Titanic: Deník dívky z roku 1912

kniha od:

Titanic: Deník dívky z roku 1912 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29900/mid_muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4.3 208

Můj příběh série

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámější zaoceánské lodi všech dob.

Žánr:
Literatura světová , Dívčí romány , Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Titanic: An Edwardian Girl’s Diary, 1912 , 1998


více info...

Komentáře (45)

Komentáře 45 Recenze 1

V.Lenka
V.Lenka
17.08.2023 5 z 5

Můj devítiletý syn měl období zájmu o Titanik, takže jsem musela narazit i na tuto knihu. Dalo mi dost námahy ji sehnat. V naší knihovně ji neměli, v knihkupectvích byla beznadějně vyprodaná, tady ji také nikdo nenabízel. V několika online antikvariátech jsem si nastavila hlídacího psa, a tak když se kniha objevila v nabídce, tak jsem po ní skončila. Synův zájem o Titanic sice mezitím polevil, ale přesto jsme knihu s chutí na střídačku předčítali i sedmiletému synovi/bráškovi. Kniha nás bavila a zase nastínila problematiku z trochu jiného úhlu. Zejména sociální rozdíly, starosti odlišných sociálních vrtev a sirotčinec pro syny bylo zajímavé téma.
Pro dívky zajímající se o Titanic je to úplně ideální kniha, protože má dívčí hrdinku. Pro kluky a dobrodružnější povahy bych doporučila určitě spise jednu z těchto tří: Zvířecí hrdinové na Titanicu, Přes palubu: Přežil jsem potopení Titaniku, 1912 a Loď duchů. Hodnocená kniha je pro kluky málo akční, ale určitě není špatná.

Lovehorses365
Lovehorses365
21.07.2023 5 z 5

Moc se mi líbila.


simca9342
simca9342
19.02.2023 5 z 5

Za mě nejlepší příběh ze série.
Titanic- tajemstvi skryté mnoho let v moři, které se zkoušelo objevit a prozkoumat hodně vědců a dělají to asi dodneška. Informace navíc jsou v deníku malé slečny, která je jako jiné děti v různých dobách fiktivní. Margaret byla v některých věcech jak já (myšleno charakterně), ale přežila velkou katastrofu a vysvětlila nám jak to vlastně bylo...

Vendulik
Vendulik
04.02.2022 3 z 5

Moc pěkné napsaný příběh o Titanicu, očima malé holky. Nechybí na konci knihy taky fotografie a časová osa potopení lodi.
Obdivuji hlavní hrdinku jak vše zvládla a šla svým životem dál ale nikdy nezapoměla.

Doubravka1975
Doubravka1975
06.12.2021 5 z 5

Formou deníku moc pěkně sepsaný příběh Titaniku, viděný očima třináctileté Margaret Anne. Na konci knihy nechybí historická poznámka, časová osa a dobové fotografie.
Noc, kdy se potopil Titanik, byla nocí děsu a odvahy, vznešenosti a zoufalství. Jeho tragédie odhalila ty nejlepší stránky lidství - s tím nejhorším výsledkem. Je to noc, která nikdy neupadne v zapomnění....

LunaL.
LunaL.
11.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně. O Titanicu jsem zatím nic nečetla, tak proč to nezkusit, navíc když má knížka 100stran.. Nenapadlo mě, že mi tak malá knížka tolik dá!
Neskutečně živě napsaný příběh nejslavnější lodi. Očima třináctileté dívky. O to víc mě to asi zaujalo. Přidávám do čtenářské výzvy (kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout) a určitě šáhnu po další knížce o Titanicu!

Výkřiky umírajících se ozývaly snad celou věčnost. Byl to šílený, nelidský chor, z něhož by se rozplakal i satan. Nevím, co bylo horší - jestli ten křik, nebo to, jak postupně utichal..

"Mě by v srpnu bylo sedmnáct"
Bylo by? Ach, panebože.

Lejčís
Lejčís
28.06.2021 5 z 5

Chcete si o Titaniku přečíst pohled mladé dívky, která tuto tragedii přežila? Je to taková reálnější a mladší verze Jacka a Rose, která ty citlivější jednoznačně rozpláče...

NaiTenshi
NaiTenshi
30.12.2018 4 z 5

Něco takového jsem dlouho hledala. Už je to pár let, co jsem tento příběh četla a doteď si pamatuji pasáž, kdy se hlavní hrdinka loučí s malou Norou. I když jsem si z počátku nemyslela, že to bude kdovíjaké veledílo, moc se mi ten příběh líbil a cítila jsem se, jak kdybych tam byla také. Navíc Margie byla velká sympaťačka, která přirostla k srdci.

Kimina35
Kimina35
18.11.2018 5 z 5

Cítila jsem se, jako bych na lodi byla s ní

Elen telemna
Elen telemna
18.09.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka s krásným dějem, ale něco mi tady chybělo. Titanic mi připadá jako velmi inspirující téma na psaní a možná proto mám takový pocit, že děj téhle knížky byl sice pěkný, ale působil trochu chudě, nedostatečně a ne moc výrazně. Rozhodně by se to dalo lépe propracovat.
Kromě toho však nemám žádnou připomínku.
Na závěr bych chtěla pochválit fotografie na konci knihy. Díky nim jsem ještě lépe pochopila, co všechno se na Titanicku muselo té osudné noci odehrát.

Život-s-Kačí
Život-s-Kačí
03.09.2017 4 z 5

Kniha je napsaná lehce, aby jí porozuměly i děti. Příběh je poutavý a zároveň velice smutný. I když je vymyšlený, působí velice reálně. Fotografie na konci bravurně vše umocňují.

Samery
Samery
21.02.2017 5 z 5

Tahle kniha se čte snadno. Je psaná pro děti a lze ji přečíst za pár hodin bez potíží. Mě se to ale jaksi nedařilo. Každé datum jsem jen odpočítávala a jelikož jsem se dříve o Titanic velmi zajímala, znám jednotlivé osudy některých lidí, jejichž jména se v knize objeví. Den potopení jsem proto velmi odkládala, protože se mi to vlastně číst nechtělo. A každou stránku jsem četla pomaleji a stísněněji. Je to dobře napsané, procítěné a navíc poučné. Je to dobrá kniha popisující strašnou katastrofou odlehčeným, ale pro mě o to děsivějším stylem.

Michalka98
Michalka98
05.01.2017 5 z 5

Úžasná a moc čtivá knižka. Moc se mi také líbily fotografie, které byly přiloženy v poslední části knihy. Doporučuji.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
30.10.2016 5 z 5

Výborná,čtivá kniha,Margaret jsem si hned oblíbila a líbil se mi romantický podtext knížky(hlavně ta pasáž-no nebud prozrazovat,kdo četl, ví).
ZAjímavý pohked třináctileté dospívající dívky.

Anna 13
Anna 13
04.07.2016 4 z 5

Kniha, která dokáže přesně vystihnout ten snový život, který se odehrával na palubě Titanicu.
Stránky ze sirotčince mi přišli zbytečné, bylo jich moc. Jinak by kniha mohla být delší a zvýšila by se její hodnota. Zklamala mne noc, kdy se Titanic potápěl. Ještě jsem nečetla knihu, která by tuto noc, dokázala vykreslit do živých obrazů lidské hrůzy, neutuchající paniky, surovosti a opravdovosti. Tady v této knize to šlo vše nějak rychle a hladce.
Co ale na knize rozhodně oceňuji byly pocity hlavní hrdinky po události. Lidé co přežili cítili různé emoce a autorka tu popisuje jednu z nich...

Jinak je to kniha krásná, psaná spíše pro mladší čtenáře, ale zaujme i ty starší...
Opět mne přesvědčila o tom, že Titanic byla lodí, kde se lidem plnily sny... Otvírala a zase uzavírala jejich srdce...

MichelleS
MichelleS
23.04.2016 4 z 5

Hezký příběh, jednoduché vyprávění pro starší děti nebo náctileté, přitom ale plné detailů a zajímavých postřehů. Za nějaký čas ji dceři určitě doporučím.

Mr.J
Mr.J
19.03.2016 5 z 5

Naprosto nedocenitelný příběh. Po dočtení, jsem knihu zavřela a asi půl hodiny jen nehybně ležela v posteli s hlavou plnou toho, co jsem si právě přečetla. Kniha mě roztrhala na kousky a já jsem se z toho musela dostávat dohromady po zbytek večera. Věci, které autorka napsala, ty které by jste si třeba nikdy pořádně neuvědomili, jsou právě ty věty, které vás zasáhnou nejvíc.
Příběh ve vás rozhodně nezanechá žádný dobrý pocit. Je velice dobře napsaná, čte se jedním dechem, a to samotné už přidává na atmosféře. Kniha se rozhodně zapsala mezi mé nejoblíbenější :)

Lucissia
Lucissia
15.02.2016 5 z 5

TOHLE je kniha, u které jsem brečela. Zůstane mi v mysli daleko víc než slavná "Než jsem Tě poznala". Kdo si chce uvědomit, že máme většinou jen obyčejné starosti a máme mít radost všedních věcí, tomu knížku doporučuju. Silný zážitek.

Andylovehorse
Andylovehorse
20.12.2015

je to kniha plná napětí emocí,strachu a vseho možného...je fakt super

Edona
Edona
20.10.2015 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla. Ačkoliv je to knížka velice tenká, vzbudí u vás emoce. Pro mladší čtenáře doporučuji všemi deseti.

Silencia
Silencia
15.10.2015 5 z 5

Je skvělé, jak veškeré detaily - vybavení lodi, chování cestujících a ostatní věci, si dokážu díky filmu tak přesně představit. A všechno sedí. Cameron je vážně kouzelník. Tak vtipné, tak opravdové, tak smutné, tak neskutečné. Jsou tyto deníky pravé?

veronika.v
veronika.v
22.08.2015 5 z 5

Tohle byla snad jediná knížka v mém životě, kterou jsem přečetla 2x a to je co říct, protože nikdy nedokážu přečíst knížku napodruhé. Ovšem, co se týče příběhu: báječné. Dokonce mne to na konci i rozplakalo. Knížka je dobrá jen tak na oddech :)

KnižníSen
KnižníSen
13.08.2015 4 z 5

Tato kniha je úžasná, podle mě, si zaslouží 4 hvězdy! :)
Knihu jsem četla asi před 2/3 rokama a ráda se k ní někdy vrátím ;)

Nevím, zda je to příběh opravdový, zda se spisovatelka nechala inspirovat nějakým vyprávěním či deníkem mladé dívenky, ale i když to bude znít asi nevhodně-přála bych si, aby to byl příběh skutečný...
Ano...A to proto, neboť kdyby to byl příběh skutečný, tak i ty hloupý, kteří vůbec nečtou a nemají v sobě city (snad se chápeme) by kniha bavila a ukápla by jim nějaká ta slzička. Překrásný příběh a pokud někdo máte zprávy, zda je to alespoň inspirované skutečnou dívenkou, budu ráda, když mi dáte vědět.
DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI ! DOPORUČUJI !

4*

MOJE VIDEORECENZE: http://kniznisen.simplesite.com/419902605/3023998/posting/recenze-titanic-ellen-emerson-whiteov%C3%A1

Marsemotýlek
Marsemotýlek
03.08.2015

Zrovna jsem knihu dočetla a byla báječná.

BigReader
BigReader
17.04.2015 4 z 5

Příběh mě zaujal a taky jsem si u něj dost pobrečela. Dostalo mě to! Určitě si přečtěte :)

5331
5331
10.09.2014 5 z 5

Hezky fakt super

Kari15
Kari15
02.08.2014 4 z 5

Úplně si pamatuju, jak jsem to před dvěma lety hltala, v té době jsem byla tak trochu titanic-maniak :'D. Byla jsem z ní fakt nadšena a myslím, že si kniha ty 4 hvězdičky zaslouží:).

kuceju
kuceju
01.06.2014 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. Miluju ten příběh....film už zdaleka ne tak.

Ronnie68
Ronnie68
13.05.2014 4 z 5

Byl to úžasný příběh popsaný z pohledu malé holky ..... na konci jsem se skoro i rozbrečela ... myslím si, že to byl fakt dobrý příběh.

jesterka.as
jesterka.as
18.03.2014 5 z 5

Co na to říct? Myslím, že název je za vše - příběh o zkáze lodi, která měla být nepotopitelná, ale bohužel se všichni pletli... Krásně napsáno, myslím že srozumitelně i pro mladší čtenáře.

Štítky knihy

deníky lodě Titanic (loď) pro dívky námořní katastrofy podle skutečných událostí dějiny pro děti a mládež rok 1912

Autorovy knížky

Ellen Emerson White
americká, 1961
2009  86%Titanic: Deník dívky z roku 1912

Kniha Titanic: Deník dívky z roku 1912 je v

Právě čtených2x
Přečtených332x
Čtenářské výzvě32x
Doporučených33x
Knihotéce75x
Chystám se číst117x
Chci si koupit34x
dalších seznamech5x