Žena číslo 99

Když bohatí rodiče Charlotte Smithové umístí její milovanou sestru Phoebe do nechvalně proslulého Goldengrove – ústavu pro choromyslné – Charlotte ví, že je za tím víc než sestřino domnělé šílenství. Riskuje všechno a nechá se do ústavu zapsat spolu se sestrou – vzdá se své skutečné totožnosti privilegované mladé dámy sanfranciské společnosti a stane se bezejmennou pacientkou – ženou 99. Čím déle v nemocnici zůstává, tím více si uvědomuje, že mnohé z místních pacientek nejsou šílené, ale pouze někomu nevyhovovaly. Charlotte se pídí po pravdě a hrozí odhalit tajemství, za jejichž uchování by jistí velmi mocní lidé udělali cokoliv. Žena 99, historický thriller bohatý na podrobnosti i napínavou zápletku, je poctou odvážným ženám minulosti narozeným do světa, který jim upřel moc, ale podcenil jejich sílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468085/big_zena-c-99-EZc-468085.jpg 3.746
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Kontrast

Woman 99, 2019

Kniha Žena číslo 99

cornetka

Téma je zajímavé, ale zpracování občas drhne. Místy jsem měla pocit, že děj neutíká, pak naopak nabral na rychlosti. Konec bych si dokázala představit trochu víc rozepsaný.

bgott
29.12.2021

Prokletí prvních 100 stran - příliš zdlouhavé, příliš nijaké na to, aby mě příběh dokázal vtáhnout. Postupně naštěstí děj nabírá na obrátkách, takže nakonec jsem knihu dočetla vcelku rychle a se zvědavostí, jak vše dopadne. Zpětně viděno mi možná v začátku trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní a zasazení do doby 19. století - prostě taková Jane Austen. A protože nejde 3 a půl *, tak tedy 4.

emve
10.12.2021

Moc cením, že se některá fakta zakládala na skutečnosti (např. praktiky v ústavu). Kniha tak odkrývá zajímavou historii a poskytne čtenáři cenné informace. Příběh byl ale trošku těžkopádný a zdlouhavý, místy jsem se v něm moc nevyznala, nebyl uvěřitelný.

L.Helena
29.11.2021

Poměrně zdlouhavé vyprávění, kniha nemá ten správný spád. Ovšem popisované fungování psychiatrické kliniky je prostě šílené.

Ív688
03.10.2021

Knihu jsem sice začala číst, ale skončila jsem asi v polovině, nějak se mi nelíbila...pro mne nezajímavý příběh..

Lavender756
23.09.2021

Ačkoliv je příběh založen na historických faktech a ověřených informacích, je k němu přidána ta správná dávka fantazie a osudy dvou celkem sympatických sester, je kniha bohužel příšerně nudná. Jediný drobný záchvěv emocí se dostaví při čtení vzpomínek hlavní hrdinky. Velké a tahle.

oolinkaa
22.09.2021

Velmi dobře se četlo , ač místy to bylo velmi zdlouhavé a nudné . Techniky , jaké se praktikovaly na pacientkach , jsou šílené . Konec se dal tak trochu předvídat

suiteki
07.09.2021

Kniha byla příjemná oddechovka. Žádná velká zápletka, pomalejší tempo knihy, přesto byl příběh zajímavy, bavily mé vzpomínky Charlotte( jedny z mála okamžiku, kdy jsme se dostali za zdi ústavu)hlavní hrdince jsem držela palce a tak nějak jsem ten konec tušila.