) Ladislav Frej se stal jedním z mým nejoblíbenějších interpretů, je to prostě profesionál každým coulem. Mohl by klidně načíst i telefonní seznam nebo jízdní řád - a pořád to bude v jeho podání výborné. Povídky jsou také zajímavé, s určitým puncem tajemna a samozřejmě i strachu, napětí, mrazení v zádech a lehké hrůzy. Rozhodně doporučuji k poslechu!

Ranuncul
04.02.2018

Velice dobře napsané strašidelné příběhy ze staré Anglie.

sgjoli
28.01.2018

Kniha je sice údajně pro děti, ale přiznám se, že i já coby dospělá jsem měla nervy jako špagáty. Příběhy jsou správně divné, ponuré, poněkud znepokojivé a dostanou se vám pod kůži raz dva. Skvěle jsem si tím okořenila začátek letošního roku, to bezesporu. Rozhodně se budu muset podívat o po dalších autorových knihách.

agatha2
21.01.2018

No, tak to bylo pěkné počtení. Jediné čeho lituji je to, že nejsem cílová skupina, a knihu jsem četla až jako dospělá. Věřím tomu, že číst ji coby dítě, asi bych se pěkně bála. I přesto jsem si čtení báječně užila :-) a už se těším, až si knihu přečte má dcera, i když asi si ji přečteme společně :-)

pafčaodřeky
08.01.2018

Co jiného číst na Vánoce, než strašidelné pohádky šmrncnuté viktoriánskou dobou?
Děcko vě mně se tetelí hrůzou, dospělá část se ironicky pochechtává černému humoru.
Protože být potrestán za to, že si někde nasbírám listí, nebo zaspívám koledy,
to je fakt smůla a někdy -ó hrůzo- stačí být pouze ve špatnou dobu na špatném místě (Jinovatka, Saze).
A to se, milé děti, může stát každému z nás....

theale
07.01.2018

Nijak extra vánoční, nijak extra děsivé, ale jinak příjemné čtení. (Dětem od 10 let mi ale přijde možná brzy.)

teakristof
05.01.2018

Čekala jsem něco víc děsivého, ale i tak jsem u některých povídek byla napjatá. Ráda zkusím i další díly.

Kristyna95
02.01.2018

Ackoli se jedna spise o literaturu pro deti a mladez, cetla se mi moc hezky. Obzvlast, kdyz jsem s ni zalehla az pozde v noci a predstavovala si ty tajuplne desive pribehy dejici se prave detem. Krasne mrazeni z cetby umocnovaly i vzpominky na me samotnou, kdy me jako malou fascinovalo naprirozeno a v kazde stare skrini ci krabici jsem ocekavala nejaky tajemny predmet s hruzostrasnou historii. Knihu jako takovou musim hodnotit kladne, i kdyz je pravda, ze nektere povidky mohly byt jeste trochu vic dotazene. Nejvice se mi libila Hraci skrinka, Jinovatka, Saze a Zeleny muz.

slunicko1958
29.12.2017

Na knížku jsem čekala a možná to čekání způsobilo, že jsem byla maličko, ale jen maličko zklamaná. Přesto doporučuji, povídky určitě stojí za přečtení.

gossipavlina
26.12.2017

Krátké příběhy, byť pro děti, tak mně stačilo, abych měla nepříjemný pocit. Já se fakt bála. A to já nerada. Proto horory nečtu.
Ale napsaná je pěkně, věrohodně.

adevis
18.12.2017

Kniha se mi četla moc dobře, rychle. Už na mě doma čekala rok, tak jsem ráda, že jsem se konečně rozhodla ji přečíst.

lenkaabooks
12.12.2017

Pro čtenáře od 10 let . Citlivější děti by mohly ještě rok, dva počkat. Příběhy byly povedené, konce děsivé a já jako dospělák si je fakt užila. Splním si jeden rest a zlousknu celou sérii.

Vánoce

Chris Priestley