Marki019 Marki019 komentáře u knih

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Takové oddychové čtení. Kniha nenadchne ani neurazí. Za mně příjemné počtení na víkend, ale že by kniha zůstala v knihovně, asi půjde dál do světa.

22.04.2024 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

No Páni. Skvělé počtení, konec mě trochu překvapil, hlavně převaděč/ka. Po dočtení jsem musela nakouknout co říká internet o oblasti (tábor Prameny Vltavy). Škoda, že už nejsou některá místa fyzicky označena.

17.04.2024 5 z 5

3x Hercule Poirot 3x Hercule Poirot Agatha Christie

Příběhy Hercule Poirota snad nikdy neomrzí. Vždy mě překvapí, jakým malým detailem přišel k řešení zločinu.

15.04.2024 5 z 5

Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Juliana Foster

No možná před těmi X lety to bylo fajn, ale teď už to ztratilo svůj šmrnc.

15.03.2024 1 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Celkem fajn příběh o tom jak to chodilo v ústavech v dané době, že se do něho mohli dostat i ženy, které prostě nebyly svým chováním dokonalé, přesně jak vyžadovala společnost.

06.03.2024 3 z 5

Zootropolis - Filmový příběh Zootropolis - Filmový příběh Walt Disney

Obrázky v knížce jsou moc pěkné. Samotný děj je oproti filmu hodně zkrácený, někdy až moc, že jsme nevěděli jak na některé poznatky přišli. Film je tedy o moc lepší.

04.03.2024 3 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Já souhlasím s níže uvedenými komentáři. O hře pačinko tam toho opravdu moc není. Pro mě byl těžký i začátek křesťanství a Japonsko-Korea mi moc nejde dohromady. Toto nebyl úplně můj šálek kávy.

23.02.2024 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Fakt dobré čtení, sice jsem čekala nějaký větší krvák, ale jednotlivé kapitoly tomu dávají pěkné tajemno. Naštěstí jsem knihu vždy četla v odpoledních hodinách, před spaním bych o tom dost přemýšlela.

28.01.2024 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Celkem příjemná detektivka. Jen ten konec byl moc rychlý a překvapivý.

23.01.2024 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Bylo to zajímavé počtení, jaké různé tradice se v Číně dlouho držely. Kniha byla zajímavá, ale moje favoritka zůstává kniha Ostrov žen moře.

16.01.2024 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

V rámci Čtenářské výzvy jsem zkusila tuto knihu. A opravdu super čtení, mám ráda tento druh literatury. Určitě si musím vychutnat i další díly.
Doporučuji všem kdo má rád čaroděje, víly a podobné příšerky.

29.12.2023 5 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Tak mě osobně takhle napsaná kniha vůbec neseděla. Měla jsem problém začátek knihy vůbec přečíst, strašně zdlouhavé. Poté co hrdinka utekla, už to bylo pro mě více zajímavé, jak pohlíží Evropa na lidi s islámských duchem. Téma super, jen podání trochu nešťastné, tedy za mě.

20.12.2023 3 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Jsem ráda, že jsem sáhla po této knize díky čtenářské výzvě. Zase jsem se nařehtala jako kůň. Ten náš kraj je razovitý.

16.10.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak toto téma jsem od autorky nečekala. Už jsem od ní několik knih četla a tak jak je napsáno níže, úplně odlišné od ostatních jejich knih a témat. Kniha mi moc nesedla, trochu jsem se ztrácela kdo kam patří, ještě že je na vnitřní straně obalu mapka vesnice.

09.10.2023 3 z 5

Kniha je super, někdy jsem se i zasmála, někdy jsem si řekla, že to ani není možné. Je trochu delší a dost odpovědí se opakuje, ale stojí za přečtení.

02.10.2023 5 z 5

Autorka píše o zajímavých tématech. Tato kniha o anorexii je dost zvláštní. Skutečný příbeh fajn, ale postoj dámy je někdy nepochopitelný. Tak jak jsem někde v komentářích četla, zvedlo mě to ze židle a nejlépe nafackovat. Prostě mi tato kniha nesedla.

01.09.2023 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zajímavé čtení. Kniha vás donutí přemýšlet o tom, jak se můžete zachovat vy (jako rodič, jako soused) nebo o tom jak se asi cítí člověk, když sám sebe konečně pozná.

01.09.2023 5 z 5

Tajemství bohyní na Žítkové Tajemství bohyní na Žítkové Vlastimil Hela

Povídky o bohyních zajímavé, ale o faráři, který je dost pronásledoval moc informací při jeho působnosti na Kopanicích v knize není. Čekala jsem právě o něm v souvislosti Kopanice a bohyně více.

17.07.2023 3 z 5

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Kniha mě úplně neoslovila, i když je to skutečný příběh. Nějak mi nesedí název knihy s příběhem. Trochu jsem měla problém s názvy židovských tradic a jídel, až ke konci jsem našla v knize i vysvětlivky k některým názvům.

17.07.2023 3 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Krásné povídání o tom jak se plní sny, i když trochu oklikou.

17.07.2023 5 z 5