Příšerné příběhy vánoční

Příšerné příběhy vánoční https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262901/bmid_priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4 413 413

Příšerné příběhy série

< 4. díl

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Christmas Tales of Terror , 2012

marta14
10.12.2017 5 z 5

Páni! To bylo skvělé! Hrozně rychle se to četlo a nebylo to nějak až moc děsivé, což se mi líbí. Nejlepší příběh byly asi Saze. Rozhodně doporučuji!

Simi
12.11.2017 5 z 5

Tedy to byla síla. Dost děsivé "pohádky" na dobrou noc. Stejně, jako se mi jevily pohádky od Andersena, když jsem byla malá. Ale přečetla jsem jedním dechem.

evilunicorn
05.11.2017 4 z 5

Pro mě asi nejslabší díl z celé série,ale i tak je to příjemné počtení na jeden večer :)

vojtahoodie
26.10.2017

Tato kniha mě z Příšerných příběhů zaujala nejvíc, a to jak zpracováním, tak atmosférou. Doporučuji pro dlouhé zimní večery, k posezení u krbu zatímco venku všechno zapadá sněhem, protože číst ji např. v létě fakt není ono. Nechtěl jsem ji nějak rychle vyčíst, ale pěkně si ji vychutnat, takže stylem jeden příběh - jeden večer, což ve mě v kombinaci s pošmurným listopadem venku zanechalo skvělý žážitek (četl jsem ji již minulý rok). A teď hodnocení jednotlivých příběhů:
Zelený muž - jednoznačně nejlépe zpracovaný a jeden z (pro mě) nejděsivějších příbehů v celé knize.
Hrací skříňka - příběh, který neměl až na půlnoční mši téměř nic společného s vánocemi.
Sněhulák - promyšlelený a svým způsobem děsivý příběh.
Jinovatka - Nejméně povedený v celé knize, moc mě nezaujal
Byla cesta - poctivá duchařina, která nikdy nezklame
Saze - společně se zeleným mužem nejděsivější příběh knihy, zvláště svým zpracováním... brr...
Poslední dárek - tady autor vsadil pouze na samotnou děsivou panenek, které ožijí, taková inspirace od Annabelle.
Jinak, oceňuji, že v češtině vyšla v papírové podobě, ilustarce byly povedené. Oproti jiným od pana Pristleyho výrazně kratší, možná i tím, že chybí dějová linka propojující všechny příběhy. Jinak moc doporučuji.

nikiem
16.10.2017 5 z 5

Mám ji jako audioknihu. Touto knihou jsem začínala a nadchla se pro tuto sérii knih.

reader.007
05.10.2017 3 z 5

Být dítě, možná bych z toho i můry měla. Teď je to jen taková drobnost na jedno odpoledne která pobaví, neurazí, ale podruhé už ji taky otevírat nebudu.
Pro morbidnější malé začínající čtenáře by to ale mohl být dobrý odrazový můstek jak se ke čtení dostat. Koneckonců jsou i horší varianty...

LadyKet
18.09.2017 4 z 5

První mé setkání s autorem a nebylo to špatné. Tolik jsem se u toho nebála, ale věřím, že kdyby mi bylo tak 10 let, tak jsem pos... se bojím strašně moc :). Docela ráda si přečtu další jeho knihy. Chtěla jsem dát tak 3 a půl hvězdičky a nakonec jsem dala 4, protože ilustrace mi připomínají mého oblíbeného Edwarda Goreyho!

lena_itf
05.01.2017 4 z 5

Skvělá kniha... za večer přečteno. Asi nejvíc se mi líbila Jinovatka a Saze :-)

Rachel
05.01.2017 4 z 5

Tyhle povídky jsme si začali číst s partnerem o Vánocích, nahlas, pozdě večer před usnutím a na pokračování, bylo to moc fajn a mělo to amosféru (obvzlášť, když začalo sněžit). V tramvaji nebo v létě bych si to asi moc neužila. ;)
Jako dítěti by se mi tahle knížka určitě líbila moc a asi bych se u ní trochu bála.

PetikH2O
28.12.2016 4 z 5

Ty příběhy jsou krátké, člověk by čekal více rozvinutý děj. Bát se ale trochu budu :)

Attia
27.12.2016 4 z 5

Rychlá oddechovka, Vánocům dodá zvláštní nádech :)

MirijamFrankl
26.12.2016 4 z 5

Moc hezké čtení ve vánočním čase.

Aurorita
23.12.2016 5 z 5

Naprosto suprová kniha. Na letošní vánoce jsem si chtěla přečíst pár knížek s vánoční tématikou, tato byla jednou z nich a rozhodně této volby nelituji. Všechny příběhy se četly sami, celou knihu jsem měla přečtenou za dva dny, a to jsem si ji sakra hodně šetřila

Natyna3
18.12.2016 4 z 5

I když sedíte v teple domova a zima řádí jen za okny, při čtení této knihy jistě zamrazí i vám.

Hanina61
06.12.2016 5 z 5

Ač jsem dávno dospělák, za chmurného zimního večera jsem si zalezla do postele s touhle knížkou... a neodložila jsem ji, dokud jsem ji celou nepřečetla. Vánoce mám ráda, strašidelné příběhy též, a tahle bezva knížka s parádními ilustracemi mě opravdu nezklamala. :-)

Dakarianna
29.10.2016 5 z 5

Opět skvělé.

alena7514
10.10.2016

Výborná oddechovka, kterou jsem původně zamýšlela pro mou osmiletou dceru, která má ráda tajemno, ale nakonec jsem ji přečetla sama a dceři ji dám až za nějaký ten rok, obávám se, že by z ní teď měla opravdové noční můry :)
Autor je výborný vypravěč, vtáhne do děje během prvních pár slov každé povídky a atmosféra na Vás z knihy dýchá plnými doušky.

ziriant
03.10.2016 3 z 5

Docela nedotažené. A myslím, že i děti by si zasloužily více originality pro rozvíjení fantazie.

ADOS1
23.05.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy čet můžu vřele doporučit.

brčko-A
23.05.2016 4 z 5

Jo,pěkné, Přečteno za jeden večer. Mohli ty příběhy udělat trochu strašidelnějši. Ale jinak supr!