Pes baskervillský

kniha od:


Koupit

Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zprvu vzpírají logickému chápání, činí z Psa baskervillského nejslavnější Doylův detektivní román. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné krajině vřesovišť. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Edice KOD, svazek 69. Ilustroval Karel Vaca....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48929/big_pes-baskervillsky-FiO-48929.png 4.53301
Série:

Příběhy Sherlocka Holmese


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Hound of the Baskervilles, 1902


více info...
Nahrávám...

Komentáře (409)

Kniha Pes baskervillský

Booky84
24. ledna

Pro mne klasická detektivka s úžasným Sherlockem Holmesem a jemu asistujícím Dr. Watsonem. Při čtení jsem chvílemi cítila chlad a mlhu z vřesovišť. Určitě si přečtu i další příběhy této pozoruhodné detektivní dvojice.

Kulda1981
23. ledna

Tohle je asi nejlepší knížka od A.C.Doyla. Prostě výborné, není co jiného napsat. Četla jsem poprvé jako dítě a teď znovu. A možná si ji ještě jednou někdy přečtu. A to se u detektivky nestává, alespoň mě ne.


Lenísek
15. ledna

Už šíleně moc dlouho jsem si chtěla přečíst příběh Sherlocka Holmese, tak jsem sáhla po tom nejslavnějším z barevné edice Knihovna klasiků z nakladatelství Odeon.

Baskervillský pes je krátká kniha, a i když je ze série o nejznámějším detektivovi až pátá v pořadí, vůbec mi to nevadilo.

Geniální vyšetřování Sherlocka a doktora Watsona nemělo chybu. K tomu ještě pochmurná krajina vřesoviště, kde se občas ozve záhadné vytí..

Jara.v
11. ledna

I když znám několik filmových zpracování, s knihou se to jako vždy nedá srovnat. Úchvatně napsané. Případ se rozjel hned od začátku a rozuzlení bylo až na konci s vysvětlením Holmesových myšlenkových pochodů a zjištění. Geniální detektiv.

Terez9119
04. ledna

Úžasná atmosféra a královsky vykreslený příběh. Vše, co má člověk na SH rád, v koncentrované podobě. Na tento příběh si vždycky znovu a znovu najdu chvilku času.

kirsten6214
01. ledna

Tak vyjasněna jest jedna z mnoha záhad mistra Holmese. Vím nyní, proč občasní čtenáři dívají se s takovou nelibostí na knihu, třeba jinak případ ten musil býti v každém směru zajímavým. Avšak i tak rozhodla jsme se, že učiním nový pokus k porozumění knize té. Strana padesátá, strana dvoustá, a já oddávala se již po několikáté zoufalství, veškeré znavené smysly napjaly se ke krajní pozornosti. Byliť jsem osoba vzdělaná, jsem nepronikla k jádru tajemství krásy knihy. Toť konec všeho toho.

GenerálOpata
01. ledna

Banger

Joymg
01. ledna

Dlouho jsem odkládala, ale nakonec přečteno za dva večery. Prostředí blat, ponurých vršků a téměř vybydleného zámku mi učarovalo, stejně jako styl vypravování, který měl opravdu rychlý spád a nezabředával do zbytečností. Už jen z popisu první smrti jsem měla husí kůži, autor uhodil na mé nevětší noční můry. Příběh pěkně zamotaný, ve finále přehledně rozpředen.
Akorát vydání od XYZ typograficky zklamalo. Některé kapitoly (s dopisy a deníkovými záznamy) byly nasázeny tak špatně, že se rychlost mého čtení značně zbrzdila, stejně tak upadala pozornost, nehledě na typografické chyby. Takže za sebe tohle jedno konkrétní nemůžu doporučit. Jinak příběh od Doyla to byl můj první a ten plně doporučuji.

1 ...