Příšerné příběhy z temného tunelu

Třetí várka "příšerných příběhů" se tentokrát veze po kolejích, v kupé strašidelného vlaku. Robert Harper cestuje z otcovského domu do internátní školy. Poprvé jede sám vlakem; kupé, do kterého se posadil, se postupně zcela zaplní. Vlak náhle zastaví, právě před tunelem, a Robert nedokáže zjistit, proč nejedou dál. Všichni v kupé usnuli, až na krásnou a trochu podivnou dámu, která sedí naproti Robertovi. Dají se do řeči; dáma pak chlapci začne vyprávět děsivé příběhy, při kterých stydne krev v žilách. Roberta během vyprávění kdoví proč přemáhá spánek. Dokáže se mu ubránit? A dojede do cílové stanice? zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131572/priserne-pribehy-z-temneho-tunelu-EOK-131572.jpg 4.4198

Příšerné příběhy 3.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo

Tales of Terror from the Tunnel´s Mouth, 2009

Kniha Příšerné příběhy z temného tunelu

Bara_Pavlaskova

Za mě nejlepší díl že všech příšerných příběhů!

pixiepickpocket

Nenáročné a tak trochu i strašidelné čtení. Linka propojující příběhy se mi jevila o trochu povedenější, leč opět lehce odhalitelná, než tomu bylo u dílu předešlého. Mému oku lahodily sugestivní detailní ilustrace, které povídky doplňovaly. Jen škoda, že jich nebylo více... V mnoha příbězích vnímám důraz na hlubší - vztahovou rovinu mezi protagonisty jednotlivých příběhů. Jakoby to neblahé a leckdy kruté, co se nám v životě může přihodit, záviselo hlavně na našem vztahu k lidem, kteří do našeho života vstupují a které svými rozhodnutími a činy ovlivňujeme.

Měňavka
27.12.2019

Čtivé dobrodružství s nádechem hororu pobaví mladé čtenáře i dospěláka s dětskou duší.

Morisius
18.08.2019

Další že série, stojí za přečtení. Napsáno čtivě.

Zmrzka1
21.07.2019

SPOILER Omáčka okolo povídek velmi povedená, až na to, že jsem hned ze začátku uhodl, kdo je ta baba (podle tý pusy). Povídky většinou průměrné. Chlapec jako postava příjemná a spánek cestujících taky skvělý. Nejlepší povídky byly Malí lidé, Sestra Veronika a Gerald (seřazeno od nejlepší). Nejhorší byly Nová guvernantka, Prasklina ve zdi a Clach Crotach (seřazeno od nejhorší). Povídky teda nic moc, zklamaly mě, už jsem chtěl knížce dát 2*, ale ten konec to vylepšil na 3*. Ilustrace jako vždy božííí.

Vabr
19.07.2019

Povídky jsou už konečně trochu strašidelné a povedenější ve většině případů. Omáčka kolem povídek je o trošiličku lepší než u prvního dílu. Líbí se mi zde popisování výrazů. Nejlepší povídky jsou Skleník, Ostrov, Sestra Veronika (sestupně). Nejhorší jsou Šeptající chlapec, Prasklina ve zdi, Nová guvernantka (sestupně). Nová guvernantka byla rozhodně nejhorší. Slabý, nic se nedělo a to překvapení na konec mě vůbec ale vůbec nešokovalo. Tenhle styl, že se tam jenom mele a pak je ten ,,šok'' se mi opravdu nelíbí (bohužel se to čtenářkám líbí). Skleník byl hodně dobrý dialogy a příběhem. Trošku mě mrzí ten konec, ale jako hustý na tuhle knížku. Ilustrace byly hezké. Normálně bych dal 3, ale za to zlepšení dávám 4. Nejlepší díl. Opět návaznost na první díl, která se mi líbí. 7,5.

Zmitko.m
14.06.2019

Skvělá kniha plná tajuplných příběhů, kde nejděsivější se mi zdál příběh Nová guvernantka...Kdo byla ona tajemná vypravěčka v bílém mi postupně začalo docházet během vyprávění, zvláště když se Robert cítíl víc a víc unaveněji...Nakonec to ale skončilo jinak než jsem myslel, čekal jsem, že spolu odejdou....Rozhodně doporučuji, byla to pro mne druhá přečtená kniha této série a těším se na další díl, který už mám připravený :-)

nikikostadinova
01.06.2019

Velmi zajímavé (i když konec jsem předvídala) rámcové vyprávění a povídky byly dobře zpracované. Jen jedna poznámka. Pokud mě paměť neklame (může se to stát) tak v minulých dílech, každý příběh končí rámcovým vyprávěním, kde je docela hezká, plynulá motivace k dalšímu příběhu. Tady se několikrát stalo, že to autor podle mě trošku zazdil. Což je škoda. Ale jinak je to fajn tip.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti