Marki019 Marki019 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se těšila, jelikož moje babička a prababička v této části kraje bydleli, dokud je důlní činnost nedonutila se odstěhovat kousek dál. Je krásné v knize číst i některá slova kterým u nás říkáme "po našimu". Krásné čtení. Ráda si přečtu další díl.

03.11.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zajímavé čtení. Kniha vás donutí přemýšlet o tom, jak se můžete zachovat vy (jako rodič, jako soused) nebo o tom jak se asi cítí člověk, když sám sebe konečně pozná.

01.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha mě zaujala svým mediálním znetvořením, říkám si toto si musíš přečíst, a uvidíme. Pefektně popsán příběh malé "cácory", ani nevříte, že se toto může s ledovým klidem odehrávat.

06.06.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha se čte sama, perfektně rozčleněno do menších kapitol. S ohledem na současný stav, se dá jen konstatovat, nepoučili jsme se, dějiny se opakují jen trochu jinak.

20.04.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Zajímavý příběh ženské části jedné rodiny. Pěkně sepsaný pohled na kukaččí děti, v dobrém i špatném.

23.02.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Fakt dobré čtení, sice jsem čekala nějaký větší krvák, ale jednotlivé kapitoly tomu dávají pěkné tajemno. Naštěstí jsem knihu vždy četla v odpoledních hodinách, před spaním bych o tom dost přemýšlela.

28.01.2024 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Čtení perfektní, příběhy lidí z druhé světové války jsou neuvěřitelné a někdy nepochipitelné co vše mohli přežít. Ale asi mi na dlouho v hlavě neutkví, teda kromě toho konce.

09.05.2023 4 z 5

Za mě super kniha, přečetal jsem během pár dní. Pocházím z tohoto kraje a nikdi nám ve škole nic konkrétnějšího k této události neřekli. Tato kniha by měla být v povinné četbě, aspoň pro tento kraj.

14.11.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Kniha která se dá číst kdykoli. Perfektní Sherlock Holmes.

31.05.2021 5 z 5

Kniha je super, někdy jsem se i zasmála, někdy jsem si řekla, že to ani není možné. Je trochu delší a dost odpovědí se opakuje, ale stojí za přečtení.

02.10.2023 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Na knihy od Kinga jsem se chystala delší dobu. Osvícení mám v knihovně už mnoho let. Film jsem neviděla, ale knihu jsem přečetla s velkým zaujetím. Radou na přebalu jsem se držela a četla vždy přes den. Super čtení.

13.07.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zajímavě psaný příběh, knihu jsem přečetla snad jedním dechem. Jen ten neuzavřený konec trochu nesedí.

20.05.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pro mne byl začátek trochu krutý, než jsem se propracovala, kdo je kdo, vždy jsem se musela podle jména vrátit kousek dopředu. Ale časem jsem si zvykla a příběhy se spojili v jeden. Velice dobře popsána katastrofa o které asi mnoho lidí nemá ani tušení jako já.

14.06.2023 4 z 5

Za mě super kniha, dokonce jsem se u ní i nasmála. Film jsem viděla jen z části a byl také perfektní.

03.10.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Krásná kniha, stějně jako první díl. Ráda jsem lépe poznala historii mého kraje. Jen těch jmen je někdy už tak moc, že mi občas trvalo než jsem zjistila kam danou osobu zařadit.

13.01.2022 5 z 5

Zajímavé příběhy samotářských lidí. Některým i rozumím, něktěrě jsou obdivuhodné a něktěré příběhy nepochopitelné.

10.05.2021 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Nádherně psaná kniha. Nemám slov, určitě zůstane v mé knihovně.

17.07.2023 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Za mě jedna z neljepších knih o osudech židů za 2.světové války. Zajímavé si přečíst o chodu různých táborů. Velké plus je, že se dozvíme i o životě po válce.

26.12.2022 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Zajímavé téma, pěkně se to četlo. Klidně by to mohlo být rozepsáno podrobněji na více stranách. Ani si nedokážu představit jak se některé ženy cítili, když je neprávem někdo z rodiny odložil do tohoto "šíleného domu".

27.06.2023 4 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Přečteno za jeden den. Perfektní kniha. Neskutečné příběhy žen, manželek horníků. Pocházím z tohoto kraje, děda přišel na šachtu z Libereckého kraje, měl to štěstí, že nikdy nic takového nezažil.

18.05.2023 5 z 5