Příšerné příběhy z Černé lodi

Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se ke čtenářům dostává další náklad děsivého čtiva. Tentokrát je vypravěčem strašidelných historek mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato: ale čtenář by byl možná raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel… zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95573/priserne-pribehy-z-cerne-lodi-95573.jpg 4.4184

Příšerné příběhy (2.)

Tales of Terror from the Black Ship (2008)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Kniha Příšerné příběhy z Černé lodi

pixiepickpocket

Originální strašidelné historky pro malé i velké čtenáře. Oceňuji, že má kniha ústřední, i když jednoduchý, příběh, a nejedná se tak pouze o povídkovou sbírku. Autor mě rozhodně nalákal na ostatní knihy z této série.

reader.007
12.12.2018

Jedno se té knize upřít nedá... nedá se od ní snadno odejít. Moje hodnocení je dáno tím, že nemám horory ráda, pro milovníky žánru to bude povedená jednohubka. Nebo spíš lehká večeře :-)

Ali_xy
24.07.2018

První díl se mi asi líbil víc, především díky strýci Montague :-) Ovšem asi nejhorší zatím povídkou mi přišel Opičák, to jsem se klepala odporem. Jinak hodnotím jako dílko zdařilé, být mladší, tak to hltám jistě víc.

marta14
17.06.2018

Víc mě bavily Příšerné příběhy vánoční, ale tohle bylo taky dobré. Jen mě nějaké povídky nějak neoslovily. A ten konec? No teda! To jsem nečekala... Jinak knihu beru jako takovou odpočinkovou, i když je staršidelná. A dostala mě ze čtecí krize. Takže super!

tsal
05.06.2018

Rámcový příběh knihy byl sice o něco málo slabší než u Strýce a pointa se dala vytušit dříve, vložené příběhy však byly lepší. Vymizel totiž jediný neduh, který Strýc Montague měl - uspěchané konce. Zdejší povídky plné pirátů a nebezpečných moří si tak můžete vychutnat naprosto bez výhrad. Nelze než doporučit. Obzvláště pokud vám capart pod dojmy ze Sandokana nebo 20 000 mil pod mořem zatouží vypravit se na oceán. Po tomhle ho to zase přejde.

Janulka10
27.05.2018

Strašidelné , ale dobré .

LadyCharlene
02.05.2018

Strašidelné povídky o námořnících. Některé mají otevřený nejasný konec, jiné jsou jasné od začátku. Celkem mě překvapil konec hlavního příběhu dvou sourozenců. Povídky měly poeovské kouzlo, zvlášť pak povídka Čert. Nejvíc se mi líbila Příroda, Tetování bylo také povedené, Piroska člověk by takové vyústění nečekal. Černá loď byla taky super u Bahna jsem se opravdu trošku bála. Přesto se mi Vánoční příběhy líbily více.

Zmitko.m
26.02.2018

Strašidelné povídky byly velice perádní a některé opravdu děsivé...je třeba je však nutné číst postupně, průběžný děj mezi jednotlivými povídkam na sebe navazuje...Asi nejsilnější povídka je Černá loď a hooodně silný je i samotný konec celého průběžného příběhu...Rozhodně knihu všem doporučuji a hoodně si ji užijí milovníci námořních historek

Chris Priestley

Chris Priestley