Klíč k času

Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309694/big_klic-k-casu-028-309694.jpg 4.2357

Časodějové / Časodejovia 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовой ключ, 2011

Kniha Klíč k času

Pert
02. lednaodpad!

Plýtvání času číst tuhle knihu. Vasilisa je typická Mary Sue. Vzhledem dovednostmi. Je sirotek. Je nejlepší v gymnastice ve škole, atd,...

Ailee
03.12.2021

Příjemné počtení, ke kterému se nejspíš někdy ještě vrátím, přestože už dávno nejsem cílovkou. Ano, postavy občas byly trochu hloupé nebo naivní, ale zas je jim okolo třinácti, takže se vlastně chovali přiměřeně svému věku, což je velké plus. Asi jdu rovnou na další díl vzhledem k tomu, jak to skončilo.

nai.ivka
29.11.2021

První díl - litovala jsem, že jsem si to začala kupovat. Od druhého dílu se to zlepšilo. Celá série u mě za 3,5 bodu - není špatná, ale vždycky čekám na poslední třetinu knihy ať už se konečně něco děje. Přípravy jsou sice informativní, ale moc dlouhé.

MichaLela
23.09.2021

I když už nejsem cítlovka, tak YA literaturu si ráda přečtu. Ale tohle mě tedy neuchvátilo. Hlavní hrdinka je malé dítě, její rozhodnutí a činy jsem moc nechápala. O čarodějnictví se toho čtenář moc nedozví a celkově mi to přišlo takové ploché. Další díl si nepřečtu.

kuruteku
29.07.2021

Ano, je to pro děti, ale Ilka Pacovská je lepší.
Ano, je to fantasy, ale linie s časem a vzdělávání časodějů je jen lehce nastíněno.
A hlavní hrdinka je tak strašně naivní a manipulovatelná, až se to skoro vymyká uvěřitelnosti. Asi tuto ságu minu, přidaná hodnota je pro mne příliš malá.

jajsemenyk
08.07.2021

Začátek knihy mě poměrně nudil, ale pak se děj celkem rozjel a dal se číst.

Nelly
05.07.2021

Výborná dětská knížka, i když má své maličké mouchy. Doufám, že hrdinka postupně dospěje a autorce se podaří vytvořit skvělou fantasy sérii - i pro dospělejší čtenářky.

Beta.Knizkova
06.06.2021

Tuhle knihu doporučuji spíš holkám.