Žena číslo 99

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když bohatí rodiče Charlotte Smithové umístí její milovanou sestru Phoebe do nechvalně proslulého Goldengrove – ústavu pro choromyslné – Charlotte ví, že je za tím víc než sestřino domnělé šílenství. Riskuje všechno a nechá se do ústavu zapsat spolu se sestrou – vzdá se své skutečné totožnosti privilegované mladé dámy sanfranciské společnosti a stane se bezejmennou pacientkou – ženou 99. Čím déle v nemocnici zůstává, tím více si uvědomuje, že mnohé z místních pacientek nejsou šílené, ale pouze někomu nevyhovovaly. Charlotte se pídí po pravdě a hrozí odhalit tajemství, za jejichž uchování by jistí velmi mocní lidé udělali cokoliv. Žena 99, historický thriller bohatý na podrobnosti i napínavou zápletku, je poctou odvážným ženám minulosti narozeným do světa, který jim upřel moc, ale podcenil jejich sílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468085/big_zena-c-99-EZc-468085.jpg 3.6111
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Kontrast
Originální název:

Woman 99, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Žena číslo 99

Lily189
24. května

Velmi ctivá kniha zaměřující se na zajímavé historické téma. Hlavní postava sympatická. Příběh fajn. Asi bych tam nekomponovala tolik retrospektivních pasáží, občas mi přišlo, že to autorka dělala dost na sílu. Taky bych ocenila více napětí. Jinak dobrá kniha k oddechové čtení.

Mamka_cte
19. dubna

První co, tak se musím přiznat, že se mi do knihy moc nechtělo, ale nakonec se mi moc líbila. Postavy, místo, akce a autorčin styl psaní.

Jedinné co musím vytknout je, jak vše pohádkově Charlotte a ostatním vycházelo a občas se nějaký děj táhl.

Líbilo se mi, jak postupem Charlotte dospěla a za všechnu cenu se snažila najít a zachránit svou sestru.
Děsivé bylo, jak v dřívějších dobách bylo zacházeno s ženami, které měly svůj názor a nebo chtěly od života něco jiného. A ty praktiky? Jen z toho co musely dělat bych se zbláznila.

Moc hezké čtení s nějakým tím překvapením. Za mě hlavně to, kdo mohl za popáleniny jedné z nemocných" žen.

Doporučuji jako oddechové čtení.


Knižnípauza
24. března

Jedno velké WOW!
Příběh, styl psaní, prostředí i postavy. Vše super.
Velmi se mi pak líbilo to, jak se z mladé, bohaté a naivní holky stala silná žena, která pro svou sestru byla schopná udělat cokoliv.
Čtení mě velmi bavilo. :)

SleepyAllDay
19. března

Kniha vůbec nebyla špatná. Místy napínavá, místy se táhla.

PavlaA
13. března

Bylo to celkem fajn čtení. Mám v oblibě knihy z ústavu pro choromyslné, tady ale popis praktik nebyl tak rozsáhlý, jako v jiných knihách na toto téma. Spíše šlo o Charlottinu změnu pohledu na svět a na úlohu, kterou v tý době měly ženy z vyšší společnosti. Knihu jsem si užila.

mataaskorice
05. března

Tohle se mi líbilo. Ponechám stranou věci, které v ději podivně přispěním osudu tak nějak pozitivně vychází. V případě téhle knihy mi to nijak zvlášť nevadí. Všechno do sebe pasuje a nějaká ta pohádka pro holky občas není od věci. Na téma blázinců 19. a 20. století jsem toho četla víc a je pravda, že Goldengrove byla takový slabý odvar toho, jak to v léčebnách tehdy chodilo. Vlastně to opravdu vypadá na ústav, kde se - minimálně v první fázi vzniku zařízení - snažili ženám opravdu pomoct. Jasně, je to velký mýtus o tom, jak se relativně snadno dostat dovnitř a ven, ale příběh je čtivý, místy snad i napínavý. A mě se líbila jedna zásadní myšlenka knížky - pochopení podstaty života versus žití od narození v konvencích aristokracie. To, jak hlavní hrdinka Charlotte díky nahlédnutí do drsného prostředí ústavu prozřela. Když si budu chtít vychutnat literárně vytříbený kousek, sáhnu po něčem jiném. Když si budu chtít odpočinout u příjemného příběhu, dám si třeba Ženu číslo 99.

escapelle
17. února

Přečetla jsem si nejdřív nějaké rezence a mnoho nečekala. Překvapivě jsem ale nadšená. Děj mě bavil, postavy uvěřitelné a symparicke. Milá oddychovka.

zuzana4023
16. února

Není to nadupané akcí, ale celou dobu mě zajímalo co bude dál, jak to dopadne. Za mě je to dobré oddechové čtení :)

1