Jak se vám líbí

Hra Jak se vám líbí patří k vrcholným komediím Williama Shakespeara, kterým se často říká komedie sváteční. Kromě mileneckých párů a nezapomenutelné Rosalindy v ní vystupuje Šasek a melancholický Žak v ní pronáší jeden z nejslavnějších Schakespearových monologů vůbec, začínající slovy "Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci". Shakespeare v komedii Jak se vám líbí předvádí v divadelní zkratce svět jako jeviště. Postavy nechává jednat v divadelních situacích, které v sobě navzájem zrcadlí a ve kterých nakonec vždycky poznáme i samy sebe. V tomto magickém shakespearovském zrcadlení spočívá půvab, humor i modrost komedie Jak se vám líbí především. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/701/jak-se-vam-libi-701.jpg 4.2214

As You Like It (1623)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Knižní klub, ELK - Evropský literární klub

Kiwi24

Bylo to zajímavé, jen mi to přišlo málo Shakespearovské. Žádná smrt...

Stellia

Síce som videla, a čítala, mnoho variácií tohto príbehu, originál je len jeden. A odporúčam prečítať si v anglickom jazyku...

DUNIKO

Je nejhezčí ze serie.

VlahošvonRosret
17.12.2016

Na to, že to má být klasika a povinná četba, tak to bylo zábavný a dobře se to četlo.

ZajDa37
14.11.2016

Asi moje nejoblíbenější Shakespearova komedie. A to kvůli dvěma postavám. Žakovi a Šaškovi. Kdyby tam ti dva nebyli, tak nevím... Ano, je to naivní, je to trochu přihlouplé, ale přihlouplé tím správným způsobem, vyváženým, kdy víte, že se nesmějete úplné kravině. Protože v žádné kravině nejsou tak úžasné hříčky se slovy, pobíhání po lese a dokonalé převleky ženy za muže.
A k tomu je tady ještě jedna z nejslavnějších vět v historii literatury: "Celý svět je jeviště..."
Tomu nejde nedat pět hvězd.

MirijamFrankl
13.10.2016

Hra se mi opravdu líbila a šašek byl výborný,avšak chvíli mi trvalo,než jsem se zorientovala v ději.

Theia83
26.08.2016

Veľmi rada čítam tieto historické série a táto bola naozaj TOP. Určite odporúčam.

mac.martina
14.03.2016

Další pěkný příběh z rodiny Murrayových. Je to hezká čtivá knížka přečetla jsem jí za víkend, moc doporučuju :-)

Babu23
01.02.2016

Romantická kniha u které jsem se zasmála. Můžu jen doporučit.

helmiczka
26.10.2015

Toto ma bavilo veľmi. Ako vždy trochu naivné, ale tie dialógy!

moudivlacek
03.09.2015

Smějete se rádi a máte romantiku, pak si tuto knížku musíte prostě přečíst, mohu jen doporučit.

Daniel.95
03.05.2015

Příjemná komedie na oddech.

havrmoni
20.04.2015

I po druhém přečtení pořád úžasný příběh. Vtipné,svěží romantické čtení. Sesřenky Murayovi jsou bezva holky ,mají podobné osudy i manžele,proto se to dobře čte.Chlapy ve většině knih jsou úžasný,ale jen málokterá autorka těchto knih nemá fňukny bez mozku ☺ a proto hurá do dalších dílů této rozvětvené rodinky.

liskarysava
19.02.2015

Tohle nešlo číst.

PomněnkaPrvní
09.11.2014

Opět velmi jednoduchý příběh i jednoduchý styl psaní paní Howell. Velmi oddechové a velmi lehce zapomenutelné. Místy jsem se ale zasmála, Gillyanna je prostořeká, to příběh oživilo. Vtipné bylo originální svolávání k večeři.

Vera Silent
28.10.2014

Mezi Shakespearovskymi komediemi jedna z nejlepsich (spolecne s Vecerem Trikralovym). Prave z teto hry pochazeji mnohe slavne citaty jako "Cely svet je jeviste..." a moje oblibene „Who ever loved, that loved not at first sight?“ Samozrejme je to casto prehnane a prastene, ale co by se jineho dalo ocekavat od komedie, ktera tehdy mela zaujmout nezvdelane proste publikum? Vsak Shakespeare nepsal knihy a ani se nepredpokladalo, ze to nekdo bude "cist". Proc taky, vzdyt tehdejsi lid cist ani neumel a ti co umeli pravdepodobne povazovali divadlo za bezbozny hrich (puritani). Ocekavala jsem sice v ramci padnouciho happy endu nejakou tu svatbu (nebot jak v tragediich herci umiraji, tak se v komedii zeni), ovsem pocet prekvapil i me. Kdyz uz, tak poradne ne?

Odehnalka
12.09.2014

Komedie si nějak nemůžu oblíbit, Shakespeare je prostě nejlepší na tragédie, ale proč si na oddech nevzít komedii? Na odpočinek doporučuji.

Liana
18.07.2014

Táto hra bola pretriasaná celé dve časti kníh Iba jeden deň a Iba jeden rok a tak ma to zaujalo, až som si ju prečítala. Je to moje prvé priame stretnutie so Shakespearom a veľmi milo ma prekvapil. Páčilo sa mi to. Vidím to tak, že si prečítam aj ďalšie jeho diela.

Veeria
05.07.2014

Tuto knihu jsem objevila ve filmu Nepolíbená :)

trevor
06.11.2013

Úžasný svět v Ardenském lese a nezapomenutelní obyvatelé. Když tuto hru opakovatelně čtu, vždy se mi vybavuje studentské představení v DISKu. Kdo potřebuje pohladit na duši, nechť si hru přečte.

Hikari
13.10.2013

Konečně né tragédie :D

věra
24.03.2013

Příběh se mi líbil,knihy od H.Howell mám ráda -dobře se čtou.

maryzka
04.05.2012

docela pěkný příběh jinak asi emancipace v plenkách

konimka
06.08.2011

Krásný romantický příběh

lenikaspi

Konečně jsem přečetla knihu od Shakespeara ve které na konci všichni neumřou :D Ne, že bych nemilovala Romea a Julii nebo Othella, ale tohle je prostě něco jiného.. skvěle :)