Příšerné příběhy vánoční

Příšerné příběhy vánoční https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262901/bmid_priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4 413 413

Příšerné příběhy série

< 4. díl

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Christmas Tales of Terror , 2012

Dreisii
01.03.2020 5 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za chvíli a mile mě překvapila,čekala jsem čtení jenom pro děti a není tomu tak. Určitě si ráda přečtu znovu :)

kazu
02.01.2020 4 z 5

super čtení pro zimní večery, nejen pro děti:-)

martinkaLLL
26.11.2019 5 z 5

Bomba. Čekala jsem takovou trošku strašidelnou pohádku a ono ne. Super strašidelné příběhy.

Alex.Barunka
18.11.2019 4 z 5

I když jsou tyto povídky jenom kraťoučké, perfektně jimi prostupuje temnější atmosféra anglického venkova minulé doby. Strukturou jsou všechny povídky stejné, jdou od nuly přes postupný vývoj, který vede až ke gradaci. Některé jsou silnější a propracovanější než jiné, ale tak to zkrátka je. Také jsou primárně určeny mladším čtenářům, a na tom jsou postaveny. I když ten strašidelnější ráz prostupuje některé hezky :D

eraserhead
18.10.2019 5 z 5

V rámci horrorových a strašidelných příběhů pro děti a mládež pro mě velmi milé a nečekané překvapení. Občas mi až bylo líto, že Priestlyho schopnost napsat zajímavý příběh a funkční atmosféru brzdí a omezuje právě cílovka jeho knihy. Ono ne že by to bylo špatně, považuji za hodně krásné a fajn, že se horror orientuje i na mladší a mladé čtenářstvo, ale docela rád bych si od Priestleyho přečetl i něco dospělého. Možná je to věkovám posunem, jakýmsi zapomněním, či snahou ochrany vlastních "mláďat", ale i přes výše zmíněné mě překvapila drsnost některých příběhů. V "přímém přenosu" uhořelé dítě, zabití rýčem... Brrr, i se čtyřmi křížky na hrbu to fungovalo. Ano, některé příběhy jsou slabší (vlastně poslední dva), ale jiné zase (SNĚHULÁK, JINOVATKA, krásně temný BYLA CESTA) fungují na výbornou. Tohle je pravděpodobně nejlepší kniha dětských horrorů, co jsem zatím četl.

MalenkaČ.
30.09.2019

Skvělá. Doporučuju pro chladné zimní večery o samotě !-)

Vabr
13.08.2019 3 z 5

Podle mě nejhorší díl. Velmi oceňuji práci ilustrátorky, která dělala obal, i když nemusela. Nechápu, proč ho neudělali. Vadí mi, že zde není omáčka okolo povídek, že jsou povídky kratší a je jich zde míň. Líbí se mi, že zde umírají i ti, co nic neudělali. Nejlepší povídka byla Byla cesta a nehorší Jinovatka. Docela se mi líbil dodatek u povídky Zelený muž.

Zmrzka1
21.07.2019 4 z 5

Po třech vcelku dobrých knížkách konečně nějaká skvělá, která je všechny převyšuje. Nejlepší díl! Omáčka okolo povídek tu není, ale mně to absolutně nevadí, akorát se tím zredukuje trapný lapání po dechu a ustrašení kidíci. Knížka je též kratší, což mě zezačátku dost mrzelo, ale když se to tak vezme, tak povídky nejsou aspoň moc natahované a není tu trapná omáčka. Povídky většinou dobře zvládnuté a strašidelné (konečně). Nejlepší byly Byla cesta, Saze a Sněhulák (seřazeno od nejlepší). Nejhorší byly Jinovatka, Poslední dárek (seřazeno od nejhorší). Nejstrašidelnější byla Byla cesta. Totálně nechápu, jak někdo mohl napsat tak hrozné povídky jako Jinovatka a Poslední dárek. Celou dobu se v nich děje ho*no a až na konci se stane ,,uchvacující zvrat''. U ilustrací jsem si říkal, že jsou nějak trošku horší, ale potom jsem zjistil, že to je od nějaký Češky, což je dost povedený. Tuhle knihu doporučuju. Není jako ty trapný předešlý neděsivý díly.

Morisius
12.07.2019 3 z 5

Jako předešlé knihy jí hodnotím kladné. I když v jednom příběhu to bylo nějak zvláštně popsané, že bylo zapotřebí ho přečíst znovu. Kniha je určena dětem, ale opět píšu... fajn relax a pobavení.

nikikostadinova
08.07.2019 4 z 5

poslechnuto jako audio kniha, která byla hezky zvládnutá. Co se samotného obsahu týče - když jsem četla příběhy z černé lodi, uhranulo mě to. Ale pak už člověk ví, co má v této sérii čekat. A hodně to škodí. Jinak je to moc hezká řada knih pro odrostlejší děti. A za lepší příběhy (za mě třeba: Byla cesta) 4 hvězdy

TERI16
16.02.2019 4 z 5

Od příběhu jsem očekávala více, myslela jsem si, že se budu více bát, ale nevadí, nakonec to nebylo zas tak špatně a těším se na Příšerné příběhy z černé lodi!

amanek
13.02.2019 5 z 5

Dcera chtěla nějaké hory pro děti. Nakonec ji odložila, že je na ní ještě moc těžká, takže jsem si jí přečetla já. Líbila se mi, jen mě trochu překvapilo, že příběhy mají většinou špatný konec, čekala jsem, když je to pro děti, strašidelný děj, ale se šťastným koncem.

zeja
01.02.2019 5 z 5

Příběhy doporučuji, četly se dobře.

Lymril
02.01.2019 5 z 5

P.A.R.Á.D.A!!!!Některé povídky jsou výborné, jiné ještě lepší :D

Drábuska
24.12.2018 4 z 5

Pěkně mrazivá vánoční jednohubka :-)

marta14
23.12.2018 5 z 5

Letos jsem si tuto knihu přečetla znovu a musím říct, že i podruhé se mi to moc líbilo!

Ťapulka
29.11.2018 5 z 5

Moc krásná kniha, která napne i dospělého čtenáře a přiměje ho hltat příběh za příběhem. Poklona před autorovou fantazií!

reader.007
18.11.2018 3 z 5

Když o tom tak přemýšlím a porovnávám s jinými hororovými povídkami, opravdu tomu nelze upřít jistou kvalitu, zvlášť když je porovnáváte s některými (třeba) viktoriánskými, které je sice žvanivostí daleko předčí, jenže na gradaci děje a konečnou pointu mají málokdy. Pokud chcete umocnit dojem, vřele doporučuji audioverzi v podání Ladislava Freje, který jim dokázal vtisknout neopakovatelnou atmosféru stupňující se zvrácené dychtivosti. Minimálně v povídkách Hrací skříňka a Byla cesta (nyní k nalezení na YT).

XenaTaurus
16.10.2018 4 z 5

Hororové povídky určené pro mládež určitě svým pojetím a nápadem zaujmou i dospělé. Nicméně čtení je to spíše oddychové, navzdory některým koncům povídek.

Terez25
16.09.2018 3 z 5

Mám ráda cokoliv s vánoční tématikou, proto jsem po této knize sáhla. I s vědomím toho, že je pro odrostlejší děti, mě ale trochu zklamala. Ale dětem by se to líbit mohlo.
Jako čtení před spaním v předvánočním čase, proč ne...