Příšerné příběhy z temného tunelu přehled

Příšerné příběhy z temného tunelu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131572/mid_priserne-pribehy-z-temneho-tunelu-EOK-131572.jpg 4 241 241

Příšerné příběhy série

Třetí várka "příšerných příběhů" se tentokrát veze po kolejích, v kupé strašidelného vlaku. Robert Harper cestuje z otcovského domu do internátní školy. Poprvé jede sám vlakem; kupé, do kterého se posadil, se postupně zcela zaplní. Vlak náhle zastaví, právě před tunelem, a Robert nedokáže zjistit, proč nejedou dál. Všichni v kupé usnuli, až na krásnou a trochu podivnou dámu, která sedí naproti Robertovi. Dají se do řeči; dáma pak chlapci začne vyprávět děsivé příběhy, při kterých stydne krev v žilách. Roberta během vyprávění kdoví proč přemáhá spánek. Dokáže se mu ubránit? A dojede do cílové stanice? zdroj: www.legie.info... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Tales of Terror from the Tunnel´s Mouth , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příšerné příběhy z temného tunelu. Přihlašte se a napište ho.

changaj
21.01.2024 5 z 5

Další vydařená sbírka hororů, škoda, že je to poslední dávka příšerných příběhů. Souhlasím s Kristynou (níže) že některé povídky byly na hraně toho, co bych přečetla dítěti. Na druhou stranu pohádky bratří Grimmů jsou také dost děsivé. Příběhy ukazují negativní emoce, se kterými se děti tak jako tak mohou ve svém životě setkat (probuzené přestěhováním, nevlastními rodiči a sourozenci, žárlivostí apod). Priestley ukazuje tuto odvrácenu (ale přítomnou) stránku dětského či obecně lidského světa a činí tak kultivovaně, nepodbízivě a vlastně i s určitým moralistním poselstvím. Mám pocit, že v této sbírce nacházím i ohlasy díla Artura Machena, přetavené do podoby pro děti.

Kristyna95
23.04.2023 4 z 5

Tak, z celé série jsem si tuto knížku nechala až jako poslední. Nevím,jestli je to tím,že od čtení předchozích dílů už uplynulo pár let a já mám jejich příběhy už v mlze,ale tyto z temného tunelu se mi zdály jako ty vůbec nejmorbidnější. Ztrácela se v nich nevinnost a upřímně si nejsem jistá,jestli bych tento díl dala číst dítěti. Bylo to ale rozhodně poutavé čtení, které rychle utíkalo. Taky jsem se nemohla dočkat vyvrcholení hlavní linky ve vlaku a upřímně? Dost mě ze čtení posledních řádků zamrazilo. A co se týče příšerných příběhů? Skvělý byl Skleník, Nová guvernantka, Malí lidé, Gerald, Sestra Veronika a Šeptající chlapec. A jestli byl příběh,do kterého jsem se musela donutit,tak to byl Clach croach.

Fazulajda
22.10.2022 4 z 5

Další povedený díl, v některých místech ani nebyl tak předvídatelný jako ten předešlý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příšerné příběhy z temného tunelu v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech5x