Melanka Melanka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už úvodní scéna knihy o putování žen pro sůl mě dostala. Po celou dobu čtení téhle knihy mi stále přicházelo na mysl, jak se tenkrát žilo (či spíše živořilo) v kraji havířů a jak se dnes žije nám. Jestlipak my nejsme rozmazlení a zpovykaní?
Klobouk dolů před autorkou a její prací. Skvěle zasazené příběhy do historických reálií.

28.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasné pokračování skvělého prvního dílu. Autorku obdivuji za zasazení příběhů do historického kontextu a naprosto dokonalý jazyk, kterým je dílo napsáno. Kniha si udržuje napětí, je plna emocí, čtenáři se ji nechce odložit. Těším se na třetí díl.

09.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Opět musím poděkovat čtenářské výzvě. Zopakovat si tuhle knihu stálo za to, přestože hlavní pocit z ní je marnost a zoufalství.

18.03.2023 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nadšená jsem byla především z Aljašky. Před pár lety jsem tam strávila dovolenou a v září jsme se tam už potýkali se sněhem a ledem. Krajina, počasí i lidé jsou tam drsní, ale je to tam fakt nádhera. Trochu mě zklamal závěr, za mě by mohl být mnohem pesimističtější, a tím pravděpodobnější. Nicméně přečteno jedním dechem.

10.02.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvěle napsaná a velmi čtivá kniha. Prostředí malé nemocnice bavilo, uvěřitelné dialogy a vnitřní pochody hlavního hrdiny také. Nemohla jsem nevzpomenout na Formánka a jeho "smutné muže".

01.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc krásná kniha, která mě úplně pohltila a nedala se odložit. Líbí se mi autorčin styl psaní, žádnou její knihu jsem ještě nevynechala a nikdy jsem nebyla zklamaná.

18.04.2020 5 z 5

Velmi mě bavil styl psaní a jazyk. Obdivuji paní spisovatelku za neuvěřitelnou přípravu, studium událostí a rozhovory s pamětníky. Krutý skutečný příběh je vyprávěn napínavě, doslova vás vtáhne do vesnice, do chalup a rodin a nenechá vás vydechnout.

26.08.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Naprosto neuvěřitelné. Život u nás za komunistů v sedmdesátkách a osmdesátkách byl jenom čajíček. Člověka mrazí, když si uvědomí, že to vše byly výpovědi těch bohatších, kteří si mohli dovolit uprchnout.

17.08.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za dvě hodiny, po které jsem měla pocit nespravedlnosti a zmaru. Od příběhu se nedalo odejít a ten konec! Uf...

27.08.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Bezmoc a zoufalství čiší z každé stránky. Hodně působivá knížka o tématu, o kterém se příliš nemluví. Jak je snadné někomu zničit život. Přitom čtenář chápe obě strany.

05.07.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Naprosto skvělá kniha, která mě úplně pohltila a vzbuzovala ve mně spoustu emocí. Miluji příběhy, které nutí čtenáře přemýšlet o historii, zabývají se skutečnými reáliemi a postavami. Kniha mě donutila strávit drahnou dobu u internetu a vyhledávání podrobností, map a životopisů lidí, kteří se stali předobrazem jejích postav.

Je to další svědectví o tom, jak byl komunistický režim zrůdný.

22.10.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Ze stylu psaní jsem sice nebyla uchvácena, ale síla popsaných zkušeností, kontrast utrpení a nespravedlnosti se zábavou mlčící většiny mě dostala. Vůbec nejsilnější je konec knihy. Stále jsou ty zrůdy mezi námi a nikdy za své odporné činy nebyly potrestány. Proboha, snad už komunisti míří na smetiště dějin.

14.03.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha. Vše už bylo řečeno v předchozích komentářích a nemohu než souhlasit. Příběh ve mně bude ještě dlouho doznívat.

14.02.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Moje dětství, večerní čtení dcerám a teď vnoučatům. Nesmrtelná knížka s nádhernými ilustracemi. Jen mě vždycky rozčilovalo, jak sušili prádlo.:-)

03.11.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Moc příjemná knížka. Čtení knih je velké dobrodružství a naštěstí lidé nepřestávají číst a knihy se nepřestávají vydávat.

28.11.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi depresivní a bohužel velmi pravděpodobné čtení. Doufejme, že jsou tyhle doby nenávratně pryč. I když... člověk si přečte pár diskuzí na netu a mrazí ho v zádech.

14.07.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

S panem Ebenem bych moc ráda šla na pivo. Myslím, že bychom si pěkně popovídali a hodně nasmáli. Kniha je skvělá.

25.02.2021 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvělé čtení. A jako u Skály - zajímavý exteriér, úžasný popis počasí a přírody. Moc mě baví, když se v knize dozvím něco o reáliích a historii, hned mám chuť ta místa navštívit. Kupodivu to může být i v detektivce!

24.05.2016 5 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Nádherný román o mém nejoblíbenějším malíři. Při čtení jsem měla pocit, že jsem s Vincentem, že já jsem Vincent. Smekám před autorem, který se do malíře doslova převtělil.

17.10.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Čtivě napsané, zcela zapomenutelné.

09.09.2018 3 z 5